Trump zaatakował Pence 6 stycznia, zbierając wyznawców GOP 2024

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Nashville – były prezydent Donald Trump, styczeń. 6 2021 wykorzystał konferencję ewangelicką, by drażnić byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a za przestrzeganie Konstytucji.

„Mike Pence miał okazję być najlepszym. Miał okazję być najbardziej historycznym” – powiedział Trump w swoich pierwszych komentarzach na temat swojego niegdyś rządzącego partnera między przesłuchaniami komisji 6 stycznia. Pence w obliczu silnej presji. „Mike nie ma odwagi działać”. Dodał: „Mike bał się, że się bał”.

Benz, który nie brał udziału w konferencji, również nazwał Trumpa „ludzkim przenośnikiem taśmowym” ze względu na jego rolę w posuwaniu naprzód procesu wyborczego, mówiąc, że zamierza nazwać go „robotem”. Doradcy Trumpa zeznali, że powiedzieli prezydentowi, że ruch Benza, by zakłócić wybory, był niezgodny z konstytucją..

Rzecznik Pence’a nie odpowiedział na prośbę o komentarz. Wielu bliskich Pence’a powiedziało, że wierzą, że 6 stycznia udowodni pozycję byłego wiceprezydenta wśród konserwatywnych wyborców, a Trump nadal skarci go za odmowę rezygnacji z ceremonialnej roli nadzorowania liczby kolegium wyborczego.

W wywiadzie na początku tego tygodnia, Mark Short, dyrektor generalny Benza, powiedział, że ma nadzieję, że działania Benza w końcu zadziałają na jego korzyść. „Krzywa historii będzie przekrzywiona w kierunku tego, co zrobił” – powiedział.

W piątek po południu Trump wygłosił przemówienie programowe na dorocznej konferencji Koalicji Wiary i Wolności poświęconej drodze do większości, która posłużyła jako zapowiedź tego, jak będzie wyglądało pole wyborcze prezydenckie w 2024 roku. Ale Pence – wraz z innymi potencjalnymi rywalami prezydenckimi – zdecydował się nie uczestniczyć. Poza Trumpem żaden inny prelegent nie wspomniał o wydarzeniach z 6 stycznia w pierwszych dniach konferencji.

90-minutowe przemówienie Trumpa było bezpośrednim zaprzeczeniem działań komitetu z 6 stycznia, które do tej pory były transmitowane do publiczności w trzech dramatycznych odcinkach. Jego komentarze – i ataki na Benza – spotkały się z aplauzem konserwatywnego tłumu.

READ  Plan Senatu dotyczący stałego czasu letniego budzi wątpliwości w Izbie

Były prezydent agresywnie dążył do udaremnienia wyłaniającej się ze śledztwa historii o planowanej zdradzie. Trump powiedział na konferencji, że ma nadzieję na wycofanie wyborów do legislatury stanowej w 2020 roku, zamiast całkowicie je odwrócić, a eksperci twierdzą, że ten ruch naruszyłby Konstytucję.

Pence został zaproszony na konferencję, ale go nie wybrał, powiedział Ralph Reid, założyciel organizacji, która jest bliska obu. „Gdyby Mike Pence chciał przyjść i zrecenzować tych ludzi, mógł to zrobić” – powiedział Reid dziennikarzom w piątek po południu. – Nie mówię, że powinien był to zrobić.

Reid powiedział, że gubernator Florydy Ron Desantis (R) również został zaproszony, ale nie uczestniczył.

Konferencja była pierwszym dużym zgromadzeniem uczestników republikańskich z 2024 r., dając im możliwość rozpoczęcia testowania wiadomości z przywódcami ewangelicznymi i aktywistami, którzy są jednymi z najbardziej wpływowych obserwatorów republikańskiej polityki prezydenckiej.

Ataki na prezydenta Bidena i demokratów koncentrowały się na wysokiej inflacji, wysokich cenach gazu i oznakach burzliwego wycofania się USA z Afganistanu. Kierując się do liderów Big Tech i korporacji, większość ludzi dodała populistyczne szczepy do swoich prezentacji. I wszyscy byli poruszeni kwestiami kulturowymi, zmianami w etyce wirusa koronowego, szkolnym programem nauczania i tożsamością płciową, którą przyjmują lewicowcy.

Trump zwrócił uwagę, że może ponownie szukać Białego Domu, w pewnym momencie myśląc o „naszym następnym prezydencie republikańskim” i „zastanawiam się, kto to będzie”. Został zawieszony po tym, jak oklaskiwał go tłum liczący około 2000 osób.

„Czy ktoś chciałby, żebym kandydowała na prezydenta?” – zapytał Trump, tłum gwizdał, wiwatował, a niektórzy zaczęli skandować „Ameryka”.

Ale nie tylko on przetestował wodę. Sen przemawiał na spotkaniu w piątek rano. Tim Scott (SC) chodził tam iz powrotem po sali balowej, przewidując, że republikanie zdobędą większość w Izbie iw Senacie w listopadzie, po czym podniósł ręce i dodał: „Wtedy za dwa lata – mam marzenie”, powiedział ks. Martin Luther King, Jr. Uwaga.

READ  Rajd na rynku akcji Fed, Apple, Tesla, Cloud; Co zrobić teraz

Zatrzymał się na oklaski, a następnie opisał sen o kontroli GOP w Waszyngtonie. „Pokażemy Stanom Zjednoczonym, jak wracasz do zdrowia po meczu bokserskim” – powiedział Scott.

Senator Rick Scott (Fla.), inny republikanin, który kieruje wydziałem kampanii Senatu GOP, spogląda na bieg 2024, mówiąc, że jest optymistą co do perspektyw rządu GOP w listopadzie. „Nadchodzi recesja” – powiedział.

Scott zwrócił również uwagę na swój kontrowersyjny plan podniesienia federalnych podatków dochodowych dla prawie połowy Amerykanów.

Plan był powszechnie postrzegany jako punkt wyjścia w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie i został zaakceptowany przez demokratów jako dowód na to, że GOP będzie wdrażać ostrzejszą politykę wobec biednych. Senator z Florydy powiedział: „To nie jest dla osób o słabym sercu”. „To wywoła strach w sercach niektórych Republikanów”.

Zespół Reida zrobił wielki wysiłek, aby dotrzeć do przywódców wiary latynoskiej, sprowadzając ich setki. Niektóre z pierwszych słów w projekcie były po hiszpańsku. „Night of Prayer and Worship” zawiera dwie modlitwy odmawiane po hiszpańsku i tłumaczone na angielski, a także zawiera kubański zespół.

Trzydniowa konferencja odbywa się w dobrze klimatyzowanej sali balowej w rozległym Gaylord Aubreyland Resort & Convention Center w Nashville. Sprzedawcy ustawieni na zewnątrz sali konferencyjnej sprzedawali tabletki jodowe chroniące przed skutkami opadu jądrowego (35 dolarów za siedmiodniową dystrybucję) oraz pro-Trumpowe koszulki „bo Trump tak powiedział”. Jedno stoisko promuje usługi doradztwa w zakresie ciąży.

Potencjalni kandydaci na prezydenta z ramienia GOP przedstawiali Demokratów jako niemal antyamerykańską siłę, która nie lubiła kraju, a nie opozycji. „Lewica nie chce niczego więcej niż rewolucji” – powiedział ambasador ONZ Nicky Haley w przemówieniu inauguracyjnym w czwartek podczas administracji Trumpa. „Ich jest przeciwieństwem roku 1776. Zabierają nas do tyłu”.

Scott powiedział dalej: „Bojownik pozostawiony w naszym kraju stał się wrogiem od wewnątrz”. Przerwał, aby publiczność mogła wchłonąć jego przesłanie. „Myślisz, że to takie dramatyczne, prawda? Nazywasz ich wrogami od środka.

READ  Komunikaty na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Scott zasugerował, że kraj potrzebuje kar cielesnych. „Switch to południowa forma motywacji” – powiedział, wyjaśniając, jak jego matka pokonała go, aby zmusić go do skupienia się bardziej na szkole. „Czasami rozglądam się dzisiaj po naszym kraju i myślę, że potrzebujemy nowego rodzaju motywacji”.

Przedstawiciel Jim Jordan (Ohio), który powiedział, że ma nadzieję, że Trump będzie ponownie startował, również zaatakował ten temat. „Lewica nie lubi tego kraju” – powiedział. „Nie lubią ludzi, którzy tworzą, hodują i poruszają”.

Wielu mówiło o Ukrainie, ONZ. Haley opowiedział historię o tym, jak naruszył protokół, spotykając się z Ukraińcami przed spotkaniem z Rosjanami jako ambasadorem. Używając swojego podziwu dla ukraińskich bojowników, mówi, że jest to porównywalna wada patriotyzmu, który odczuwa w Stanach Zjednoczonych.

– Mam wyznanie – powiedziała Haley. „Patrzę na Ukraińców i czuję, że mieliśmy tego rodzaju patriotyzm. Byliśmy tylko my. Mieliśmy wspaniałego amerykańskiego ducha i musimy go odzyskać.

Są dodatkowi mówcy, w tym kandydat do Senatu Gruzji Herschel Walker, który wyjdzie na scenę w sobotę.

Oprócz irytujących Benza, Shorta, Phila Stephena i byłego prokuratora generalnego Williama B. Trump był również zły na innych byłych doradców, którzy zeznawali, w tym Barra, dwie osoby, które rozmawiały anonimowo, aby omówić prywatne rozmowy, i skupiły się na szczegółach śledztwa, mimo że niektórzy z jego doradców starali się umniejszać jego zainteresowanie.

Podczas swojego piątkowego przemówienia zarzucił Trumpowi, że nie interweniował w jego imieniu. „Bill Barr bał się pewnych rzeczy. Wiesz, czym one są” – powiedział Trump.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *