Naukowcy są niezadowoleni z planu NASA dotyczącego zmiany misji kosmicznej

Misja NASA New Horizons zajęła prawie 15 lat, aby dotrzeć do punktu, w którym znajduje się dzisiaj, około 50 razy dalej od Słońca niż Ziemia. Ze swojego wyjątkowego punktu obserwacyjnego sonda badała zamarznięte głębiny Układu Słonecznego, aby pomóc poskładać historię pochodzenia planet krążących wokół Słońca.

tak jak Statek kosmiczny Nowe Horyzonty Kontynuuje swoją podróż po zewnętrznych krańcach Układu Słonecznego i czeka ją niepewność. NASA chce zmienić główny cel New Horizons, ponownie skupiając się na badaniu środowiska słonecznego, zamiast na obserwowaniu obiektów w pierścieniu w kształcie pączka, znanym jako Pas Kuipera. To sprawiło, że niektórzy ludzie byli bardzo nieszczęśliwi.

„NASA wydała blisko 1 miliard dolarów, aby umieścić ten statek kosmiczny w Pasie Kuipera” – powiedział główny badacz New Horizons, Alan Stern, Gizmodo podczas wywiadu telefonicznego. „Wydajesz miliard dolarów, aby kupić statek kosmiczny przez cały Układ Słoneczny, a następnie odwrócić go od pierwotnego celu”.

Zespół naukowy odpowiedzialny za misję wyraził frustrację z powodu propozycji NASA, argumentując, że sonda New Horizons działa i dostarcza przełomowych danych z jej wyjątkowej lokalizacji w najdalszych zakątkach Układu Słonecznego. New Horizons jest piątym statkiem kosmicznym, który dotarł na tę odległość po Voyagerze 1 i 2, a także ich poprzednikach Pioneer 10 i 11.

Ale jak wyjaśnił Stern: „Żaden statek kosmiczny nie badał wcześniej Pasa Kuipera i nie ma planów, aby żaden statek kosmiczny jeszcze nie przybył”, dodając: „Wiemy, że jeśli New Horizons będzie musiał przestać badać Pas Kuipera, będzie to Koniec jakiejkolwiek eksploracji Pasa Kuipera przez statki kosmiczne od dziesięcioleci, ponieważ dotarcie tam zajmuje tak dużo czasu”.

Powiązane artykuły: Najbardziej niesamowite zdjęcia wykonane przez sondę kosmiczną NASA New Horizons

Debata na temat przyszłości Nowych Horyzontów rozpoczęła się w zeszłym roku, kiedy zespół naukowy przedstawił propozycję przedłużenia misji o kolejne trzy lata. W styczniu 2022 roku NASA utworzyła komisję przeglądową w celu omówienia propozycji. Zamiast tego agencja kosmiczna zdecydowała się przedłużyć misję o dwa lata, finansując New Horizons jako misję planetarną do 2024 roku, z uwzględnieniem finansowania jej jako misji heliofizyki począwszy od 2025 roku.

READ  Obejrzyj krytyczny test tankowania rakiety księżycowej Artemis 1 przeprowadzony przez NASA za darmo

Oprócz eksploracji układu Plutona i obiektów pasa Kuipera, takich jak np ArrokothStając się najodleglejszym obiektem Układu Słonecznego, jaki kiedykolwiek odwiedził statek kosmiczny, New Horizons bada również Słońce i otaczające go środowisko. „Rzecz w tym, że nie konkurują ze sobą” – powiedział Stern. „Codziennie monitorujemy fizykę słoneczną… i nie ma powodu, aby robić z tego bitwę między tymi dwoma rzeczami, one współistnieją”. Zespół misji twierdzi, że New Horizons może nadal być jednocześnie misją planetarną i heliofizyczną bez wpływu na koszt lub trajektorię statku kosmicznego.

Z drugiej strony NASA nie widzi żadnej wartości w kontynuowaniu obserwacji Pasa Kuipera. „Głównym wnioskiem zespołu było to, że proponowane badania obiektów pasa Kuipera raczej nie poprawią znacząco wiedzy, ponieważ statkom kosmicznym brakuje zasobów do długoterminowych obserwacji krzywych blasku z wysoką częstotliwością, które są niezbędne do celów nauk planetarnych. „według p Sprawozdanie z przeglądu.

Wystrzelony na początku 2006 roku, New Horizons zmierza w kierunku zewnętrznych krańców Układu Słonecznego. To był statek kosmiczny Jako pierwszy odwiedził Plutona w lipcu 2015 rNajdłuższy lot w historii. W 2019 roku New Horizons szuka swojego kolejnego latającego celu, prymitywnego organizmu binarnego, nazwanego później Arrokoth (rdzenni Amerykanie określają niebo). Pas Kuipera jest wypełniony setkami milionów obiektów, z których do tej pory sonda New Horizons odkryła 37.

„Ze swojej wyjątkowej lokalizacji w Pasie Kuipera, New Horizons wykonuje obserwacje, których nie można wykonać z żadnego innego miejsca; nawet gwiazdy wyglądają inaczej z widoku statku kosmicznego” – mówi NASA. książki w 2021 r.

Zdaniem Sterna TZespół New Horizons poszukuje obecnie drugiego obiektu latającego i planuje obserwacje Saturna i jego księżyców (sonda wcześniej Odkryj Neptuna i Urana). Wszystko w Pasie KuiperaUformowała się miliardy lat temu i jest bardzo dobrze zachowana” – powiedział Stern. „Jest to najlepiej zachowana część Układu Słonecznego pod względem pochodzenia planet i pierwotnych dni Układu Słonecznego. bardzo naukowo To kopalnia złota”.

READ  Wyrównanie teleskopu Webba Umożliwia pokazanie jednej gwiazdy na obrazie

Stern rozpoczął pracę nad misją New Horizons ponad 20 lat temu, kiedy był to tylko pomysł. Obecnie istnieje obawa, że ​​zespół misji zostanie rozwiązany, jeśli decyzja NASA wejdzie w życie. Zespół wraz z innymi członkami planetarnej społeczności naukowej Lobbuje, aby przekonać NASA do zmiany decyzji. Oprócz planetologów istnieje grupa heliofizyków Napisał także list otwarty, w którym podkreślił, że New Horizons może nadal być „potężnym narzędziem ponad podziałami”.

„New Horizons umożliwił nieprzerwane pomiary fizyki Słońca w heliosferze przez ponad dekadę, wraz z wiodącymi obserwacjami Pasa Kuipera i innymi planetarnymi”, czytamy w liście, który został wysłany w poniedziałek. Prowadzenie obserwacji heliofizycznych misji jest wszechstronne i w żaden sposób nie koliduje z obserwacjami planetarnymi obiektów Pasa Kuipera i Pasa Kuipera”.

Zespół New Horizons prowadzi również rozmowy z NASA, ale według SterN. „Nasz zespół uważa, że ​​zatrzymanie eksploracji Pasa Kuipera jest krótkowzroczne i przedwczesne” – powiedział Stern. „Przelot przez Układ Słoneczny, aby znaleźć się w Pasie Kuipera, zajął nam ponad dekadę i uważamy, że odsunięcie misji od eksploracji Pasa Kuipera byłoby nierozsądnym i złym wykorzystaniem pieniędzy NASA”.

Aby uzyskać więcej lotów kosmicznych w swoim życiu, bądź na bieżąco Świergot i niestandardowe zakładki dla Gizmodo strona o lotach kosmicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *