NASA publikuje oszałamiający obraz Hubble’a przedstawiający dwie galaktyki uwięzione w tańcu

Jeśli kupisz niezależnie sprawdzony produkt lub usługę za pośrednictwem linku na naszej stronie internetowej, BGR może otrzymać prowizję partnerską.

Chociaż James Webb jest na miejscu, a obserwacje mają się rozpocząć tego lata, Hubble wciąż jest silny. 30-letni teleskop kosmiczny niedawno uchwycił dwie galaktyki uwięzione w tańcu. NASA udostępniła zdjęcie w tym tygodniu, a entuzjaści kosmosu będą chcieli zobaczyć to na własne oczy.

nie przegap: Dzisiejsze oferty: szczoteczka Sonicare 20 USD, rzadkie oferty Philips Hue, narzędzia zewnętrzne, generatory, więcej

Dzisiejsze najlepsze oferty

Hubble uchwycił dwie galaktyki uwięzione w tańcu

Dwie galaktyki uwięzione w tańcu

Dwie galaktyki uwięzione w tańcu

Dwie galaktyki przedstawione na powyższym zdjęciu to NGC 3227 i NGC 3226. Duet znany jest pod wspólną nazwą Arp 94 i można go znaleźć w odległości około 50 do 60 milionów lat świetlnych od Ziemi. Chociaż nie widać tego zbyt dobrze na zdjęciu, istnieją słabe prądy pływowe gazu i pyłu, które zatrzymują obie galaktyki w tańcu ze sobą.

To niesamowity obraz i po prostu kolejne przypomnienie, jak wiele unikalnych formacji galaktycznych istnieje. NASA mówi Hubble wykonał zdjęcia w ramach badań nad pomiarami masy czarnej dziury. Pomysł polegał na zmierzeniu masy czarnych dziur w galaktykach poprzez obserwację dynamiki gazu w centrum.

Po lewej stronie widać galaktykę NGC 3227. Jest to masywna galaktyka spiralna znana jako galaktyka Sievert. Podobnie jak nasza Droga Mleczna, nosi Supermasywna czarna dziura w jej centrum. Po prawej stronie znajduje się NGC 3226, galaktyka eliptyczna, która według NASA wcześniej zdziesiątkowała trzecią galaktykę w regionie.

Pomimo faktu, że te dwie galaktyki tańczą, w NGC 3226 jest również zainteresowanie formowaniem się gwiazd.

Myląca nauka tworzenia gwiazd

zdjęcie

zdjęcie

Na podstawie wszystkiego, co wiemy; NASA twierdzi, że NGC 3226 powinna stworzyć nowe gwiazdy. Dzieje się tak, ponieważ cała energia i szczątki z poprzedniej galaktyki zasilają ją bezpośrednio. Ale w oparciu o Studium z 2014 r.Wydaje się, że w tym przypadku tak nie jest.

READ  „Laser kosmiczny” leci bezpośrednio na Ziemię z odległości 5 miliardów lat świetlnych

Nawet te dwie galaktyki tkwią w tańcu, a NGC 3226 nieustannie żywi się tą pradawną energią, jej tempo formowania się gwiazd jest bardzo niskie. Zamiast tego materia opadająca na NGC 3226 wydaje się zderzać z gazami innej galaktyki. W związku z tym NASA twierdzi, że raczej wypiera nowe formacje gwiazd niż je napędza.

To interesujące odkrycie, które rodzi tylko więcej pytań o to, jak galaktyki tworzą nowe gwiazdy. NASA uważa, że ​​NGC 3226 przechodzi obecnie z nowszej, bardziej aktywnej galaktyki znanej jako „niebieska” galaktyka do starszej „czerwonej” galaktyki.

NASA planuje kontynuować badanie „tańca galaktycznego”, aby uzyskać więcej wskazówek na temat przejścia od młodszych do starszych galaktyk. A ludzie z NASA Herschel Science Center myślą, że pewnego dnia może zacząć ponownie tworzyć gwiazdy.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Wyglądać Oryginalna wersja tego artykułu znajduje się na BGR.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *