Najnowsze wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą: aktualizacje na żywo

Administracja Bidena wzywa międzynarodowe banki, aby nie pomagały Rosji w omijaniu sankcji, ostrzegając, że firmy ryzykują utratę dostępu do rynku w Stanach Zjednoczonych i Europie, jeśli wspierają rosyjskie firmy lub oligarchów zmagających się z ograniczeniami finansowymi w wyniku wojny na Ukrainie.

Ostrzeżenie wysokiego rangą urzędnika skarbu podkreśla wysiłki USA w celu wywarcia presji na rosyjską gospodarkę poprzez amerykańską potęgę finansową i podkreśla opinię publiczną, że administracja Bidena wykorzystuje swoją zdolność do nakładania sankcji, starając się odizolować Rosję od światowej gospodarki.

W piątek na prywatnych spotkaniach z przedstawicielami międzynarodowych banków w Nowym Jorku zastępca sekretarza skarbu Adewal Adeemo nakreślił konsekwencje pomocy Rosjanom w omijaniu sankcji. Zwrócił uwagę na „przepis pomocy materialnej”, który nakazuje, że nawet jeśli instytucja finansowa ma siedzibę w kraju, który nie nałożył sankcji na Rosję, firma nadal może ponieść konsekwencje naruszenia amerykańskich lub europejskich ograniczeń, w tym rezygnacji z tych ograniczeń finansowych. . systemy.

„Jeśli zapewnisz materialne wsparcie osobie lub podmiotowi objętemu sankcjami, możemy rozszerzyć dla Ciebie nasz system sankcji i użyć naszych narzędzi do ścigania Ciebie” – powiedział Adeemo w wywiadzie w piątek. „Chcę to bardzo jasno powiedzieć tym instytucjom, które mają swoją siedzibę, i innym krajom, które mogły nie zastosować sankcji: że Stany Zjednoczone, nasi sojusznicy i nasi partnerzy są gotowi do działania, jeśli robią rzeczy, które naruszają nasze sankcje”.

Administracja Bidena nałożyła daleko idące restrykcje na rosyjskie instytucje finansowe, oligarchię i jej bank centralny. koordynowane z sojusznikami w Europie i Azji w celu wyeliminowania unikania sankcji; Częścią tego wysiłku było bezpośrednie ostrzeżenie dla zagranicznych banków.

W spotkaniu wzięły udział instytucje finansowe z Chin, Brazylii, Irlandii, Japonii i Kanady, a gospodarzem był Institute of International Bankers.

Ademo powiedział, że amerykańskie banki chciałyby uniknąć łamania amerykańskich sankcji, ale rosyjskie osoby i firmy chciały założyć fundusze powiernicze i używać pełnomocników jako alternatywy. Wskazał również firmy, które mogą wspierać sankcjonowanych oligarchów, którzy próbują przenieść swoje jachty do różnych portów, aby uniknąć przejęcia.

READ  Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że Biden ukarze setki rosyjskich prawodawców

Większość jurysdykcji przestrzega sankcji, ale niektóre, takie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, nadal zapewniają bezpieczną przystań dla rosyjskich aktywów. ten Jachty wielu rosyjskich oligarchów Zadokowany w Dubaju.

„Widziałeś, jak wiele rosyjskich jachtów wypływa z portów i są to kraje, które rozszerzyły swoje sankcje na kraje, które jeszcze tego nie zrobiły” – powiedział Adeemo. „Chcemy wyjaśnić ludziom, że jeśli jesteś instytucją finansową i masz firmę, która jest klientem, który zapewnia materialne wsparcie dla jednego z tych jachtów, to ty, ta firma, możesz podlegać naszemu zapewnieniu materialnego Pomoc.”

Odnosząc się do swojego listu do zagranicznych banków, dodał: „Musisz upewnić się, że nie tylko upewniasz się, że monitorujesz przepływy do swojej instytucji finansowej, ale także musisz pomóc, przypominając firmom, które wspierasz, że nie chcą też, by udzielali materialnego wsparcia rosyjskim oligarchom czy rosyjskim firmom.

Banki i instytucje finansowe na całym świecie walczą o to, jak dotrzymać kroku nowym falom sankcji wobec Rosji.

Citigroup, największy amerykański bank w Rosji, zatrudniający tam około 3000 pracowników, prowadzi „aktywny dialog”, aby sprzedać swoją działalność konsumencką i rosyjskim bankom komercyjnym, Jane Fraser, jej dyrektor generalna, powiedz Bloombergowi Ten miesiąc.

Citigroup zmniejszyło swoje zaangażowanie w Rosji do 7,9 mld USD w marcu, z 9,8 mld USD na koniec ubiegłego roku, Według depozytu. „Uzbrojenie usług finansowych to bardzo, bardzo duża sprawa” Pani Fraser powiedziała Na konferencji w tym miesiącu. Powiedziała, że ​​spodziewa się, że globalne przepływy kapitału ulegną rozdrobnieniu, ponieważ kraje opracują nowe systemy finansowe, aby uniknąć nadmiernego polegania na zachodnich firmach.

Zagraniczne banki prowadzące działalność w USA mogą znaleźć się między sprzecznymi żądaniami. W niektórych przypadkach sankcje USA zmusiły ich do odcięcia starych klientów. Ci, którzy stawiali opór, dowiedzieli się, jak poważnie władze podchodziły do ​​śledzenia gwałcicieli i nakładania na nich wysokich grzywien.

READ  Javed Akhtar o wirusowej notatce „The 26/11 Strikers”

W 2019 roku na przykład brytyjski Bank Standard Chartered zapłacił 1,1 miliarda USD Rozstrzyganie spraw wniesionych przez Departament Sprawiedliwości, Departament Skarbu i Nadzoru Bankowego stanu Nowy Jork oraz prokuratorów dotyczących transakcji dokonanych na Kubie, Syrii, Iranie i Sudanie z naruszeniem sankcji USA. Dwa lata wcześniej Deutsche Bank zapłacił po aresztowaniu 630 milionów dolarów Pomagamy rosyjskim inwestorom w przechwyceniu 10 miliardów dolarów w zachodnich centrach finansowych. Międzynarodowi giganci HSBC i BNP Paribas również zapłacili miliardy dolarów w ciągu ostatnich 10 lat za rozstrzygnięcie przypadków naruszenia sankcji.

Bo to jest Nguyen Przyczyniaj się do przygotowania raportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *