Mitch McConnell wygrywa tajne wybory, aby utrzymać Republikanów w SenacieCNN

Lider Partii Republikańskiej w Senacie, Mitch McConnell, wygrał wybory na przywódcę w tajnym głosowaniu Kilka dni po wskazywaniu palcami na porażki wyborcze Partii RepublikańskiejTo uczyniło go najdłużej urzędującym przywódcą partii senackiej w historii Stanów Zjednoczonych.

Senator McConnell z Florydy Pokonał Ricka Scotta, swojego pierwszego pretendenta od 15 lat na swojej konferencji.

Według dwóch senatorów McConnell wygrał głosowanie przywódcze 37-10-1. Głosował senator.

Przewodniczący Senackiego Klubu Republikanów, senator Wyoming. John Barrasso oficjalnie ogłosił stanowiska kierownicze GOP po wyborach, a republikański senator John Tune nadal pełnił funkcję bata.

senator z Montany Steve Daines zastąpi Scotta na stanowisku przewodniczącego Narodowej Republikańskiej Komisji Senatorskiej, ramienia kampanii Senatu GOP.

Dla Demokratów, przywódca większości Chuck Schumer ogłosił w środę podczas obiadu Demokratów w Senacie, że wybory na przywództwo ich partii odbędą się 8 grudnia, według źródła zaznajomionego ze sprawą.

Po napiętym spotkaniu, które trwało kilka godzin we wtorek – pierwszym osobistym spotkaniu od połowy kadencji republikańskiej konwencji – Scott powiedział dziennikarzom, że planuje wyzwać McConnella na najwyższe stanowisko.

„Biegnę na przewodniczącego” – powiedział dziennikarzom republikanin z Florydy. „Nie jestem zadowolony ze status quo, więc myślę, że powinniśmy mieć opcję”.

Dodał: „Nadal uważam, że powinniśmy opóźnić wybory”.

Scott i McConnell przez cały rok Od dłuższego czasu był konflikt Jak wydawać wiadomości, perspektywę i zasoby w tym cyklu wyborczym. Obaj nie zgadzali się co do jakości swoich kandydatów, czy angażować się w prawybory GOP, forsować program lub gdzie kandydować, koncentrując się na prezydencie Joe Bidenie.

Środowe głosowanie nastąpiło po tym, jak Scott i garstka konserwatywnych senatorów wezwali do opóźnienia wyborów prezydenckich do czasu po drugiej turze w Georgii, podkreślając frustrację republikanów z Senatu wynikami wyborów w 2022 roku. Chociaż 16 senatorów GOP głosowało za opóźnieniem wyborów przywódców GOP, próba przesunięcia głosowania nie powiodła się podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami, według źródła zaznajomionego ze sprawą.

READ  Trey Young's Late Heroics Rally Atlanta Hawks in Cleveland Cavaliers Thriller z gry

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby Scottowi udało się zostać liderem, jego ogłoszenie jest postrzegane jako głosowanie przeciwne. Zostanie pierwszym pretendentem McConnella w swojej kadencji jako lider GOP.

Podczas przesłuchania za zamkniętymi drzwiami ze swoimi republikańskimi kolegami Scott wdał się w napiętą wymianę zdań z McConnellem, podczas której krytykowali się nawzajem.

„Sen. Scott nie zgadza się z podejściem, jakie Mitch przyjął w tych wyborach iw ostatnich dwóch latach, i dał to jasno do zrozumienia, a Sen. senator McConnell Skrytykował administrację Scotta w NRSC” – powiedział senator stanu Missouri. Josh Hawley powiedział dziennikarzom o wymianie. .

Tymczasem senator z Teksasu John Cornyn wyszedł we wtorek ze spotkania za zamkniętymi drzwiami, aby powiedzieć, że jest chętny do łączenia podziałów ze swoimi republikańskimi kolegami po wyborach przywódczych.

Powiedział, że wierzy, że Republikanie powinni skupić się na pomocy kandydatowi do Senatu Gruzji Herschelowi Walkerowi w jego drugiej turze 6 grudnia przeciwko demokratycznemu senatorowi Raphaelowi Warnockowi.

„Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to zostawić to za sobą” – powiedział Cornyn CNN. „Ponieważ będziesz o tym pisać przez następne trzy tygodnie i będzie to odwrócenie uwagi od biegu w Georgii, który moim zdaniem powinien być naszą niepodzielną uwagą”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *