Najnowsze doświadczenie Meta czerpie z podstawowych pomysłów BeReal i Snapchat

Meta po raz kolejny konkuruje ze swoimi konkurentami, opracowując funkcję, która zapożycza koncepcje od innych – w tym przypadku BeReal i Snapchat. Firma opracowuje funkcję dla Instagrama o nazwie „Peek”, która umożliwi użytkownikom publikowanie oryginalnych zdjęć, które można obejrzeć tylko raz. Podczas gdy Snapchat spopularyzował ideę efemerycznych treści w mediach społecznościowych, BeReal przewodził trendowi publikowania oryginalnych, nieedytowanych treści. Wydaje się, że Meta, znana z naśladowania startupów i innych firm technologicznych, robi to ponownie dzięki nowej funkcji.

W piątek firma zajmująca się mediami społecznościowymi potwierdziła TechCrunch, że funkcja została po raz pierwszy dostrzeżona przez inżyniera wstecznego Aleksandra PaluzziegoJest to prototyp wewnętrzny i nie jest testowany zewnętrznie.

„Zapowiedź” wydaje się być efemeryczną wersją historii, którą można oglądać przez 24 godziny. Zdjęcie udostępnione za pośrednictwem Peek będzie musiało zostać na razie zrobione aparatem, ponieważ zgodnie ze zrzutem ekranu udostępnionym przez Paluzzi nie będzie można przesłać zdjęcia z rolki z aparatu. Ponadto nie będzie można edytować zdjęcia ani dodać filtra, co stało się popularne wraz z pojawieniem się BeReal.

Peek przypomina trochę Instagram Prezentuj szczere historieKtóry rozpoczął testy w 2022 roku, aby konkurować z BeReal. Chociaż ta funkcja nigdy nie została udostępniona wszystkim użytkownikom, zasadniczo była to wersja BeReal. Funkcja wyśle ​​​​powiadomienia do osób, zachęcając je do uwiecznienia tego, co aktualnie robią i udostępnienia tego bez edytowania zdjęcia lub dodawania do niego filtra.

Podczas gdy Candid Stories zachęca użytkowników do udostępniania oryginalnych treści o określonej godzinie każdego dnia, Peek pozwoli Ci to zrobić na własnych warunkach.

READ  FromSoftware prezentuje Armored Core 6 na Game Awards

Elastyczność może być bardziej atrakcyjna dla użytkowników, którzy są zainteresowani udostępnianiem oryginalnych treści, ale nie chcą tego robić w oparciu o losowy licznik czasu. Trend na Instagramie polegający na udostępnianiu oryginalnych zdjęć może spodobać się użytkownikom, zwłaszcza odkąd Raporty Zasugerowała, że ​​BeReal traci pozycję (co jej zdaniem nie jest prawdą).

Zrzut ekranu opublikowany przez Paluzziego sugeruje, że Instagram postrzega Peek jako sposób na „dzielenie się krótkimi chwilami z ludźmi, których kochasz”. Instagram prawdopodobnie ma nadzieję, że ta funkcja zachęci użytkowników do udostępniania dodatkowych typów treści w aplikacji, ponieważ wymaga to kolejnej próby konkurowania z BeReal.

Podobnie jak w przypadku każdego innego wewnętrznego prototypu, nie wiadomo, kiedy i czy Instagram planuje udostępnić publicznie Peek. Naturalnie, jeśli Instagram wypuści tę funkcję, istnieje szansa, że ​​będzie ona wyglądać inaczej lub zmieni jej nazwę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *