Kevin Spacey został oskarżony w Wielkiej Brytanii o 4 przypadki napaści na tle seksualnym

Brytyjscy prokuratorzy poinformowali w czwartek, że oskarżyli aktora Kevina Spaceya o cztery zarzuty napaści na tle seksualnym na trzech mężczyznach.

Prokuratura Koronna powiedziała, że ​​Spacey „został również oskarżony o zmuszanie osoby do penetracji seksualnej bez jej zgody”.

Domniemane incydenty miały miejsce w Londynie między marcem 2005 a sierpniem 2008 roku, a jeden w zachodniej Anglii w kwietniu 2013 roku. Domniemane ofiary mają teraz 30 i 40 lat.

Rosemary Ainsley, szefowa specjalnego wydziału ds. przestępstw, powiedziała, że ​​zarzuty pojawiły się po przeglądzie dowodów zebranych przez Metropolitan Police w Londynie.

Brytyjska policja przesłuchała 62-letniego Spacey’a, podwójnego zdobywcę Oscara, w 2019 roku w związku z zarzutami kilku mężczyzn, że ich napadł. Gwiazda „House of Cards” prowadziła londyński Old Vic Theatre w latach 2004-2015.

Spacey zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za film „The Usual Suspects” z 1995 roku oraz Oscara dla głównego aktora za film „American Beauty” w 1999 roku.

Jego słynna kariera została nagle przerwana w 2017 roku, kiedy aktor Anthony Rapp oskarżył gwiazdę o napaść na niego na imprezie w latach 80., kiedy Rapp był nastolatkiem. Spacey zaprzecza tym zarzutom.

Brytyjskie oskarżenia zostały ogłoszone w czwartek, gdy Spacey zeznawał na sali sądowej w Nowym Jorku w procesie cywilnym Rappa. Spacey nie odpowiadał dziennikarzom, gdy wychodził z sali rozpraw, rozmawiając przez telefon komórkowy.

Nowe zarzuty karne zostały pokrótce wspomniane przez adwokata Rappa podczas rozprawy sądowej, a adwokaci Spaceya byli pytani o nie przez reporterów podczas przerwy w zeznaniach. Odmówili komentarza.

Kolejna sprawa karna przeciwko Spacey, zarzut nieprzyzwoitej napaści i pobicia w związku z domniemanym nękaniem 18-letniego mężczyzny w kurorcie Nantucket, została umorzona przez prokuratorów generalnych Massachusetts w 2019 roku.

Czwartkowa rozprawa sądowa w Nowym Jorku dotyczyła kwestii technicznej w procesie cywilnym, który dotyczył tego, czy najlepiej będzie go rozpatrzyć w sądzie federalnym, czy w sądzie amerykańskim. Spacey został wezwany do złożenia zeznań o tym, gdzie mieszka, a nie o prawdziwości stawianych mu zarzutów.

READ  Ellen DeGeneres zajmuje się toksycznym skandalem w miejscu pracy, gdy kończy swój talk show

Spacey zeznał, że jego główna rezydencja i rezydencja znajdowały się w Baltimore, gdzie przeniósł się do filmu „House of Cards”. Powiedział, że był „zafascynowany jej urokiem i pięknem”. Ale zeznał też, że był dyrektorem artystycznym Old Vic w Londynie.

„To było dla mnie zbyt ważne, aby ozdobić się dla brytyjskiej publiczności, nie uciekając”, powiedział, zauważając, że jego początek był burzliwy z powodu „katastrofalnej produkcji” ostatniej sztuki Arthura Millera w 2005 roku.

Ale powiedział: „Jestem obywatelem amerykańskim. Po wykonaniu zadania wracam do Ameryki”.

Powiedział, że wybrał się do Londynu w lutym 2020 r. na potencjalny film, ale potem wybuch pandemii i jego amerykański lekarz zalecił mu pozostanie tam, gdzie pozostał do następnego września, kiedy jego wiza wygasła i poleciał do Los Angeles na wizyta, umówione spotkanie. Procedury arbitrażowe.

Powiedział, że nie wrócił do Wielkiej Brytanii. gdzie.

___

Larry Neumeister z Nowego Jorku, dziennikarz Associated Press, przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Koryguje historię, aby odzwierciedlić, że to adwokat Rappa, a nie Spacey, wniósł oskarżenie w sądzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.