MTV News zamyka się, Paramount przejmuje 25% sieci, Studios Group – Variety

Zwolnienia dotkną 25% pracowników w grupach Showtime, MTV Entertainment Studios i Paramount Media Networks w USA we wtorek, po miesiącach wewnętrznych rozważań na temat integracji w ramach rebrandingu na Paramount + With Showtime.

Ponadto MTV News – które najbardziej ucierpiało wskutek zwolnień ponad pięć lat temu – zostanie zamknięte. Inne jednostki, z których większość to operacje, również zostaną zamknięte.

W notatce dla pracowników, prezes Showtime/MTV Entertainment Studios, Chris McCarthy, i prezes Paramount Media Networks, Chris McCarthy, powiedzieli, że pomimo „sukcesów Paramount w dziedzinie nadawania, nadal odczuwamy presję ze strony szerszych problemów ekonomicznych, podobnie jak wielu naszych rówieśników” i że „seniorzy Liderzy Koordynacji Zasobów Ludzkich pracowali razem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, aby określić optymalną organizację dla obecnych i przyszłych potrzeb naszej firmy”.

„W rezultacie podjęliśmy bardzo trudną, ale konieczną decyzję, aby zredukować naszą drużynę gospodarzy o około 25%” – powiedział McCarthy. „To trudna, ale ważna strategiczna korekta dla naszej grupy. Eliminując niektóre moduły i usprawniając inne, będziemy w stanie obniżyć koszty i stworzyć bardziej efektywne podejście do naszej działalności w miarę postępów. Dzisiaj powiadomimy pracowników, których stanowiska są wpłynie to na to, że liderzy przekażą wiadomości bezpośrednio tym zespołom/osobom. Po tych spotkaniach odbędą się indywidualne spotkania z naszymi partnerami HR”.

Grupa McCarthy zostałaby skonsolidowana w dwie „funkcje”: studia, w tym Showtime i MTV Entertainment Studios; i Networks, „połączenie dziewięciu oddzielnych zespołów w jedną grupę portfolio”. Dotknięte sieci należące do Paramount obejmują Nick, MTV, Comedy Central, Paramount Network, CMT, Smithsonian, TV Land, Logo i Pop TV.

Większość zwolnień będzie dotyczyć grupy sieciowej w związku z fuzją.

Cięcia nastąpiły cztery miesiące po tym, jak Showtime zwolnił 120 pracowników podczas fuzji z MTV Entertainment Studios w ramach ogólnej strategii Paramount + With Showtime, podobnie jak współprezesi Showtime, Gary Levine i Jana Winograd, opuścili swoje stanowiska.

READ  Kolekcja dat premiery sezonu 3 „Myślę, że powinieneś odejść” — różne

Zobacz pełną notatkę personelu McCarthy’ego poniżej.

drużyna,

Wraz z zakończeniem inkorporacji SHOWTIME i kontynuacją przekształcania naszej działalności na przyszłość, położyliśmy wspaniały fundament pod dalsze sukcesy, konsolidując naszą grupę w dwóch działach:

• Studia — Połączenie SHOWTIME i MTV Entertainment Studios w jeden potężny zespół studyjny
• Networking — skonsoliduj dziewięć oddzielnych zespołów w jedną grupę portfolio

Ta kombinacja zaowocowała listą hitów, takich jak Yellowstone, 1883, Tulsa King, South Park, The Challenge, Teen Wolf, 1923, Drag Race, Mayor of Kingstown, Honor Your, George i Tammy Willow Jackets – które razem przyciągnęły rekordową liczbę abonentów w Paramount+ i Showtime oraz pomógł Paramount+ poprowadzić branżę pod względem wzrostu liczby nowych abonentów.

Jednak pomimo tego sukcesu w transmisji strumieniowej, podobnie jak wielu naszych rówieśników, nadal odczuwamy presję ze strony szerszych trudności gospodarczych. Aby temu zaradzić, nasi liderzy wyższego szczebla we współpracy z działem kadr pracowali razem przez ostatnie kilka miesięcy, aby określić optymalną organizację dla obecnych i przyszłych potrzeb naszej firmy.

W rezultacie podjęliśmy bardzo trudną, ale konieczną decyzję o zmniejszeniu składu gospodarzy o około 25%. To trudne, ale ważne strategiczne dostosowanie dla naszej grupy. Eliminując niektóre jednostki i usprawniając inne, będziemy w stanie obniżyć koszty i stworzyć bardziej efektywne podejście do naszej działalności w miarę postępów. Dzisiaj powiadomimy pracowników, których to dotyczy, że liderzy przekażą wiadomości bezpośrednio tym zespołom/lub osobom. Po tych spotkaniach odbędą się indywidualne spotkania z naszymi partnerami HR.

Rozumiem, że te decyzje będą bardzo trudne dla wszystkich, a przede wszystkim dla tych, którzy odchodzą. To nie jest coś, co traktujemy lekko. Mamy jednych z najbardziej pełnych pasji i oddania członków zespołu, którzy robią wszystko, co w ich mocy, aby napędzać nasze marki i biznes do przodu. Dlatego tak trudno jest pożegnać się z naszymi przyjaciółmi i współpracownikami. Dla osób dotkniętych chorobą głęboko doceniamy pasję i kreatywność, które wnosicie każdego dnia. Chcę podziękować za liczne wpłaty.

Nasz zespół kierowniczy i partnerzy HR dokładają wszelkich starań, aby proces ten przebiegał z empatią i szacunkiem.

z poważaniem,
Chris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *