MWC 2024: Wszystko ogłoszono do tej pory, w tym gogle VR HTC i składany telefon Motoroli

Zespół TechCrunch jest w tym tygodniu w Barcelonie, aby informować o wszystkich bieżących wydarzeniach Światowy Kongres Mobilny Rok 2024. Już wiesz, czego się spodziewać, więc usiądź wygodnie, zrelaksuj się i dołącz do nas przez cały tydzień, gdy będziemy dostarczać Ci produkty, ogłoszenia i aktualności dotyczące start-upów z MWC, o których musisz wiedzieć.

Jak dotąd widzieliśmy kilka dużych ogłoszeń od firm, w tym nowe funkcje Androida od Google, nową koncepcję laptopa od Lenovo oraz koncepcję składanego telefonu i robota-psa od Xiaomi. W miarę postępu MWC, oto jak śledzić relacje naszego zespołu.

wtorek 27 lutego

HTC Vive stał się biznesem

Słuchawki Vive XR

Kredyty obrazkowe: HTC

Około dziesięć lat temu HTC wydzieliło swój dział rzeczywistości mieszanej. W tym czasie zestaw słuchawkowy Magic Leap firmy Vive zmienił się z zabawki przeznaczonej głównie dla konsumentów w narzędzie bardziej korporacyjne. Brian Heater spotkał się z Danem O'Brienem, dyrektorem generalnym HTC Vive i Johnem Dabellem, dyrektorem ds. operacji produktowych marki, aby omówić Vision Pro, Magic Leap i generatywną sztuczną inteligencję.

eQub cyfryzuje pożyczki typu peer-to-peer w Afryce

aplikacji eQub

Kredyty obrazkowe: eQub

Poznaj eQub, etiopski startup i zwycięzcę konkursu FinTech podczas 4YFN 2024, wydarzenia startupowego Mobile World Conference. Nahum Michael, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie, wyjaśnił, że nazwa firmy to amharskie słowo odnoszące się do lokalnej formy kredytu peer-to-peer. Equb to grupa ludzi, którzy spotykają się, aby zaoszczędzić pieniądze, podobnie jak tanda, która jest następnie rozdzielana rotacyjnie. eQub digitalizuje tę usługę, zaczynając od aplikacji, aby dotrzeć do użytkowników będących wśród rosnącej liczby Etiopczyków, którzy mają konta bankowe i telefony komórkowe, ale mają ograniczony dostęp do kredytów.

SynFlora leczy trądzik

Współzałożyciele SynFlory

Kredyty obrazkowe: Natasza Lomas/TechCrunch

Skóra to nasz największy organ i nie zawsze dbamy o nią prawidłowo. To tutaj start-up biotechnologiczny SynFlora wkracza z nowym rodzajem technologii leczenia skóry. Firma początkowo koncentruje się na trądziku i pracuje nad znalezieniem sposobu na leczenie głębsze niż stosowane miejscowo kremy, a także zaprojektowaniem i opracowaniem szerokiej gamy terapii z wykorzystaniem podejść biotechnologicznych w celu wykorzystania bakterii w celu dostarczenia ukierunkowanych terapii.

System śledzenia sportu Lizcore

Lezcor

Kredyty obrazkowe: Natasza Lomas/TechCrunch

Lizcore dokonała tego, co Natasha Lomas uważała za niemożliwe: digitalizacji i ulepszenia wrażeń związanych ze wspinaczką w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki systemowi śledzenia postępów Lizcore wspinacze nie muszą wspinać się z telefonem ani nosić smartwatcha. Wszystko, czego potrzebują, to lekkie urządzenie do noszenia z NFC, które firma nazywa bransoletką Lizy, i które można sparować z aplikacją startupu.

READ  Meta, Microsoft, X i Match dołączają do bitwy Epic Games z Apple

„Czarna skrzynka Twojego życia” Joli

Demo Jooli Mind2

Kredyty obrazkowe: Natasza Lomas/TechCrunch

Jolla, twórca mobilnych systemów operacyjnych, chce rozwiązać ten problem, projektując sposób, w jaki użytkownicy będą mogli zdobyć supermoc, jaką daje zaawansowana sztuczna inteligencja, bez konieczności pozwalania, aby żądne danych osoby trzecie przejęły ich prywatność. Oferuje prywatne urządzenie przypominające chmurę i router AI w jednym, udostępniając dane użytkownika w celu obsługi zapytań AI. To jak osobisty lokaj „przekształcony na miarę ery generatywnej sztucznej inteligencji” – mówi Natasha Lomas.

Offset telewizji bezprzewodowej

Offsetowy minitelewizor

Offsetowy minitelewizor

Mike Butcher spotkał się z założycielem i dyrektorem generalnym Displace, Balaji Krishną, który omówił 55-calowy produkt firmy Display Flex. To „bezprzewodowy” telewizor OLED 4K za 3000 dolarów, który można przymocować do ścian bez tradycyjnej instalacji. Premiera odbyła się w styczniu na targach CES. Kryszna mówi, że nadejdzie więcej wersji ekranowych i nowych funkcji. Jedną z rzeczy, o których możemy teraz porozmawiać, jest „Display Mini”, czyli mniejszy 27-calowy telewizor przeznaczony do kuchni lub łazienki. Krishna zasugerował także przyszłą funkcję opartą na „silniku zakupowym opartym na sztucznej inteligencji”, który umożliwiłby konsumentom kupowanie produktów z reklam, oraz czytniku płatności zbliżeniowych.

Składany telefon Motoroli

Kredyty obrazkowe:

Jaki jest maksymalny rozmiar urządzenia, które będziesz nosić na nadgarstku? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „większy znaczy lepszy”, Lenovo ma coś dla Ciebie. Firma zaprojektowała dla Motoroli coś, co nazywa „składanym telefonem koncepcyjnym”, który można złożyć na nadgarstku. Kluczowym słowem jest „koncepcja”, bo nie ma dowodów na to, że może stać się produktem. Tak czy inaczej, miło jest to zobaczyć.

poniedziałek 26 lutego

Funkcja dotyku gestem WowMouse w Doublepoint została zaktualizowana

Aplikacja DoublePoint Wowmouse

Aplikacja DoublePoint WowMouse. Kredyty obrazkowe: Podwójny punkt

Użytkownicy smartwatchów z Androidem mogą teraz pobrać własną wersję aplikacji do sterowania dotykowego WowMouse firmy Doublepoint. Odsuń się!

Zasady dostępności sztucznej inteligencji firmy Microsoft

Wejście do Microsoft Store opatrzone jest logo firmy

Kredyty obrazkowe: Nicholasa Economou/Norphoto/Getty Images

Brad Smith, prezes i wiceprezes firmy Microsoft, ogłosił dziś ramy zwane „Zasadami dostępu do sztucznej inteligencji” – 11-punktowy plan, który według Smitha „będzie regulować sposób, w jaki obsługujemy naszą infrastrukturę centrum danych AI i inne zasoby sztucznej inteligencji”. świat.” Naukowiec.” Chociaż sugeruje się, że Microsoft jest otwarty na dialog i rozmowy z zainteresowanymi stronami, Smith, jak na ironię, przekazał tę wiadomość w przemówieniu programowym, bez miejsca na dalsze pytania.

READ  Ta misja Diablo 4 zapewnia wspaniałe łupy i szczerą historię

Pierwszy samochód elektryczny od Xiaomi

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

Pierwszy produkt elektryczny Xiaomi – nadchodzący Xiaomi SU7 – nie skupia się na szczegółach. Wiemy, że jest to „pełnowymiarowy, wydajny sedan wyposażony w ekologiczną technologię”, którego premiera planowana jest w Chinach w przyszłym roku. Oprócz projektowania, Xiaomi opracowało pięć podstawowych technologii pojazdów elektrycznych: silnik elektryczny, wbudowany akumulator CTB, odlew ciśnieniowy Xiaomi, autonomiczna jazda Xiaomi Pilot i inteligentna kabina. Jak wspomnieliśmy wcześniej, będzie zawierał system operacyjny „HyperOS”.

Pierwszy inteligentny pierścień Samsunga

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

Diamenty mogą być najlepszymi przyjaciółmi dziewczyny, ale jeśli jesteś dziewczyną, która nie może spać, nowy Galaxy Ring firmy Samsung może stać się Twoim nowym ulubieńcem. Niektóre funkcje obejmują wbudowane czujniki mierzące tętno, ruch i oddech, aby stworzyć przekrój wzorców zdrowia i snu użytkownika. Pytania dotyczące ceny i żywotności baterii pozostają w tej chwili bez odpowiedzi.

Wydłużony czas pracy baterii urządzenia OnePlus

Kredyty obrazkowe: OnePlus

Nadchodzący Watch 2 firmy OnePlus obiecuje oszałamiającą liczbę 100 zegarków „w trybie pełnego inteligentnego”. Twierdzenie to pojawia się po tym, jak firma spędziła trzy lata na opracowywaniu technologii akumulatorów. Brian Heater rozmawiał z Tuomasem Lampénem, ​​dyrektorem ds. strategii w OnePlus Europe, o tym, dlaczego firmie zajęło to tak dużo czasu i jak udało się wycisnąć z nowego zegarka 100 godzin.

W zeszłym tygodniu Brian wspomniał, że „bateria jest dokładnie tym, na czym OnePlus musi polegać”, biorąc pod uwagę, że produkt pierwszej generacji działał tylko przez około 25 godzin. Działo się to przy wyłączonym GPS.

CyberDog Xiaomi

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

Po latach donoszenia na temat CyberDoga firmy Xiaomi Brian Heater w końcu miał okazję zobaczyć z bliska robota-psa na MWC. Widział, jak oswojony piesek tańczy, co, jak napisał, przypomniało mu „miniaturową wersję znajomego robota Boston Dynamics”. Od czasu historii Briana w 2021 roku Xiaomi wprowadziło pewne zmiany w swoim psie, w tym bardziej realistyczną wersję głowy, która ma zastąpić poprzednią płaską. CyberDog 2 można obecnie kupić w Internecie za 3000 dolarów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż cena jego poprzednika, wynosząca 1600 dolarów.

Koncepcja laptopa Lenovo

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

Jeśli podczas pracy zawsze chciałeś patrzeć na tył swojego biurka, nowy przezroczysty laptop Lenovo z pewnością sprawi Ci tę przyjemność. Dzieje się tak, jeśli osiągnie etap produkcji. Wygląda jak standardowy laptop z kilkoma wyjątkami — ekran ma przezroczystą część, a on i część z klawiaturą przypomina rzeczywistość rozszerzoną, co oznacza, że ​​grafika jest nakładana na wszystko, co się za nim znajduje. Obecnie Lenovo lubi popisywać się swoją kreatywnością.

READ  Apple wypuszcza iOS 16.4 z nowymi emotikonami, powiadomieniami push Safari Web, eksperymentalnymi zmianami, izolacją dźwiękową połączeń i nie tylko

Google wprowadza sztuczną inteligencję do nowych funkcji

Naklejka z YouTube'a

Obecnie Google wprowadza sztuczną inteligencję do większej liczby swoich usług, w tym do nowego zestawu funkcji dla telefonów, samochodów i urządzeń do noszenia. Te aplikacje wykorzystują Gemini do tworzenia wiadomości, podpisów do zdjęć generowanych przez sztuczną inteligencję i podsumowań tekstu za pomocą sztucznej inteligencji Androida Auto, a także do uzyskiwania dostępu do przepustek w systemie Wear OS. Dodatkowo Wiadomości Google otrzymają funkcję umożliwiającą dostęp do Gemini w aplikacji. Ta funkcja jest obecnie w fazie beta i obsługuje wyłącznie język angielski. Mobilny gigant wprowadza także funkcje związane z dostępnością. Jedną z nich jest aplikacja Lookout, która pomaga osobom niedowidzącym z takimi rzeczami, jak etykiety i dokumenty żywności, a teraz generuje podpisy oparte na sztucznej inteligencji do obrazów, w przypadku których brakuje podpisów lub są one niedokładne lub tekst alternatywny.

Również na MWC założyciel DeepMind, Demis Hassabis, rozmawiał na panelu ze Stevenem Levym z Wired, aby omówić zdolność Google do „wstrzymywania” możliwości fotografowania ludzi przez jego multimodalne, generatywne narzędzie sztucznej inteligencji, Gemini. Powiedział, że możliwość odpowiadania na prośby o zdjęcia ludzi powinna zostać przywrócona online w „najbliższych kilku tygodniach”. „W zeszłym tygodniu Google zawiesiło działanie Gemini po tym, jak użytkownicy zwrócili uwagę, że narzędzie to tworzyło historycznie nieproporcjonalne obrazy, na przykład przedstawiające Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych jako zróżnicowaną grupę ludzi, a nie tylko białych mężczyzn” – relacjonuje Natasha Lomas.

Lampka na biurko poprawiająca nastrój

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

Holenderska firma Seaboro pokazała małe urządzenia, które mają zastąpić duże lampy do fototerapii imitujące wpływ słońca na produkcję serotoniny w mózgu. Jeden znajduje się obok komputera, a pozostałe, pokazane powyżej, przypominają zewnętrzną kamerę internetową. Obydwa są podłączone do portu USB w celu zasilania. Będziesz jednak musiał trochę poczekać, ponieważ lampa jest nadal w trybie weryfikacji koncepcji.

Infinix chce uruchomić tył Twojego telefonu

Kredyty obrazkowe: Briana Heatera

System Infinix E-Color Shift jest udoskonaleniem wyświetlacza e-ink, który YotaPhone zaczął tworzyć wiele lat temu. Nowością jest dodanie koloru i to, co Brian Heater opisuje jako „zabawny, estetyczny dodatek do części urządzenia, która prawie zawsze jest zakryta etui, trzymana w dłoni lub w inny sposób leżąca ekranem do dołu na stole”.

Przeczytaj więcej o MWC 2024 na TechCrunchDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *