Biden i Trump zgadzają się w debatach 27 czerwca i września

WASZYNGTON (AP) – Prezydent Joe Biden I Były prezydent Donald Trump Środa zgodziła się na zorganizowanie dwóch debat w ramach kampanii – pierwsza 27 czerwca Prowadzony przez CNN Drugie spotkanie odbyło się 10 września w ABC, przygotowując grunt pod ich pierwsze spotkanie prezydenckie od niespełna miesiąca.

Szybkie porozumienie w sprawie harmonogramu nastąpiło po ogłoszeniu przez Partię Demokratyczną, że nie będzie on kandydował jesienią Debaty prezydenckie Ufundowane przez bezstronną komisję, która organizowała je przez ponad trzydzieści lat. Zamiast tego w kampanii Bidena proponowano, aby debaty bezpośrednio organizowały media Domniemani kandydaci Demokratów i Republikanów.

Debata rozpoczyna się niezwykle wcześnie w kalendarzu politycznym, ponieważ ani Biden, ani Trump formalnie nie akceptują nominacji swojej partii.

Kilka godzin później Biden powiedział CNN, że przyjął telefon i dodał: „Do ciebie, Donaldzie”. Nalegając, aby debatował z Bidenem kiedykolwiek i gdziekolwiek, Trump powiedział, że będzie także obecny na Truth Social. Następnie zgodzili się na drugą debatę w ABC.

„Trump mówi, że sam zorganizuje sobie transport” – napisał Biden w X, opowiadając o korzyściach płynących z sprawowania urzędu. „Przyprowadzę też mój samolot. Planuję go zatrzymać na kolejne cztery lata.

Szybkość, z jaką doszło do pojedynków, odzwierciedlała charakter każdego z nich Dwóch niepopularnych kandydatów Uważa, że ​​w bezpośredniej konfrontacji może pokonać przeciwnika. Trump i jego zespół mają nadzieję podsycić obawy wyborców dotyczące wieku i kwalifikacji Bidena, a często podżegająca retoryka Trumpa przypomni wyborcom, dlaczego cztery lata temu głosowali na niego z Białego Domu.

Co warto wiedzieć o wyborach w 2024 r

Debaty prezydenckie, zawsze ważny moment w kalendarzu politycznym, mogą być szczególnie ważne w roku, w którym wyborcy zmagają się z wyborami i wyrażają obawy związane z zaawansowanym wiekiem kandydatów – Biden ma 81 lat, a Trump 77.

Otwarcie w mediach społecznościowych zawodnicy wymieniali się uwagami – każdy z nich wychwalał sukces swojego ostatniego pojedynku w 2020 roku.

„Donald Trump przegrał ze mną dwie debaty w 2020 roku i od tego czasu nie brał udziału w żadnej debacie” – napisał Biden w poście na X. „Teraz zachowuje się, jakby znowu chciał ze mną debatować. Zrób mi dzień, kolego”.

READ  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński jest celem nr 1 Rosji, a za nim jego rodzina

Trump ze swojej strony nazwał Bidena „najgorszym dyskutantem, jakiego kiedykolwiek spotkałem – nie potrafi sklecić dwóch zdań!”

Czerwcowa debata zakończy pracowity i niespokojny okres po możliwym wyniku Śledztwo Trumpa w sprawie ukrywania pieniędzy w Nowym JorkuZagraniczne wyjazdy Bidena do Francji i Włoch oznaczają koniec jego kadencji w Sądzie Najwyższym i oczekiwany początek dwóch procesów karnych przeciwko synowi prezydenta, Hunterowi Bidenowi.

CNN podało, że debata odbędzie się w studiach w Atlancie o godzinie 21:00 czasu wschodniego, co stanowi przerwę w niedawnym precedensie, w którym nie było widzów. Według CNN sędziami będą prezenterzy Jake Tapper i Dana Bash. Stacja ABC nie podała szczegółów, gdzie odbędzie się wydarzenie, ale stacja podała, że ​​będzie ono moderowane przez prowadzących Davida Muira i Lynsey Davis. Nieporozumienia dotyczące moderatorów i zasad to tylko niektóre z kwestii, które skłoniły do ​​utworzenia Komisji ds. Debat Prezydenckich w 1987 r.

Obie kampanie i stacje telewizyjne przeprowadziły nieformalne rozmowy na temat sposobów uniknięcia wpływu komisji na debaty prezydenckie po latach skarg i postrzeganych lekceważeń, powiedziały dwie osoby zaznajomione ze sprawą, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości.

W kampanii Bidena proponowano wykluczenie kandydatów z trzeciej partii Roberta F. Kennedy’ego Jr, z dyskusji. Zgodnie z przepisami komisji ds. debaty Kennedy lub inni kandydaci będący stroną trzecią mogą się zakwalifikować, jeśli mają wystarczający dostęp do kart do głosowania, aby otrzymać 270 głosów wyborczych i uzyskać 15% lub więcej głosów w sondażach ogólnokrajowych.

Zarówno CNN, jak i ABC ogłosiły ten sam próg kwalifikowalności, stwierdzając, że kandydaci muszą osiągnąć co najmniej 15% zarejestrowanych lub prawdopodobnych wyborców w czterech oddzielnych sondażach ogólnokrajowych, które spełniają ich standardy.

W odpowiedzi Kennedy oskarżył Bidena i Trumpa o „próbowanie trzymania mnie z dala od debaty, ponieważ boją się, że wygram”. „Trzymanie potencjalnych kandydatów z dala od sali debaty podważa demokrację” – stwierdził.

READ  Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Debaty będą pierwszymi transmitowanymi przez telewizję konkursami wyborów powszechnych w odrębnych stacjach. Debaty z 1960 r., które pomogły zademonstrować siłę mediów w zakresie wpływania na opinię publiczną, były wspólnie prowadzone przez wiodące ówczesne stacje telewizyjne. Przed utworzeniem komisji w 1987 r. debaty prezydenckie w latach 1976, 1980 i 1984 organizowała Liga Wyborców Kobiet.

Plany debaty wiceprezydenckiej nie zostały jeszcze ogłoszone.

Trump nalegał na częstsze i wcześniejsze debaty, argumentując, że wyborcy powinni dobrze przyjrzeć się obu twarzom, zanim we wrześniu rozpocznie się wcześniejsze głosowanie. On też zaproponował debatę Obecnie toczy się jego proces przed sądem na Manhattanie. Na niektórych wiecach kpił z Bidena pustym wykładem.

W środowej notatce skierowanej do przewodniczącej kampanii Bidena Jen O’Malley Dillon starsi doradcy Trumpa ds. kampanii, Chris Lacivita i Susie Wiles, wezwali Bidena do wyrażenia zgody na co najmniej dwie kolejne debaty. i wrześniu, oprócz debaty wiceprezydentów.

„Dodatkowe daty pozwolą wyborcom zmaksymalizować dostęp do historii każdego kandydata i jego wizji na przyszłość” – napisali.

Trump opublikował później w Truth Social informację, że zgodził się na trzecią debatę prowadzoną przez Fox.

„Proszę pozwolić, aby ten fakt oznaczał moją akceptację debaty o Crooked Joe Biden w FoxNews. Datą będzie środa, 2 października. Gospodarzami będą Bret Baier i Martha McCallum. Dzięki, DJT!” On napisał.

O’Malley Dillon odpowiedział stwierdzeniem, że Trump „ma długą historię igrania z kontrowersjami: narzekania na zasady, łamania ich, wycofywania się w ostatniej chwili lub niestawienia się w ogóle”.

„Żadnych gierek. Koniec z zamieszaniem, koniec z dyskusjami na temat debat. Zobaczmy się z Donaldem Trumpem w Atlancie 27 czerwca, jeśli się pojawi” – ​​napisał.

W środę rano w wywiadzie dla konserwatywnego gospodarza radia Hugh Hewitta Trump wyraził własne wątpliwości co do pojawienia się Bidena i przedstawił własne sugestie. Powiedział, że debaty „muszą trwać dwie godziny”, a obaj mężczyźni stoją, i nalegał na zwiększenie przestrzeni.

READ  Mimo zmienności na Ukrainie oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie w tym tygodniu stopy procentowe.

„To wciąż ekscytujące” – powiedział.

Kampania Bidena od dawna żywi urazę do bezpartyjnej komisji, zarzucając jej nierównomierne stosowanie swoich zasad podczas konkursów Biden–Trump w 2020 r. – zwłaszcza gdy Nie narzuciła Trumpowi swoich zasad dotyczących testów na obecność wirusa Covid-19 i jego świta.

Korespondent AP Washington, Sagar Meghani, donosi, że prezydent Biden i Donald Trump najwyraźniej zgodzili się na zorganizowanie dwóch debat.

O’Malley Dillon wysłał w środę pismo do Komisji ds. Debatów Prezydenckich, w którym stwierdził, że kampania Bidena sprzeciwiła się proponowanym terminom debat na jesień, powtarzając skargę zgłoszoną przez kampanię Trumpa, która pojawiła się po rozpoczęciu głosowania przez część Amerykanów. Wyraził także frustrację w związku z naruszeniami przepisów w przeszłości oraz naleganiem Komisji na prowadzenie debat przed publicznością na żywo.

„Debaty powinny być prowadzone z korzyścią dla amerykańskiego elektoratu, można je oglądać w telewizji i w domu, a nie jako rozrywkę dla osobistej publiczności z hałaśliwymi lub zakłócającymi spokój partyzantami i darczyńcami” – napisał.

Niewiele miłości wzbudziła komisja Trumpa, który podczas swojej pierwszej debaty z Demokratką Hillary Clinton w 2016 r. napotkał problemy techniczne i był zdenerwowany, gdy debata z Bidenem w 2020 r. została odwołana po tym, jak Republikanin zachorował na Covid-19. Komitet Narodowy Republikanów zapowiedział już, że nie będzie współpracować z komisją w sprawie igrzysk w 2024 roku.

1 maja kampania Trumpa wydała oświadczenie, w którym na temat proponowanego harmonogramu debat komisji napisano: „To jest niedopuszczalne”.

Komisja stwierdziła w swoim środowym oświadczeniu: „Naród amerykański zasługuje na merytoryczną debatę ze strony czołowych kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta”. Jej celem jest „zapewnienie, aby takie dyskusje odbywały się autentycznie i docierały do ​​szerszej publiczności telewizyjnej, radiowej i streamingowej”.

___

Śledź relację AP z wyborów w 2024 r https://apnews.com/hub/election-2024.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *