Naoczni świadkowie twierdzą, że sześć dziewczynek zginęło, gdy samochód zderzył się z półciężarówką

Dziewczyny jechały małym samochodem osobowym na skrzyżowaniu w Dishomingo, 122 mile na południe od Oklahomy.

Na tym skrzyżowaniu znajduje się znak stopu, a ograniczenie prędkości na autostradzie to 50 mil na godzinę. Świadkowie powiedzieli, że Chevy wjechał do US-377 po zatrzymaniu się na znaku stop, zderzył się z Semitruck z przodu po lewej stronie i zepchnął go z drogi, zgodnie z aktualizacją.

Potem połowa ciężarówki zjechała z drogi i zatrzymała się prywatnym pojazdem zjeżdżającym z autostrady. Według raportu kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń.

Dochodzenie jest w toku, a NTSB, we współpracy z Oklahoma Highway Patrol, wysłało zespół czterech śledczych i specjalistę ds. wsparcia rodziny do Oklahomy, aby zbadali szereg problemów.

Ocenią warunki na autostradzie, takie jak oświetlenie i pogoda, a także historie wypadków na miejscu i możliwe przyczyny błędów ludzkich. Zweryfikują również zgodność pojazdu z przepisami federalnymi i stanowymi.

Według raportu śledczy odbudują miejsce katastrofy i skontrolują fizyczne dowody i uszkodzenia pojazdu.

Oczekuje się, że prace wizualne grupy zostaną zakończone do poniedziałku, a wstępny raport ma nastąpić pod koniec przyszłego miesiąca. Pełne dochodzenie – w tym możliwą przyczynę i wszelkie czynniki przyczyniające się – zostanie zakończone w ciągu najbliższych kilku lat.

„Chcę podziękować za twoją myśl, modlitwę i zachętę w imieniu naszych uczniów, personelu, rodzin i społeczności” – powiedział w oświadczeniu Bobby Whiteman, dyrektor Dishoming Public Schools.

„Kiedy zaczynamy proces złamanych serc, przypominam, że naszym głównym priorytetem jako pedagogów jest zaspokojenie emocjonalnych, umysłowych, społecznych i fizycznych potrzeb naszych uczniów. Na tym się obecnie koncentrujemy – i służymy na co dzień. ”- dodaje oświadczenie Whitemana.

READ  Wielka Brytania odbudowuje największy projekt energii pływowej w środku kryzysu na Ukrainie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *