Młodsi lekarze w Wielkiej Brytanii przygotowują się do strajku w sprawie wynagrodzenia, wypalenia zawodowego

  • Młodsi lekarze wychodzą z 72-godzinnym wynagrodzeniem
  • Wyczerpanie i warunki, które skłaniają młodych lekarzy do rezygnacji
  • Brytyjska służba zdrowia ma rekordową liczbę zaległości
  • Młodsi lekarze są obarczeni długami studenckimi

LONDYN (Reuters) – Mając dość rządu, o którym mówi, że go to nie obchodzi, Poh Wang planuje rozpocząć strajk z dziesiątkami tysięcy młodszych brytyjskich lekarzy w przyszłym tygodniu, mówiąc, że jest przepracowany, niedopłacany i obciąża studenta. Pożyczka, której nie można spłacić.

28-latek mówi, że on i jego koledzy zostali zepchnięci na krawędź po tym, jak podwyżki płac poniżej inflacji zderzyły się z rosnącymi kosztami utrzymania, co sprawiło, że zastanawiał się, jak mógłby spłacić ponad 85 000 funtów (101 000 dolarów) dla studenta. religia.

Co więcej, nadal jest zły na swoje leczenie podczas pandemii, kiedy czuł się bezsilny, by poradzić sobie z naporem pacjentów przybywających do szpitala z objawami COVID-19 – twierdząc, że publiczne oferty wsparcia nie pokryły rachunków.

Dołącza do młodszych lekarzy w całej Anglii, którzy 13 marca będą strajkować przez trzy dni, protestując przeciwko płacom i przepracowaniu, które grozi wypchnięciem personelu ze służby zdrowia, podczas gdy on zajmuje się rekordowymi listami oczekujących pacjentów.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

„Osiągnęliśmy punkt wrzenia, w którym mamy dość” – powiedział Wang – członek rady Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego (BMA), które reprezentuje lekarzy i studentów medycyny.

„Gniew jest namacalny, że zostaliśmy wykorzystani, źle potraktowani i zdewaluowani do takiego stopnia”.

Wang, syn chińskich imigrantów, który prowadził restaurację na wynos w Chester w północnej Anglii, został lekarzem, ponieważ lubił pomagać ludziom. Po sześciu latach uczęszczania do szkoły medycznej, przez pięć lat pracował, z czego dwa na specjalistycznym szkoleniu jako psychiatra.

Młodsi lekarze to wykwalifikowani lekarze, często z kilkuletnim doświadczeniem, którzy pracują pod nadzorem starszych lekarzy i reprezentują dużą część narodowej społeczności medycznej.

READ  Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że ma „coraz więcej informacji” potwierdzających istnienie masowych grobów w Mariupolu

Otrzymuje około 40 000 funtów rocznie za 40-godzinny tydzień pracy i pracuje w nadgodzinach, co może wynosić około 48 godzin tygodniowo. Wynajmuje pokój we wspólnym mieszkaniu w zachodnim Londynie, co może kosztować około 1000 funtów miesięcznie.

„ponad i poza”

Na początku pandemii Wang pracował jako lekarz medycyny ratunkowej w południowym Londynie, gdzie on i jego koledzy musieli podejmować trudne decyzje, pocieszając pacjentów, którzy nie mogli zostać przyjęci na oddziały intensywnej terapii z powodu przepełnienia.

„Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy” – powiedział.

Powiedział, że fakt, że teraz walczy o związanie końca z końcem, przy inflacji żywności w Wielkiej Brytanii na poziomie 17%, sprawia, że ​​on i jego współpracownicy są coraz bardziej zgorzkniali z powodu ostatnich kilku lat.

„Nienawidzimy dźwięku oklasków, oklasków, ponieważ są one puste” – powiedział Wang, odnosząc się do brytyjskiej kampanii „Klaskanie dla opiekunów” skierowanej do pracowników służby zdrowia w szczytowym okresie pandemii.

„Jeśli cenisz nas i to, przez co przeszliśmy oraz pod względem poświęceń, jakich dokonaliśmy, powinieneś nam dobrze zapłacić”.

Agencja Monetarna Bahrajnu twierdzi, że pensje młodszych lekarzy zostały obniżone o ponad jedną czwartą w ciągu ostatnich 15 lat, gdy są wykorzystywane jako miara inflacji dla wskaźnika cen detalicznych (RPI).

Mówi, że jego członkowie w przeważającej większości głosowali za strajkiem.

Strajki młodszych lekarzy wywrą większą presję na finansowaną przez państwo Narodową Służbę Zdrowia (NHS), która odnotowuje fale strajków pielęgniarek, pracowników karetek pogotowia i innych pracowników.

Daniel Zahedi, lat 27, to kolejny młodszy lekarz, który planuje rozpocząć strajk w poniedziałek. Opisuje swój szpital w Cambridge, we wschodniej Anglii, jako chronicznie cierpiący na brak personelu i problemy.

READ  Wiadomości o francuskich wyborach prezydenckich na żywo: Macron zmierzy się z Le Penem w drugiej turze

„Często po prostu nie mamy wystarczająco dużo” – powiedział Zahedi.

Jako lekarz w pierwszym roku po uzyskaniu dyplomu medycznego, Zahedi powiedział, że zarabia około 29 000 funtów rocznie na podstawowej pensji za co najmniej 40 godzin tygodniowo. Powiedział, że przepracował w tym tygodniu prawie 60 godzin, co jest nieco powyżej średniej, ale „nie jest niczym niezwykłym”. Zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego wynosi około 100 000 funtów.

Powiedział: „Nie tylko 100 000 jako student, musisz zapłacić, aby zostać członkiem swojej królewskiej uczelni, musisz zapłacić za przystąpienie do egzaminów, a nawet za rozwój kariery”.

W tej chwili, powiedział Al-Zahdi, nie widzi siebie w zawodzie na dłuższą metę, pomimo swojej miłości do tej pracy.

„Ludzie są wypalani na lewo, prawo i centrum – ponieważ płace spadają z roku na rok, warunki się pogarszają, a opieka nad chorymi jest ucierpiała” – powiedział.

„Czują się niedoceniani i ludzie odchodzą”.

W styczniu premier Rishi Sunak przedstawił potrzebę skrócenia czasu oczekiwania w szpitalach jako jeden z pięciu priorytetów swojego rządu.

Rząd, który walczy ze strajkami w wielu sektorach, w tym maszynistów i nauczycieli, powiedział, że istnieje potrzeba dostosowania płac w sektorze publicznym, aby kontrolować dwucyfrową inflację.

(1 USD = 0,8389 funta)

Napisane przez Farouka Suleimana. Montaż przez Kate Holton i Janet Lawrence

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *