Na Filipinach w Wielki Piątek odbywa się krwawe ukrzyżowanie, pomimo sprzeciwu Kościoła katolickiego

[Source]

Prowincja na Filipinach zorganizowała krwawe ukrzyżowania, aby wesprzeć lokalną tradycję Wielkiego Piątku, pomimo sprzeciwu Kościoła katolickiego.

Tradycja religijna widziała osiem osób przybitych do drewnianych krzyży i noszących korony z cierni z konarów, gdy odtwarzali ofiarę Jezusa Chrystusa w Wielki Piątek, według The Guardian. Associated Press.

Wielki Piątek to chrześcijańskie święto upamiętniające ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa przed Jego zmartwychwstaniem w Niedzielę Wielkanocną.

Ukrzyżowania, które miały miejsce w San Pedro Cotod w Pampanga, są pierwszą demonstracją pobożności religijnej w prowincji po trzyletniej przerwie spowodowanej Covid-19 pandemia.

Więcej od NextShark: YouTube zawiesił kanał chińskiego vlogera, który publikuje o swoim życiu na ogarniętej wojną Ukrainie

Przed ukrzyżowaniem czciciele nosili ciężkie krzyże na plecach ponad pół mili do szczytu wzgórza. setki innych Chodził też boso Biczowali swoje gołe plecy ostrymi bambusowymi kijami.

Wieśniacy przebrani za rzymskich przywódców wbili później 4-calowe gwoździe ze stali nierdzewnej w dłonie i stopy ośmiu mężczyzn. Następnie pozostawiono je na krzyżu na słońcu przez 10 minut.

Jednym z mężczyzn był 62-letni malarz sztandarów, Reuben Inagye, który według doniesień był zamieszany w ukrzyżowanie łącznie 34 razy.

Więcej od NextShark: „Stop Eating Dogs”: nagrodzona gwiazdką Michelin nowojorska restauracja, której celem jest rasistowskie graffiti

„Szczerze mówiąc, zawsze się denerwuję, że mogę skończyć martwy na krzyżu” – powiedział Enagy Associated Press przed swoim ukrzyżowaniem. „Kiedy leżę na krzyżu, moje ciało zaczyna odczuwać zimno. Kiedy mam związane ręce, zamykam oczy i mówię sobie: „Mogę zrobić to. Mogę zrobić tamto”.

Będąc na krzyżu, Inaji powiedział, że modlił się do Boga o koniec wirusa COVID-19 i Rosji. Inwazja na Ukrainę.

62-latek podobno zdecydował się poświęcić swoje życie Chrystusowi po tym, jak przeżył coś, co określił jako cud. Inaji powiedział, że przeżył bez szwanku po upadku z trzypiętrowego budynku w 1985 roku. Następnie rozszerzył rytuał po tym, jak jego bliscy wyzdrowieli z poważnych chorób.

READ  Spotkanie Xi Putina: Chiński prezydent podkreślił bliskie więzi z „drogim przyjacielem” Putinem podczas swojej pierwszej wizyty w Rosji od czasu inwazji na Ukrainę.

Więcej od NextShark: Amerykańska „gra w kalmary”? Twórca mówi, że gra jest globalna, a rozmowy na temat rozszerzenia wszechświata „trwają”

Enaje stał się wiejskim celebrytą znanym jako „Chrystus” w wielkopostnym wcieleniu Drogi Krzyżowej.

Wilfredo Salvador, 66-letni były rybak, który grał Jezusa Chrystusa, powiedział, że zaczął uczestniczyć w ukrzyżowaniu 15 lat temu po załamaniu psychicznym.

„[God] „Daje mi siłę fizyczną w przeciwieństwie do innych ludzi, którzy nie mogą tego znieść” – powiedział Salvador według Digital Journal. „Robię to z wyboru. Dziękuję Mu za to, że dał mi drugie życie”.

Więcej od NextShark: Inżynier z UConn opracowuje biodegradowalną maskę na twarz wielokrotnego użytku, aby zwalczać rosnące skażenie spowodowane pandemią

Krwawa tradycja przyciąga na Filipiny tysiące wyznawców i turystów.

W tym roku, jak poinformowali organizatorzy, ponad 15 000 filipińskich i zagranicznych turystów zgromadziło się w Kotude i dwóch innych pobliskich wioskach.

Gareth Johnson, brytyjski organizator wycieczek, podobno przywiózł 15 turystów z ośmiu krajów, aby mogli zobaczyć ukrzyżowanie.

„Uwielbiają to, ponieważ nie ma nic podobnego na Ziemi. Jest mniej okropne, niż ludzie myślą. Myślą, że byłoby to bardzo okropne lub obrzydliwe, ale tak nie jest. Robi się to z szacunkiem” – powiedział Gareth Associated Press, dodając, że turyści byli „Naprawdę inspirujący”.

„Dla mnie to niezwykłe przeżycie i szansa zobaczenia czegoś kulturowego, jedynego w swoim rodzaju na skalę światową” – powiedział Milan Dostal, turysta z Czech. „Szanuję to, jestem bardzo otwarty”.

Jednak przywódcy kościelni w tym kraju sprzeciwiali się ukrzyżowaniu w przeszłości, twierdząc, że wierni mogą wyrazić swoje oddanie, wykonując zamiast tego akty miłosierdzia.

„Jest bardzo jasne, że ukrzyżowanie Chrystusa jest więcej niż wystarczające, aby zbawić ludzkość od grzechu” – powiedział ojciec Jerome Sicilano, sekretarz wykonawczy Konferencji Biskupów Katolickich filipińskiego Komitetu Spraw Publicznych. „Jeśli chcesz, aby twoje grzechy zostały odpuszczone, idź do spowiedzi”.

READ  Trumna królowej Elżbiety II przybywa do Pałacu Buckingham w Londynie

Ministerstwo Zdrowia ostrzegło także uczestników przed zarażeniem od skóry i opalania.

Katolicki ksiądz Robert Reyes, który jest również działaczem na rzecz praw człowieka w tym kraju, powiedział, że ta krwawa praktyka jest odzwierciedleniem niepowodzenia Kościoła w edukacji Filipińczyków w zakresie wierzeń chrześcijańskich, co następnie skłoniło wielu do poszukiwania alternatywnych sposobów szukania boskiej pomocy.

„Pytanie brzmi, gdzie byliśmy my, Kościół, kiedy zaczęli to robić?” — zapytał Reyes. „Jeśli ich osądzimy, tylko ich wygnamy”.

Reyes zasugerował, aby duchowni zanurzyli się w społecznościach i regularnie rozmawiali z mieszkańcami wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *