Dzisiejsze przemówienie Bidena: Prezydent chce usunięcia Rosji z G-20, ma nadzieję odwiedzić uchodźców w Polsce

Biden mówi, że Ukraina powinna uczestniczyć w spotkaniach G-20, jeśli wysiłki na rzecz wydalenia Rosji nie zakończą się sukcesem

Joe Biden chce usunięcia Rosji z G-20, ale podkreślił, że jest to decyzja organizacji, dodając, że alternatywą będzie obecność Ukrainy w roli obserwatora.

Biden przemawiał na konferencji prasowej w Kwaterze Głównej NATO po spotkaniach z przywódcami zarówno sojuszu, jak i Grupy Siedmiu w niezwykły dzień szczytów w Brukseli w sprawie inwazji na Ukrainę.

Prezydent powiedział, że ostrzegł Chiny, aby nie pomagały Rosji i nie ryzykowały jej gospodarki; Nastąpi odpowiednia reakcja na użycie broni chemicznej; I prawdopodobnie odwiedzi uchodźców na polskiej granicy.

Biden spotyka się teraz z Radą Europejską w dniu skupionym na sojuszniczej jedności.

Czwartkowe spotkania będą koordynowane z sojusznikami NATO w sprawie pomocy wojskowej dla Ukrainy, nowych sankcji wobec Rosji i wzmocnienia obronności w Europie Wschodniej. Stany Zjednoczone również formalnie oskarżyły siły rosyjskie o popełnienie zbrodni wojennych na Ukrainie.

W kraju najnowszy sondaż pokazuje, że większość Amerykanów chce, aby prezydent zajął ostrzejsze stanowisko wobec Rosji, a jego popularność nie zmieniła się od początku konfliktu w Europie.

1648200600

Biden mówi, że powiedział Xi, że pomoc Rosji naraziłaby go na „poważne niebezpieczeństwo”

nasz prezydent Joe Biden Mówi, że ostrzegł chińskiego przywódcę Xi Jinping Podejmij wszelkie kroki, aby pomóc RosjaNiesprowokowana inwazja Ukraina Naraziłoby to jego i jego kraj na „wielkie niebezpieczeństwo”.

mówiąc o NATO Siedziba główna w Brukseli, pan Biden został zapytany, czy widział jakiekolwiek oznaki tego Chiny Będzie lub nie będzie interweniować w konflikt, aby pomóc Rosji.

Prezydent nie odpowiedział wprost, ale odniósł się do dwugodzinnej rozmowy z Xi z zeszłego tygodnia.

Więcej szczegółów u Andrew Feinberga w Waszyngtonie

Shweta Sharma25 marca 2022 09:30

1648197900

Biden krytykuje reportera w sprawie rosyjskich sankcji

Joe Biden przerwać Wiadomości CBS Kto się zastanawiał, dlaczego nowe sankcje wpłyną? Rosja zmień utwór w Ukraina Kiedy poprzednie sankcje nie zdołały powstrzymać inwazji.

Dziennikarka Kristina Ruffini zapytała, w jaki sposób dodatkowe sankcje pomogłyby Ukrainie, gdy „odstraszanie nie działa”.

Niezależny Sprawozdania Justina Vallejo

Shweta Sharma25 marca 2022 08:45

1648195200

USA nakładają nowe sankcje na Koreę Północną

Departament Stanu USA ogłosił nowe sankcje wobec osób i podmiotów w Korei Północnej po tym, jak Phenian przeprowadził pierwszy od pięciu lat test międzykontynentalnego pocisku balistycznego.

W oświadczeniu Departamentu Stanu stwierdzono, że sankcje zostały nałożone na osoby i organizacje oskarżone o „przekazywanie wrażliwych materiałów do północnokoreańskiego programu rakietowego”.

W oświadczeniu napisano, używając oficjalnego skrótu dla Korei Północnej, Korei.

Minister spraw zagranicznych Anthony Blinken przeprowadził w czwartek wieczorem rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Korei Południowej Chung Eui-yong, aby potwierdzić poparcie USA dla Seulu.

Shweta Sharma25 marca 2022 08:00

1648192613

AOC ostrzega przed całkowitym „załamaniem się” wsparcia wśród młodych ludzi

Przedstawicielka Alexandria Ocasio-Cortez powiedziała, że ​​prezydent Joe Biden ryzykuje całkowite „załamanie” swojego poparcia wśród młodych i postępowych wyborców, co może być problemem w miarę zbliżania się wyborów śródokresowych.

W rozmowie z NY1 powiedziała, że ​​Biden nie stracił wszystkiego, ponieważ Biden może się odbić, jeśli dotrzyma niektórych obietnic, w tym anulowania zadłużenia studenckiego.

„Musimy przyznać, że nie chodzi tylko o środek, ale o coraz węższą grupę niezależnych wyborców” – powiedziała Ocasio-Cortez.

„Ale tak naprawdę chodzi o załamanie poparcia wśród młodych ludzi, wśród demokratycznej bazy i poczucie, że pracowali po godzinach, aby wybrać tego prezydenta i że niekoniecznie są obserwowani” – powiedziała.

„To siła i zdolność Bidena do umorzenia długów studenckich, a nie długów innych osób”.

Shweta Sharma25 marca 2022 07:16

1648190209

Co Rosja powiedziała o wydaleniu z G-20?

Kreml określił presję na usunięcie Rosji ze szczytu G-20 w Indonezji jako „rażącą i niedyplomatyczną” i przypomniał, że była to koordynacja wielostronna.

„To dobrze znany fakt, że Stany Zjednoczone wywierają rażącą i niedyplomatyczną presję na wszystkie kraje w związku z całkowitą konfrontacją z naszym krajem” – powiedział w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Joe Biden Ukraina Powitanie na przyszłych spotkaniach G-20 i propozycja obalenia Rosji.

Shweta Sharma25 marca 2022 06:36

1648189433

Konserwatyści próbują uchwycić wygląd Ulicy Sezamkowej dla Jill Biden

pierwsza dama Jill Biden opisywany na Ulica Sezamkowa Rozmawiała z puszystymi lalkami o znaczeniu dobroci. W jakiś sposób wielu konserwatystów uznało to za niedopuszczalne.

Program dla dzieci zamieścił napis na swojej stronie internetowej Świergot Konto jest w poniedziałek. W filmie Pierwsza Dama wypowiada słowo dnia: „Życzliwość”.

„Kiedy robimy coś dla innych, również czujemy się dobrze” – powiedział Biden Elmo i dwóm innym marionetkom. „Ważne jest, abyśmy życzliwie traktowali każdą osobę, zwierzę, zwierzę i środowisko”.

Przeczytaj raport Nathan Place

Shweta Sharma25 marca 2022 06:23

1648187913

Biden ostrzega, że ​​NATO podejmie działania odwetowe, jeśli Rosja użyje broni chemicznej

Joe Biden ostrzegł, że NATO „zareaguje”, jeśli Rosja użyje broni chemicznej na Ukrainie.

„Odpowiemy, jeśli go użyje. Charakter odpowiedzi będzie zależał od charakteru użycia” – powiedział.

Zapytano prezydenta, czy będzie odpowiedź wojskowa na użycie broni chemicznej przez prezydenta Rosji Władimira Putina. To „prowadzi do wzajemności” – powiedział Biden.

Nie wdawał się w szczegóły swojego ostrzeżenia.

Dzieje się tak, gdy Biały Dom powołał zespół ds. bezpieczeństwa narodowego skoncentrowany na reagowaniu na możliwy rosyjski atak chemiczny, w obliczu rosnących obaw, że Moskwa przygotowuje ku temu powody.

Shweta Sharma25 mar 2022 05:58

1648185911

Biden ogłasza nowe dostawy gazu ziemnego do Europy

Oczekuje się, że Joe Biden ogłosi plany dostarczenia dodatkowych dostaw skroplonego gazu ziemnego do Europy, próbując oderwać kontynent od uzależnienia od rosyjskich dostaw energii.

Ma przedyskutować plany z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen na krótko przed wyjazdem do Polski.

Dostawy LNG ze Stanów Zjednoczonych będą miały na celu zastąpienie 50 miliardów metrów sześciennych zapotrzebowania Unii Europejskiej na gaz dostarczany obecnie przez Rosję.

Według danych Unii Europejskiej w 2021 roku Stany Zjednoczone dostarczyły Europie 22 miliardy metrów sześciennych gazu.

Shweta Sharma25 marca 2022 05:25

1648184724

Zdecydowana większość Amerykanów nie zgadza się z podejściem Bidena do gospodarki

Z nowego sondażu wynika, że ​​większość Amerykanów (65 procent) nie zgadza się z podejściem Joe Bidena do amerykańskiej gospodarki, ponieważ jego poparcie spadło w czwartek do rekordowo niskiego poziomu 40 procent.

Według sondażu przeprowadzonego przez Associated Press-NORC Center, większość respondentów nie obwiniała go o wzrost cen gazu, ponieważ było to coś poza jego kontrolą, ale wierzyła, że ​​jego polityka szkodzi gospodarce.

Prawie 55 procent ludzi nie obwiniało Bidena za wyższe niż normalnie ceny gazu, a 44 procent stwierdziło, że to on jest winien.

Około 48 procent ludzi stwierdziło, że jego polityka szkodzi gospodarce USA, zamiast jej pomagać, w porównaniu z 24 procentami, które poparły go na tym froncie.

Sondaże pojawiają się, gdy Amerykanie zmagają się z rosnącymi kosztami żywności i energii oraz z ciągłymi skutkami ubiegłorocznego wzrostu Covid.

Shweta Sharma25 mar 2022 05:05

1648183500

Biden: Ukraina powinna mieć możliwość uczestniczenia w spotkaniach G-20, jeśli amerykańskie starania o wydalenie Rosji nie powiodą się

Prezydent Joe Biden wezwał do Ukraina Być mile widzianym na zbliżających się szczytach G-20, jeśli USA spróbują go wyrzucić Rosja odnieść niepowodzenie.

Po spotkaniu z europejskimi sojusznikami w czwartek w BrukselaBiden powiedział na konferencji prasowej, że nadszedł czas, aby zintensyfikować wysiłki w celu odizolowania Rosji od społeczności międzynarodowej.

Powiedział, że jeśli państwa G-20 zablokują jego prośbę o usunięcie Rosji, to Ukraina powinna zostać zaproszona na spotkania.

Oliver O’Connell25 marca 2022 04:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *