Należący do NASA statek kosmiczny Orion pobił rekord lotu Apollo 13

Statek załogowy Artemis 1 Orion ustanowił nowy rekord lotu NASA. Około 8:40 czasu wschodniego w sobotę Orion przeleciał dalej niż jakikolwiek statek kosmiczny kiedykolwiek zaprojektowany do przewozu ludzkich astronautów, pobijając poprzedni rekord ustanowiony przez Apollo 13 w 1970 roku. 401 798 kilometrów) od Ziemi.

„Artemis I został zaprojektowany w celu potwierdzenia systemów Oriona i osiedliliśmy się na dalekiej wstecznej orbicie jako naprawdę dobry sposób na zrobienie tego” — powiedział Jim JefferMenedżer integracji statku kosmicznego Orion. „Tak się złożyło, że na tej naprawdę dużej orbicie i wysoko nad Księżycem udało nam się pobić rekord Apollo 13. Ale co ważniejsze, przesuwamy granice eksploracji i wysyłamy statki kosmiczne dalej niż kiedykolwiek zanim.”

Spośród wszystkich rekordowych misji, tylko Artemis 1 to zrobił. takie jak Space.com wskazując naPierwotny plan lotu Apollo 13 nie przewidywał rekordowego lotu. Dopiero po eksplozji w trakcie misji, która zmusiła NASA do wyznaczenia nowej trajektorii powrotnej, moduł dowodzenia w Odysei Apollo 13 ustanowił poprzedni rekord na 248 655 mil (400 171 kilometrów) od Ziemi.

Ponieważ dopływ tlenu do Modułu Księżycowego Wodnika był ograniczony, NASA musiała jak najszybciej sprowadzić Apollo 13 na Ziemię. Agencja ostatecznie zdecydowała się na tor lotu, który wykorzystywałby grawitację Księżyca w katapulcie Apollo 13, aby powrócić na Ziemię. Był personelem NASA, który odegrał kluczową rolę w bezpiecznym powrocie astronautów Jima Lovella, Jacka Swigerta i Freda Haise Arturo Camposa. Napisał plan awaryjny, który dał Jednostce Dowodzenia i Obsługi wystarczającą siłę, by sprowadzić ją z powrotem na Ziemię. Artemida 1 niesie”przydomekManekin testowy nazwany na cześć zmarłego Arturo.

READ  Naukowcy odkryli 350 milionów lat drzew, które wyglądają zupełnie obce

Na początku tego tygodnia Orion ukończył Latanie nad księżycem. Gdy statek kosmiczny wykona połowę orbity wokół satelity, katapultuje się w kierunku Ziemi. NASA spodziewa się, że Orion spadnie u wybrzeży San Diego 11 grudnia.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *