NASA ujawnia kostium księżycowy Artemis, misję SpaceX ISS Cargo i nie tylko

Zdjęcia z misji NASA Artemis 3.
zdjęcie: Studio wizualizacji NASA

Oczekuje się, że nadchodzący tydzień będzie ekscytujący dla entuzjastów rakiet, ponieważ w ciągu najbliższych siedmiu dni zaplanowano nie mniej niż siedem startów. To także tydzień, w którym w końcu wiesz, jak będą wyglądać kombinezony NASA Artemis Moon.

Terran 1, Electron, Falcon 9, to tylko niektóre z naszych ulubionych. Wszystkie te rakiety są gotowe do wzniesienia się w przestworza w tym tygodniu, ale to, czy wszystkie będą miały szansę latać, pozostaje kwestią otwartą.

Miejmy nadzieję, że trzeci raz będzie magią rakiety Teorii Względności 3D

przestrzeń relatywistyczna Druga próba wystrzelenia Terran 1 została przerwana w sobotę, w ramach przygotowań do trzeciej próby w tym tygodniu, Może Czwartek. Kalifornijski startup stara się zrobić to, czego nie zrobiła wcześniej żadna prywatna firma: pomyślnie wysłać rakietę na orbitę za pierwszym podejściem. Wyjątkowy jest również ciąg i konfiguracja pocisku; Rakieta napędzana metanem jest wytwarzana przede wszystkim przy użyciu technologii druku 3D.

Odsłaniający kostium Artemis Moon

To tydzień, w którym w końcu ujrzymy kombinezony księżycowe, które astronauci NASA będą nosić podczas planowanej misji Artemis 3 na powierzchnię Księżyca, obecnie zaplanowanej nie później niż pod koniec 2025 roku. Trudno w to uwierzyć, ale to pierwszy księżyc garnitury. Został zaprojektowany i zbudowany od czasów misji Apollo, więc, co zrozumiałe, jesteśmy podekscytowani. Spodziewamy się również, że będziemy pod wrażeniem tego, co wcześniej zrobiła NASA Powiedział o nich. Trwają prace nad Extravehicular Mobility Units, czyli xEMU rozwinięty Obsługiwane przez Axiom Space we współpracy z NASA. Wielkim odkryciem jest zaplanowany na środę o 10:30 czasu wschodniego.

Misja SpaceX Cargo na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Interwał startu Falcona 9.

Interwał startu Falcona 9.
zdjęcie: SpaceX

Rakieta Falcon 9 wypełniona ładunkiem o masie 5800 funtów i innymi zapasami ma wystartować o godzinie 20:30 czasu wschodniego we wtorek z kompleksu startowego 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie. znany b Misja SpaceX CRS-27Dostawa wyczarterowana od NASA obejmuje materiały eksploatacyjne, sprzęt i eksperymenty naukowe dla załogi. Jednym z najbardziej znanych przeprowadzanych eksperymentów naukowych jest współpraca między Narodowym Centrum Nauk Translacyjnych w Narodowych Instytutach Zdrowia i Narodowym Laboratorium ISS w celu przeprowadzenia badań chipsy tkankowe które imitują ludzkie organy. Crew Dragon pozostanie zadokowany na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przez miesiąc, po czym powróci z badaniami i doładowaniem.

Start na wielu kontynentach z Rocket Lab

Rocket Lab przygotowuje się do kolejne starty Z lokalizacji w Stanach Zjednoczonych i Nowej Zelandii. Misja firmy „Razem silniejsi” Najwyraźniej lecieć nie wcześniej niż we wtorek, z elektronicznym pociskiem, który ma wystartować z Wallops Flight Facility w Wirginii. Rakieta będzie próbowała połączyć dwa komercyjne satelity radarowe z aperturą do Capella Space.

Misja „Bit trwa”. Wygląda na to, że pójdziemy w środę w swoim kompleksie startowym na półwyspie Mahia w Nowej Zelandii. W tej misji wystrzelisz Electron próba Aby połączyć dwa satelity obserwacyjne Ziemi dla BlackSky. Spółka zależna SpaceFlight Inc.

Kolejne starty Falcona 9

SpaceX Falcon 9 jest konkretny dostarczyć SES-18 i SES-19, parę satelitów komunikacyjnych zbudowanych przez Northrop Grumman, w piątek wieczorem wraz z wystrzeleniem rakiety z SLC-40 na Cape Canaveral na Florydzie. Ponadto firma doda do swojej imponującej konstelacji Starlink z Zaplanowane uruchomienie Z innej konstelacji satelitów w czwartek o 14:05 ET. Falcon 9 wystartuje z bazy sił kosmicznych Vandenberg w Kalifornii.

Powiązana historia: Nowy obraz to nasze pierwsze spojrzenie na Starlink „Mini” firmy SpaceX na orbicie

Do tej pory SpaceX wystrzelił w kosmos 4053 satelity Starlink, z których 3709 działa obecnie. Statystyka Został zachowany przez astronoma z Harvardu-Smithsona, Jonathana McDowella.

NASA będzie rozmawiać z prasą o nowym budżecie

ogłosił mu prezydent Joe Biden nowy budżet Na rok podatkowy 2024 w zeszły czwartek, podała agencja kosmiczna oświadczenie. A Konferencja prasowa Zaplanowano go na poniedziałek o godzinie 13:00 czasu wschodniego, kiedy przedstawiciele NASA powiedzą więcej na ten temat i udzielą odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Premiera tajemniczych Chin

W środę o godzinie 11 odbędzie się Chiński Długi Marsz początek Z centrum startowego satelity Jiuquan z nieznanym ładunkiem.

Aby uzyskać więcej lotów kosmicznych w swoim życiu, bądź na bieżąco Świergot i dodane do zakładek loty kosmiczne dla Gizmodo strona.

READ  Wykrywanie ciemnej materii za pomocą komputerów kwantowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *