Najnowsze informacje o wojnie rosyjsko-ukraińskiej – The Washington Post

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że światowi przywódcy powinni „zmusić Rosję do prawdziwych negocjacji pokojowych” i że Kijów „wielokrotnie proponował” rozmowy. Oskarżył Rosję o utrudnianie tych wysiłków, a żądania Ukrainy – w tym zwrotu jej terytorium i gwarancji bezpieczeństwa – określił jako „całkowicie zrozumiałe warunki”.

Po tym nastąpiły jego uwagi w poniedziałek późnym wieczorem Relacja z The Washington Post W szczególności administracja Bidena zachęcała Kijów do zasygnalizowania otwartości na negocjacje w sprawie zakończenia wojny. Biały Dom powiedział, że Waszyngton i Moskwa utrzymują kanały komunikacyjne wysokiego szczebla.

Oto najnowsze wiadomości na temat wojny i jej skutków na całym świecie.

4. Od naszych korespondentów

W jednej z ukraińskich wsi zakończyła się okupacja – i rozpoczęła się waśń: Miesiąc po tym, jak siły ukraińskie odzyskały kontrolę nad wioską w południowym regionie Chersoniu, jej niegdyś zgrana społeczność podzieliła się zarzutami, że niektórzy mieszkańcy współpracowali z siłami rosyjskimi, donosi Michael E. Miller i Anastasia Galushka z Szewczenki.

„Sąsiedzi wskazywali na sąsiadów palcami, zrywając więzi międzypokoleniowe” – napisali. „Agenci wywiadu zadawali pytania o to, kto co zrobił, ale jak dotąd nie oddało to sprawiedliwości tym, którzy czują się zdradzeni”.

READ  Europa rozpoczyna nowy rok historycznymi upałami, a ośrodki narciarskie są zamykane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *