W kompleksie w Szanghaju w Sinopec wybuchł ogromny pożar, w którym zginęła jedna osoba

W sobotę w siedzibie zakładu petrochemicznego w południowo-wschodnim Szanghaju wybuchł ogromny pożar, w którym zginęła co najmniej jedna osoba.

Pożar rozpoczął się około 4 rano w jednostce przetwarzania glikolu etylenowego należącej do Sinopec Shanghai Petrochemical, państwowej firmy naftowej z siedzibą w parku przemysłowym na przedmieściach Jinshan.

Firma podała w oświadczeniu opublikowanym w chińskich mediach społecznościowych, że strażacy byli w stanie opanować pożar konto. Sinopec powiedział, że „kierowca innej firmy” zginął w katastrofie, a jeden z jego pracowników został ranny.

„Konkretna przyczyna jest nadal badana” – podała firma.

Filmy w mediach społecznościowych pokazywały szalejące pożary i ogromne pióropusze czarnego dymu z czegoś, co wydawało się być częścią obiektu Sinopec oddzielonego od dzielnicy mieszkalnej w okolicy.

Według lokalnych mediów, niektórzy mieszkańcy mieszkający w pobliżu obiektu uciekli ze swoich budynków po usłyszeniu wybuchu i opisaniu ostrego zapachu z kilku mil.

Firma stwierdziła, że ​​pożar był „skutecznie kontrolowany”, ale przeprowadzał „oparzenie zapobiegawcze”.

Sinopec powiedział, że monitoruje obszar pod kątem lotnych związków organicznych i nie wykrył jeszcze żadnego negatywnego wpływu na lokalne zaopatrzenie w wodę.

Joy Dong przyczyniła się do powstania raportu.

READ  Corina Llores: Wenezuelskiej kandydatce opozycji zakazano startu w wyborach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *