NASA przeprowadza próbę przed zwróceniem próbki asteroidy

Po wylądowaniu na asteroidzie prawie trzy lata temu Pobierz próbkę z jego skalistej powierzchni, misja OSIRIS-REx wreszcie znalazła się w zasięgu macierzystym. NASA przygotowuje się do specjalnej dostawy próbki skały w przyszłym miesiącu, a agencja właśnie odbyła najbardziej realistyczną próbę przed tym wielkim dniem.

z 18 lipca do godz 20 stycznia zespół odpowiedzialny za misję przeszkolił się do odzyskania atrapy kapsuły powrotnej z próbką na poligonie testowym i szkoleniowym Departamentu Obrony w Utah, w tym samym miejscu, w którym statek kosmiczny OSIRIS-REx zrzuci prawdziwą próbkę asteroidy, NASA książki w poście na blogu.

Sonda kosmiczna OSIRIS-REx jest Planowane jest zrzucenie próbki z asteroidy Bennu Dnia 24 września br. Plan zakłada, że ​​statek kosmiczny zrzuci swój cenny ładunek podczas lotu, po czym kapsuła zawierająca próbki asteroidy wyląduje na pustyni Utah z pomocą spadochronu. Kapsuła powinna opaść z odległości 37 mil na 9 mil (59 km na 15 km) około 13 minut po wystrzeleniu przez statek kosmiczny, ale to nawet nie jest najtrudniejsza część.

Po zetknięciu się z ziemią zespoły naziemne muszą działać szybko, aby przenieść próbkę do czystego pomieszczenia, aby uniknąć zanieczyszczenia jej materiałem z naszej planety (co zepsułoby całą misję). Tak więc wywierana jest presja, aby ten proces przebiegał bezproblemowo.

صورة للمقال بعنوان NASA Transports Mock Asteroid Sample أثناء استعداده لعودة OSIRIS-RExzdjęcie: NASA/Keegan Barber.

Około 80 mil (128 kilometrów) na południowy zachód od Salt Lake City zespół odpowiedzialny za misję zebrał próbki gleby z pustyni, aby umieścić je w atrapie kapsuły podobnej do tej, w której znajdowała się próbka asteroidy. Następnie członkowie zespołu przećwiczyli pakowanie atrapy kapsuły z próbką, aby wejść na pokład helikoptera i przetransportować go do prowizorycznego pomieszczenia czystego.

صورة للمقال بعنوان NASA Transports Mock Asteroid Sample أثناء استعداده لعودة OSIRIS-RExzdjęcie: NASA/Keegan Barber.

Po spakowaniu atrapa kapsuły została zabrana helikopterem w celu przećwiczenia krótkiego lotu do tymczasowego pomieszczenia czystego znajdującego się na poligonie wojskowym.

Ekipy ratownicze zbiorą również próbki gleby i powietrza wokół miejsca lądowania kapsuły, aby ustalić, czy jakiekolwiek zanieczyszczenia weszły w kontakt z próbką asteroidy.

Jest to pierwsza próba NASA odzyskania próbki z asteroidy i zajęło to dużo czasu. OSIRIS-REx został wystrzelony 8 września 2016 r. iw październiku 2020 r. spotkał się z asteroidą Bennu. Po uderzeniu w fragment asteroidy OSIRIS-REx rozpoczął powrót do domu. Przynosząc próbkę asteroidy z powrotem na Ziemię, naukowcy będą mogli dokładnie przeanalizować skałę kosmiczną, aby pomóc odkryć wskazówki dotyczące pochodzenia życia na Ziemi i tego, czy asteroidy przenoszą elementy życia na naszą planetę.

Po zrzuceniu OSIRIS-REx z próbki Bennu z powrotem na Ziemię, sonda wyruszy w kolejną przygodę, aby zbadać asteroidę Apophis w 2029 roku.

Aby uzyskać więcej lotów kosmicznych w swoim życiu, bądź na bieżąco Świergot i niestandardowe zakładki do Gizmodo loty kosmiczne strona.

READ  SpaceX wylądowało obecnie większą liczbę rakiet wspomagających niż większość rakiet kiedykolwiek wystrzelonych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *