Grupy kampanii technologicznych wzywają Sąd Najwyższy do utrzymania prawa cenzury mediów społecznościowych w Teksasie

Stowarzyszenie Przemysłu Komputerowego i Komunikacyjnego (CCIA) i Nets Choice złożyły w piątek wniosek o wydanie nakazu Sądu Najwyższego przeciwko sędziemu Sądu Najwyższego Samuelowi Alito, prosząc o zakazanie teksańskiego prawa HP20 przechodzenia przez sądy. . Wniosek alito może zostać rozstrzygnięty jednostronnie lub wysłany do całego Sądu Najwyższego.

Prawo Teksasu, zablokowane w zeszłym roku, ale przywrócone przez Piąty Okręgowy Sąd Apelacyjny w środę, zakazuje wszelkich serwisów społecznościowych z 50 milionami lub więcej amerykańskich użytkowników miesięcznie za „blokowanie, blokowanie, usuwanie, łagodzenie, poniżanie, poniżanie”. Zachęcanie, ograniczanie, odmawianie równego dostępu lub widoczności lub dyskryminowanie ekspozycji.„W rezultacie istnieje duża niepewność co do tego, jak firmy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Twitter i YouTube, będą działać w stanie.

Chris Marchese, konsultant NetChoice, powiedział w oświadczeniu udostępnionym CNN Business: „Mamy nadzieję, że Sąd Najwyższy wkrótce odwróci tę sprawę [appeals court’s decision]I mocno wierzymy, że to prawo jest ostatecznie niezgodne z konstytucją ”.

Wśród nich NetChoice i CCIA reprezentują wiele największych firm z branży technologicznej. Google (Google), Facebook (pełne wyżywienie), Świergot (TWTR) A wśród ich członków TikTok.

Orzeczenie z tego tygodnia i spodziewane niepowodzenia ze strony grup zajmujących się kampaniami technologicznymi przygotują grunt pod konflikt Sądu Najwyższego o prawa wynikające z Pierwszej Poprawki i dramatyczną reinterpretację praw, która dotyczy nie tylko branży technologicznej, ale wszystkich Amerykanów. – oraz prototyp tworzony przez dziesięciolecia.

– Brian Fung z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

READ  Podstawowe wskazówki, które powinien znać każdy gracz online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *