Mówi się, że Apple daje pracownikom detalicznym podwyżkę do utrzymania

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Apple rzekomo dające swoim pracownikom detalicznym podwyżki, aby upewnić się, że nie zrezygnują

Zdjęcie: Mario Tama (Obrazy Getty)

W dobie wielkiej rezygnacji i… Zacieśnienie rynku pracyFirmy mają sens, aby weryfikować i zwiększać korzyści, które oferują swoim pracownikom, zwłaszcza gdy ta firma jest najbardziej wartościowy Na świecie.

Cóż, wygląda na to, że żarówka wystartowała w Apple, według nowego raportu Bloomberga Opublikowano w piątek. Sklep poinformował, że gigant technologiczny oferował podwyżki od 2% do 10% amerykańskim pracownikom detalicznym, w tym sprzedawcom, personelowi wsparcia technicznego Genius Bar i niektórym pracownikom godzinowym. Nie wszyscy pracownicy otrzymają podwyżkę, donosi Bloomberg. Apple zaczął informować sklepy i pracowników o nowościach w tym tygodniu, co oznacza, że ​​nie wszystkie osoby, których to dotyczy, zostały jeszcze o nich poinformowane.

Według Bloomberga podwyżki powinny wejść w życie w tym miesiącu. Warto zauważyć, że te podwyżki płac są niezależne od corocznych przeglądów wynagrodzeń i podwyżek płac Apple, które zwykle mają miejsce w październiku. Jeśli to prawda, zmiany są kolejnym przykładem odpowiedzi Apple na zmieniające się realia rynku pracyNajlepiej jak się da próba Rozpatrywanie reklamacji od pracowników detalicznych. Firma posiada około 270 sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych

Źródła zaznajomione ze sprawą, które rozmawiały z Bloombergiem, poinformowały, że podwyżka jest skierowana do pracowników, którzy pracowali w sklepach Apple przed wybuchem pandemii w 2020 roku. Ponadto podwyżki mają na celu zrównanie płac pracowników z wyższym stażem pracy. nowi pracownicy.

Gizmodo skontaktował się z Apple w sobotę, aby potwierdzić wiadomość o podwyżce płac, ale nie odpowiedział w czasie prasy. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli ktoś do nas wróci.

Domniemane podwyżki płac Apple zostały zgłoszone zaledwie kilka dni później Zgłoś się do Bloomberga Że firma będzie oferować więcej korzyści zarówno pracownikom zatrudnionym w pełnym, jak i niepełnym wymiarze godzin w handlu detalicznym. Zmiany potwierdzone przez Apple inne punkty sprzedaży, zapewni dwukrotną liczbę dni zwolnienia chorobowego dla pracowników i zwiększy liczbę dni urlopu rocznego dla pracowników. Pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin będą również uprawnieni do maksymalnie sześciu dni płatnego urlopu po raz pierwszy i sześciu tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego.

READ  Podnosi się ropa na możliwość OPEC + odcięcie dostaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *