Miliony kupują nowy bilet komunikacji miejskiej w całych Niemczech

BERLIN (AP) – Ponad 3 miliony ludzi otrzymało już nowy bilet uruchomiony w poniedziałek, który pozwala im korzystać ze wszystkich lokalnych i regionalnych pociągów, autobusów i metra w całym kraju, firmy transportu publicznego w Niemczech podały za 49 euro (53,90 USD) . Miesiąc.

Nowy bilet w Niemczech ma na celu zachęcenie ludzi do rezygnacji z samochodów na rzecz bardziej ekologicznych środków transportu. Wynika to z karnetu próbnego „All You Can Ride” za 9 euro. To okazało się sukcesem w zeszłym roku, ale urzędnicy powiedzieli, że nie jest to opłacalne finansowo.

Nowy bilet to rewolucja w zepsutym systemie transportu publicznego w Niemczech, ponieważ dziesiątki regionalnych firm oferują mnóstwo różnych opcji taryfowych, które zaskoczyły wielu dojeżdżających do pracy.

Karta Germany Pass będzie obowiązywać w prawie wszystkich środkach transportu publicznego z wyjątkiem dalekobieżnych pociągów międzymiastowych. Podróże międzykrajowe będą nadal możliwe za pomocą pociągów regionalnych, co znacznie obniży koszty dla niektórych osób, które są przyzwyczajone do płacenia setek euro miesięcznie za regularne dojazdy.

Kanclerz Olaf Scholz chwalił nowy bilet jako „łatwą i tanią ofertę, która uatrakcyjni transport publiczny i pomoże nam osiągnąć nasze cele klimatyczne”.

Działacze walczący z ubóstwem wezwali do obniżenia kosztów biletów, które już są dotowane, przynajmniej dla rodzin, młodzieży i osób o niskich dochodach, dla których pozostaje to kosztowna opcja.

READ  Ukraina dokonuje nalotu na 1000-letni wspierany przez Rosję klasztor w Kijowie | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *