Szef kanadyjskiej agencji wywiadowczej twierdzi, że chiński rząd ma dostęp do danych użytkowników TikTok

Kanadyjska Agencja Bezpieczeństwa próbuje zniechęcić Kanadyjczyków do korzystania z TikToka, mówiąc użytkownikom, że ich dane są „dostępne dla rządu Chin”.

W wywiadzie dla CBC News zaplanowanym na sobotę David Vigneault, dyrektor Kanadyjskiej Służby Wywiadu Bezpieczeństwa, powiedział, że „ze strony chińskiego rządu istnieje bardzo jasna strategia… .informacje osobiste.” z całego świata” CBC Raporty.

„Wykorzystują analizę dużych zbiorów danych, mają niesamowite farmy komputerowe, które przetwarzają dane i rozwijają sztuczną inteligencję… w oparciu o wykorzystanie tych danych” – dodał Vigneault.

Zdolność chińskiego rządu do dostępu do danych użytkowników jest jednym z głównych wysiłków Stanów Zjednoczonych mających na celu uregulowanie tej aplikacji, a być może nawet jej zakaz. Kongres przyjął w kwietniu ustawę, która zablokuje TikTok, jeśli nie pozbędzie się on swojej spółki-matki, ByteDance z siedzibą w Pekinie. W maju TikTok pozwał rząd USA za to prawo, argumentując, że zbliżający się zakaz jest niezgodny z konstytucją.

TikTok twierdził wcześniej, że pracownicy w Chinach nie mieli dostępu do danych użytkowników z USA i Europy. Firma podjęła dwa ogromne działania restrukturyzacyjne – Project Texas i Project Clover, nawiązujące odpowiednio do wysiłków amerykańskich i europejskich – w celu odizolowania danych użytkowników z Chin. Dane użytkowników z USA są przechowywane w infrastrukturze chmurowej Oracle i nie powinny mieć do nich dostępu nikt spoza USA, pomimo niedawnego raportu opublikowanego przez szczęście Zauważa, że ​​wysiłki mające na celu zabezpieczenie danych użytkowników w USA miały „w dużej mierze charakter kosmetyczny”.

„Te twierdzenia nie są poparte dowodami, a rzeczywistość jest taka, że ​​TikTok nigdy nie udostępnił chińskiemu rządowi danych kanadyjskich użytkowników i nie zrobiłby tego, gdybyśmy o to poprosili” – powiedziała rzeczniczka TikTok Danielle Morgan. krawędź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *