Chiński producent samochodów elektrycznych Nio ujawnił konkurenta Tesli Model Y

Chiński producent samochodów elektrycznych Nio zaprezentował pierwszy samochód swojej nowej, niedrogiej marki Onvo, stanowiący bezpośrednie wyzwanie dla najlepiej sprzedającego się samochodu Tesli.

Przy cenach zaczynających się od 219 900 juanów (30 465 dolarów, 23 990 funtów) SUV L60 jest o 10% tańszy od najpopularniejszego na świecie samochodu elektrycznego, Modelu Y Tesli, którego cena wynosi 249 900 juanów.

Dzieje się to w tym samym tygodniu, w którym prezydent USA Joe Biden ogłosił, że czterokrotnie zwiększy podatek importowy na samochody elektryczne z Chin.

Podobnie jak inni producenci samochodów elektrycznych, Tesla odczuwa spadek sprzedaży w obliczu intensywnej konkurencji ze strony chińskich marek.

Pojazd został zaprezentowany w Szanghaju przez dyrektora generalnego Nio, Williama Li, który powiedział, że firma zamierza konkurować z Modelem Y Tesli i Toyotą RAV4.

„Wraz z rozwojem technologii i pogłębianiem się wiedzy ludzi na temat inteligentnych pojazdów elektrycznych, dziś nadszedł czas, aby na nowo zdefiniować nowe standardy dla samochodów rodzinnych” – powiedział Li.

Firma rozpoczęła przyjmowanie zamówień na L60 i planuje rozpocząć dostawy do września.

Marka Onvo mogłaby również pomóc Nio w rozszerzeniu działalności poza swój rodzimy kraj.

Grozi mu jednak 100% cło w USA i trwające dochodzenie antysubsydyjne wszczęte przez Unię Europejską w sprawie importu pojazdów elektrycznych z Chin.

READ  Pastor Dwayne Wasden z Karoliny Północnej próbował wsadzić głowę współpracownika swojej żony do frytownicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *