Mission: Impossible – Dead Reckoning Review Część 1: Kiedy samoświadomość idzie źle

Mission: Impossible – Dead Reckoning, część 1 Bycie przez lata z powodu globalnej pandemii, która ostatecznie trafiła do kin w czasie, gdy widzowie stają się bardziej wyczuleni na rozpowszechnienie narzędzi AI, sprawia, że ​​film wydaje się niesamowicie proroczy – nie chodzi o stan samej technologii, ale o stopień o których ludzie myślą. W swoim najnowszym występie jako Ethan Hunt, Tom Cruise zapewnia pewnego rodzaju doświadczoną, wciągającą i przesadną kreację w siódmej odsłonie serii gier akcji o starzejącym się superszpiegu, którego zespół składa się z długoletnich sojuszników. w zdobywaniu lat.

Ale mimo całej perfekcyjnej perfekcji Cruz jako bohatera akcji zorientowanego na kaskaderstwo, reżyser Christopher McQuarrie ma bystre oko do tworzenia niesamowitych kombinacji akcji, które naprawdę wydają się niemożliwe do przetrwania, Martwy rachunek część pierwsza Nie może przestać potykać się na swój własny sposób, nadmiernie polegając na autoreferencyjnych żartach i przeżutych frazesach.

Ustaw jakiś czas po wydarzeniach Misja: Niemożliwa – FalloutI Martwy rachunek część pierwsza Opowiada zawiłą i często nieco pokręconą historię o tym, jak agent Impossible Mission Force Ethan Hunt (Cruise) i jego zespół innych agentów mają za zadanie uratować świat przed świadomą makiaweliczną sztuczną inteligencją, która ma moc uwolnienia kolejnej serii światów. wojny. Przez cały film nikt nie wydaje się w pełni rozumieć, czym jest „istota” – martwy rachunekBardzo pozbawione wyobraźni imię dla jego amorficznego, pozbawionego twarzy, w większości cyfrowego przeciwnika – on lub to, do czego pierwotnie miał być używany. Jednak po tajemniczym wypadku, który uwalnia program wraz z dwiema połówkami klucza fizycznego niezbędnymi do jego kontrolowania lub zniszczenia, rozpoczyna się tajny międzynarodowy wyścig zbrojeń, w którym wiele mocarstw światowych – w tym Stany Zjednoczone – walczy o swoje ręce. nadzieje na kształtowanie przyszłości na ich korzyść.

READ  Producent Wakanda Forever ujawnia, dlaczego jest tylko jedna scena po napisach (ekskluzywny)

Zdjęcie: Paramount Pictures i Skydance

the Niewykonalna misja W filmach zawsze priorytetem było suspens, intryga i akcja przed opowiadaniem historii, które mają dużo sensu. Ale martwy rachunek Spędza dużo czasu próbując (i często mu się to nie udaje) jasno wyjaśniać rzeczy – na przykład, czym jest istota i jak różni się od wszystkiego, co Ethan, Elsa Faust (Rebecca Ferguson), Luther Stickell (Ving Rhames) i Benji Dunn (Simon Pegg) kiedykolwiek spotkałem – film często wydaje się mocno zakorzeniony w terytorium parodii.

Oprócz Cruise’a, który w zaskakująco kontemplacyjny i powściągliwy sposób gra Hunta – który nigdy nie mówi nic o tym, że czuje się jak 59-latek grany przez 62-latka, ale wciąż czuje się odpowiednio stary – prawie wszyscy. dziwnie utknął w wyższej, bardziej entuzjastycznej maszynie aktorskiej z filmu akcji, która wydaje się pusta. Staje się to szczególnie widoczne w wielu dramatycznych sekwencjach overdub w filmie, w których spojrzenia przez ramię są tak starannie opracowane i wykonane, że łatwo wyobrazić sobie aktorów ćwiczących je, słuchając najbardziej melodramatycznej muzyki z możliwych.

Ale chociaż jest wiele przypadków, w których atmosfera nieco się odchyla, jest też kilka momentów zbudowanych wokół nowych postaci, takich jak Grace Hayley Atwell i Pom Klementieff, które wyróżniają się tym, jak dobrze obsada może schlebiać, a nie zaokrąglać. Energia rejsu. W całym filmie widać, że chociaż Paramount może mieć długoterminowe plany dla największych Niewykonalna misja franczyzy, Ethan Hunt nie zawsze będzie centralnym punktem i jedną z najbardziej imponujących rzeczy martwy rachunek jak dobrze potrafi telegrafować, że zbliża się zmiana warty, nie czując przy tym ciężkiego pożegnania z Cruisem.

Najbardziej imponujące są oczywiście sekwencje akcji filmu — a przynajmniej byłyby, gdyby nie sposób, w jaki są martwy rachunekKampania reklamowa zawierała (i trochę zepsuła) wiele bardziej inspirujących scenografii, które uchwyciły Ethana i spółkę. dookoła świata. w ten sam sposób martwy rachunekOpóźnienie filmu ostatecznie zsynchronizowało skupienie się na sztucznej inteligencji z bieżącym cyklem informacyjnym, a premiera filmu miała miejsce zaledwie dwa tygodnie później X jest szybki – który zawierał także kreskówkowy pościg samochodowy przez tętniące życiem włoskie miasto – tworzy niefortunne wrażenie deja vu, które jest wzmacniane przez wiele nostalgicznych scen teatralnych.

READ  Johnny Knoxville pokonuje Samiego Zayn

Za całą niezbędną pracę, jaką wkładasz w przyszłość franczyzy, Mission: Impossible – Dead Reckoning, część 1 (Może to prawda) Twierdzi, że może grać dla swojej podstawowej publiczności, odtwarzając melodie z poprzednich filmów i podkręcając je dobrym strumieniem meta-humoru, który ma sprawić, że poczujesz żart z całej sprawy. Ale chociaż takie podejście może działać dla osób, które wiernie śledzą przygody Ethana Hunta przez ostatnie 27 lat, może to być trudne dla nowicjuszy – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w przyszłym roku to tylko połowa historii. Mission: Impossible – Dead Reckoning, część druga To ma się skończyć.

Mission: Impossible – Dead Reckoning, część 1 W rolach głównych występują także Esai Morales, Vanessa Kirby, Henry Czerny, Frederick Schmidt, Greg Tarzan Davis i Shea Whigham. Film trafi do kin 12 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *