S&P zakończył nieco wyżej, Nasdaq wzrósł

  • Zamówienia fabryczne w USA na maj wzrosły bardziej niż oczekiwano
  • Zapasy energii spadają, technologia rośnie

NOWY JORK (Reuters) – Indeks S&P 500 zakończył we wtorek nieco wyżej, ponieważ inwestorzy nadal skupiali się na trajektorii wzrostu amerykańskiej gospodarki, a zaawansowany technologicznie Nasdaq zamknął się wyżej.

Akcje amerykańskie znalazły się w tym roku pod niesłabnącą presją sprzedaży, z referencyjnym indeksem S&P 500 (.SPX) Odnotowuje największy procentowy spadek w pierwszej połowie od 1970 r., gdy Rezerwa Federalna odwraca się od łatwej polityki pieniężnej poprzez zwiększanie kosztów pożyczek.

Inwestorzy czekają na protokół z czerwcowego posiedzenia Rezerwy Federalnej w środę, przygotowując się do podniesienia stóp procentowych o kolejne 75 punktów bazowych pod koniec miesiąca.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Handlowcy obserwują również dane ekonomiczne, w tym czerwcowy raport o płacach poza rolnictwem oczekiwany w piątek oraz komentarze firmy dotyczące oznak szczytu inflacji i spowolnienia wzrostu gospodarczego, wraz ze zbliżającym się kolejnym sezonem wyników.

Dane pokazały, że nowe zamówienia na towary przemysłowe w USA wzrosły bardziej niż oczekiwano w maju, odzwierciedlając utrzymujący się wysoki popyt na produkty, mimo że Rezerwa Federalna stara się schłodzić gospodarkę. Czytaj więcej

Oddzielnie, wzrost gospodarczy w strefie euro uległ dalszemu spowolnieniu w czerwcu, a europejskie ceny gazu ziemnego ponownie wzrosły, wzbudzając obawy przed recesją w bloku. Czytaj więcej

„Ryzyko całkowitej recesji jest zerowe, a prawdopodobieństwo rośnie w tym momencie z możliwości recesji później – w tym roku, a może nawet na początku 2023 roku” – powiedział Bill Northey, starszy menedżer ds. inwestycji w US Bank Wealth Management w Minneapolis. A rynek pracy w USA nadal wygląda zdrowo.

READ  American Airlines planują odbić się na londyńskim pasie startowym podczas burzy: wideo

Według wstępnych danych indeks S&P 500 . (.SPX) Wzrósł o 6,86 punktu lub 0,17%, zamykając się na poziomie 3831,80 punktu, podczas gdy indeks kompozytowy Nasdaq (dziewiętnasty) Wzrósł o 195,65 punktów, czyli 1,76%, do 11 323,49 punktów. Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 127,99 punktu, czyli 0,41 procent, do 30 969,27 punktów.

Rekordowe rentowności amerykańskich obligacji skarbowych spadły we wtorek, a znaczna część krzywej dochodowości odwróciła się po raz pierwszy od trzech tygodni, ponieważ obawy o wzrost gospodarczy zmniejszyły apetyt na ryzyko i zwiększyły popyt na bezpieczny dług w USA.

zapas energii (.SPNY) Osiągnął najniższy poziom od pięciu miesięcy, ponieważ obawy o recesję zaciemniły perspektywy popytu na ropę. sektor technologii (.SPLRCL) Rosnące przy niższych stawkach.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(zakrywa Echo Wang) w Nowym Jorku. Dodatkowe sprawozdania Amruty Khandekara i Shreyachiego Sanyala w Bengaluru Edycja autorstwa Shonaka Dasgupty i Matthew Lewisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *