NASA Perseverance Rover pomaga naukowcom odkryć wolniejsze loty dźwiękowe na Marsie

gdzie Na Marsie ponad rok temu NASA Perseverance Rover użył swoich mikrofonów do uchwycenia dźwięków Czerwonej Planety, w tym jej własnych. szum kreatywności . Teraz te nagrania pomogły naukowcom Ten dźwięk przemieszcza się na Marsie inaczej niż na Ziemi.

W badaniu opublikowanym w piątek w czasopiśmie, Naukowcy powiedzieli, że ustalili, że cienka atmosfera dwutlenku węgla na czerwonej planecie powoduje, że dźwięk porusza się wolniej po Marsie, a dźwięk bardziej wpływa na jego prędkość. Na Ziemi dźwięk zwykle przemieszcza się z prędkością 767 mil na godzinę. Ale na Marsie naukowcy ustalili, że podróż z niskim tonem wynosi około 537 mil na godzinę, podczas gdy ruchy o wysokim tonie poruszają się z prędkością około 559 mil na godzinę.

Jeśli odwiedzasz Marsa, oznacza to, że nieco wcześniej usłyszysz wysokie głosy. „Na Ziemi dźwięki orkiestry docierają do ciebie z tą samą prędkością, niezależnie od tego, czy są ciche, czy głośne. Ale wyobraź sobie, że na Marsie, gdybyś był trochę dalej od sceny, nastąpiłoby znaczne opóźnienie”, Sylvester Morris, główny autor badania, powiedział France .

Dźwięki przenoszą się również na mniejszą odległość ze względu na cienką atmosferę planety. Na Ziemi spadają na około 213 stóp, podczas gdy na Marsie dźwięki zaczynają słabnąć już po 13 stopach. To jest coś, co utrudniłoby rozmowę z kimś, kto znajduje się zaledwie 16 stóp od ciebie. Jeśli chcesz usłyszeć, jak wyglądałyby ptaki i fale oceanu na Marsie, NASA zebrała je razem Daje to poczucie, jak atmosfera marsjańska wpływa na nasze postrzeganie świata.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *