NA ŻYWO: Boris Johnson walczy o przetrwanie; 2 brytyjskich ministrów gabinetu podało się do dymisji

dług…Thierry Monas/Getty Images

Kiedy mało znany członek brytyjskiego parlamentu upił się w zeszłym tygodniu w ekskluzywnym klubie, a następnie zatoczył się w ciepłą londyńską noc, niewielu by pomyślało, że wprowadzi zamęt w rządzie i zagrozi przywództwu premiera Borisa Johnsona.

Alkohol i wieczorne wyjścia rzadko są obce w brytyjskiej polityce, więc działania Chrisa Finchera mogły łatwo pozostać niezauważone.

Ale tydzień później, rozwijający się skandal ogarnął pana. Rząd Johnsona odrzucił trzy podstawowe problemy, przed którymi stoi: kompetencje, zaufanie, a przede wszystkim zaufanie.

We wtorek kanclerz skarbu Rishi Sunak i sekretarz zdrowia Sajid Javid powiedzieli, że pan Opuszczenie rządu w listach do Johnsona słabo zawoalowało zaufanie do jego przywództwa.

52-letni poseł do Tamworth w Midlands, pan. Pincher nie ma jednak prawie żadnego profilu narodowego. Ale w brytyjskiej polityce jest panem. Zyskał reputację zagorzałego lojalisty Johnsona i eksperta w sztuce skłaniania innych konserwatywnych prawodawców do głosowania w interesach rządowych. Za te cechy, panie Johnson mianował go młodszym ministrem w 2019 r., a następnie, w lutym, zastępcą bata oskarżonym o prowadzenie spraw rządowych.

W tym ostatnim zadaniu, jak mówią jego koledzy, był niezwykle skuteczny, pomagając zorganizować operację radarową, którą przynajmniej niektórzy nazywają. „Operacja Ratuj dużego psa” To jest pan Johnson przeżył w zeszłym miesiącu, choć krótko. Wotum zaufania przez jego kolegów w Parlamencie.

Ale był problem. Pan. Fincher wcześniej piastował urząd bata, ale został zmuszony do usunięcia w 2017 roku po tym, jak oskarżono go o niechcianą przepustkę u byłego zawodowego wioślarza Alexa Storeya, konserwatywnego działacza. W 2019 r. Pan Pincher, który pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, został oskarżony o niewłaściwe zachowanie.

Pan. Obecny kryzys wynika z decyzji o przywróceniu Johnsona do rządu.

READ  Były rosyjski pułkownik zaprzecza wcześniejszym doniesieniom krytykującym operacje wojskowe Rosji na Ukrainie

W ubiegłą środę, panie Uczestniczył Pincher. Oskarża się go o chłostę dwóch osób. Naoczni świadkowie powiedzieli, że był tak pijany, że zabrali go taksówką.

Następnego dnia, przygnębiony, napisał w zeszycie Izby Gmin do pana. Napisał list do Johnsona ogłaszając jego rezygnację z funkcji zastępcy Whipa. – Za dużo wypiłem zeszłej nocy – powiedział. „Zawstydziłem siebie i innych, i to jest ostatnia rzecz, jaką chcę zrobić i za to przepraszam was i wszystkich zaangażowanych”.

To nie koniec. Pan. Rząd przez wiele dni utrzymywał, że Johnson nie wiedział o poprzednich zarzutach, ale okazało się, że wiedział o skardze z 2019 r., A pan Pincher nadal był zastępcą bata. Simon MacDonald, były najwyższy urzędnik służby cywilnej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, opublikował we wtorek publiczny list oskarżający Downing Street o przeinaczanie faktów.

Ustawodawcy opozycji zażądali dymisji Pinchera z parlamentu. W wywiadach radiowych i telewizyjnych pan Ministrowie rządu wysłani, by bronić sposobu, w jaki Johnson zajął się tą sprawą, wydawali się niespokojni.

Przez to wszystko, panie Pincher unikał światła reflektorów i milczał, zaprzeczając zarzutom dowodowym przeciwko niemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *