Musk grozi zerwaniem umowy z Twitterem, jeśli nie zostaną podane fałszywe dane konta

6 czerwca (Reuters) – Elon Musk ostrzegł w poniedziałek, że może zrezygnować z 44 miliardowej oferty nabycia Twittera. (TWTR.N) Jeśli serwis społecznościowy nie dostarczy danych o spamie i fałszywych kontach.

W wiadomości do Twittera miliarder ponowił prośbę o podanie szczegółów kont bota i powiedział, że zastrzega sobie wszelkie prawa do zakończenia fuzji, ponieważ firma „wyraźnie naruszyła” swoje zobowiązania, nie przekazując mu tych informacji.

Akcje Twittera spadły o 5,6% do 37,92 USD i były notowane z dużym dyskontem w stosunku do oferty Muska wynoszącej 54,20 USD za akcję, co wskazuje, że inwestorzy nie spodziewali się sfinalizować transakcji po uzgodnionej cenie. Akcje spadły ostatnio o 2%, podczas gdy Tesla zyskała 1,2%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Twitter ma i będzie nadal wspólnie dzielić się informacjami z Muskiem, aby sfinalizować transakcję zgodnie z warunkami umowy o połączeniu” – podała spółka w oświadczeniu.

Twitter dodał, że zamierza zamknąć transakcję po uzgodnionej cenie i warunkach

Musk zawiesił umowę „tymczasowo” w połowie maja, mówiąc, że nie zrealizuje oferty, dopóki Twitter nie pokaże dowodów, że boty spamowe stanowią mniej niż 5% wszystkich jego użytkowników.

Od tego czasu saga o przejęciu była świadkiem wielu zwrotów akcji, co rodzi pytania o intencje Muska, by sfinalizować transakcję za ustaloną cenę.

Chociaż Musk intensywnie korzystał z platformy mediów społecznościowych, aby wyrazić swoje poglądy na temat transakcji i firmy, po raz pierwszy oficjalnie grozi mu, że odejdzie.

„Jest całkiem jasne, że ma wyrzuty sumienia kupującego i próbuje wszystkiego, aby uzyskać obniżkę ceny, i myślę, że może zadziałać” – powiedział Dennis Dick, trader prawny w Bright Trading LLC.

READ  Akcje robią największe ruchy na godzinę: Novavax, Allbirds i więcej

„Widać wyprzedaż w akcjach mediów społecznościowych i zdał sobie sprawę, że przepłacił… wszystko to są tylko taktyki, aby uzyskać obniżkę ceny”.

Musk zakwestionował dokładność publicznych zgłoszeń Twittera dotyczących kont spamowych, twierdząc, że muszą one stanowić co najmniej 20% bazy użytkowników. Twitter nie zgodził się z tym, a dyrektor generalny Parag Agrawal w jednym ze swoich ostatnich tweetów szczegółowo opisuje, w jaki sposób firma obsługuje konta spamowe.

Musk, samozwańczy autokrata wyznający wolność słowa, zadeklarował, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie „botów spamowych” z platformy. Tesla Corporation (TSLA.O) Prezes jest właścicielem 9,6% Twittera i ma ponad 95 milionów obserwujących w sieci.

W ramach umowy Musk jest zobowiązany umownie do zapłaty 1 miliarda dolarów opłat za zerwanie — części jego fortuny o wartości 219 miliardów dolarów oszacowanej przez Forbes — jeśli nie sfinalizuje umowy. Twitter może pozwać „konkretnego wykonawcę”, aby zmusić Muska do sfinalizowania umowy i uzyskania od niego ugody. Czytaj więcej

W swoim liście Musk powiedział, że potrzebuje danych do przeprowadzenia własnej analizy użytkowników Twittera i nie wierzy w „luźne metodologie testowania” firmy.

„Próbuje odejść od umowy na Twitterze, to jego pierwszy strzał przez łuk” – powiedział analityk Wedbush, Dan Ives.

Musk związał się z kilkoma wybitnymi inwestorami, w tym inwestorem saudyjskim księciem Alwaleedem bin Talal i Sequoia Capital, aby sfinansować transakcję.

Elon Musk grozi, że odejdzie z transakcji
Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Nivdita Balu donosi w Bengaluru); Dodatkowe raportowanie przez Teyashi Data. Napisane przez Swetę Singh. Montaż przez Anila de Silva

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *