Subtropikalna burza Nicole jest na dobrej drodze, by przeobrazić się w huragan kategorii 1, gdy zbliża się do Florydy.CNN

A Potężna burza Ulewne deszcze i szkodliwe wiatry mogą uderzyć w tym tygodniu we wschodnie wybrzeże Florydy jako huragan kategorii 1 Huragan Ian.

Oczekuje się, że burza subtropikalna Nicole będzie powoli się umacniać, gdy zbliża się do półwyspu Florydy, przynosząc niebezpieczne fale sztormowe i ulewne deszcze, które mogą prowadzić do silnych wiatrów od środy, według Jamiego Rhome, pełniącego obowiązki dyrektora National Hurricane Center.

„Te warunki dotkną sporą część półwyspu Florydy” – powiedział Rome w poniedziałek. Podsumowanie wideo opublikowane online.

Według meteorologa CNN, Roberta Shackelforda, ponad 20 milionów ludzi znajduje się pod ostrzeżeniem przed burzą tropikalną od wybrzeża Hallandale na Florydzie na północ do cieśniny Altamaha w Gruzji. Powiedział również, że dla jeziora Okeechobee w południowej Florydzie wydano ostrzeżenie przed burzą tropikalną.

Ponadto, ponad 5 milionów ludzi jest objętych ostrzeżeniem przed falami sztormowymi z North Palm Beach na północ do Altamaha Sound, w tym od ujścia rzeki St. Johns do Georgetown, dodał Shackelford.

Na początku wtorku ponad 8 milionów ludzi na Florydzie było pod obserwacją huraganu, powiedział Shackelford. Oczekuje się, że burza wyląduje nad West Palm Beach w czwartek rano, powiedział.

Obszary wzdłuż zachodniego wybrzeża stanu, od plaży Bonita na północ do rzeki Ochlogonie, również były objęte tropikalnym sztormem we wtorek rano.

Nicole była około 400 mil na wschód od północno-zachodnich Bahamów we wtorek rano. Oczekuje się, że we wtorek nadejdzie burza tropikalna.

Oczekuje się, że Nicole nie nasili się tak szybko, jak huragan Ian, kiedy pod koniec września na Florydzie zginął co najmniej 120 osób. Wciąż słabnące społeczeństwa przed zniszczeniem.

„Nie przewidujemy dużego huraganu” – powiedział Rome. „Znowu nie sytuacja Iana, ale wciąż wpływowa sceneria”.

READ  Kijowem wstrząsnęły wybuchy podczas rosyjskich ataków noworocznych

Rzym powiedział, że przewiduje się, że stanie się silną burzą tropikalną lub huraganem kategorii 1, zanim dotrze do Florydy między środowym wieczorem a czwartkowym rankiem.

„Mieszkańcy Florydy muszą potraktować to poważnie” – powiedział Rome.

Hurricane Center poinformowało, że na wschodnim wybrzeżu Florydy, od linii hrabstwa Volusia/Brevard do plaży Hallandale, obowiązuje obecnie obserwacja huraganów.

Zegarek rozciąga się od północnej części Miami do Space Coast i obejmuje Fort Lauderdale, West Palm Beach, Cape Canaveral i Melbourne.

Podzwrotnikowa burza Nicole, która wieje we wtorek z północno-zachodnich Bahamów w kierunku Florydy, utrzymuje wiatr o prędkości 45 mil na godzinę, gdzie obowiązuje ostrzeżenie przed huraganem.

„Nie daj się zwieść„ łodzi podwodnej ”. #Nicole to straszna burza, która będzie miała poważne skutki nie tylko w pobliżu centrum, ale także wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża USA. Powodzie przybrzeżne, duże fale i prądy zrywające będą rozciągać się od FL do NC” – powiedział National Weather Service. wyjaśniono.

cnnpogoda

Ponieważ wiele osób na Florydzie wybiera się na wybory we wtorek na dzień wyborów w połowie kadencji, prognostycy ostrzegają ich, aby byli przygotowani.

„Floryda może się spodziewać, że we wtorek po południu w niektóre części stanu zaczną uderzać rozproszone deszcze i burze” – powiedział Shackelford.

„Wichurowi towarzyszyć będą duże i niszczące fale. Mieszkańcy strefy ostrzegawczej powinni przestrzegać rad lokalnych władz” – powiedziało centrum huraganów.

Burmistrz hrabstwa Miami-Dade Daniela Levine Cava powiedział online Została poinformowana o burzy i wezwała mieszkańców do przygotowania.

„Mieszkańcy i goście powinni monitorować prognozę i upewnić się, że ich zestaw burzowy jest aktualny” – powiedział Levine Cava w poście w mediach społecznościowych. „Podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności zapobiegające zalaniu i przerwom w dostawie prądu”.

Urzędnicy nie spodziewają się, że burza będzie miała wpływ na wtorkowy dzień wyborów.

READ  Strzelanie do kościoła w Laguna Woods: co najmniej 1 zabity i co najmniej 5 rannych w Kalifornii

Powodzie przybrzeżne prawdopodobnie rozpoczną się w środę wzdłuż wschodniego wybrzeża półwyspu Florydy, z których część została dotknięta przez huragan Ian, powiedział Rome, dyrektor centrum ds. huraganów.

Głównymi zagrożeniami na Florydzie są ulewne opady dochodzące do 7 cali i fale sztormowe w połączeniu z wiatrami dochodzącymi do 5 stóp wzdłuż wybrzeża. Warunki te prognozowane są głównie na środowy wieczór i czwartek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *