NASA zbliża się do kolejnej próby uruchomienia Artemidy z powodu tropikalnej burzy

Po spotkaniu w sobotni poranek zespół Artemis NASA postanowił zrezygnować z okazji wystrzelenia 27 września i teraz przygotowuje się do wycofania swojej ogromnej rakiety księżycowej.

„We wtorek burza tropikalna Ian ma ruszyć na północ przez wschodnią Zatokę Meksykańską jako huragan, u południowo-zachodniego wybrzeża Florydy. Zimny ​​front rozprzestrzeni się również na północnej Florydzie w kierunku południowym” – powiedział meteorolog CNN Haley Brink. .

„Połączenie tych czynników pogodowych pozwoli na zwiększenie szans na deszcz we wtorek na większości półwyspu Florydy, w tym na Przylądku Canaveral. Oczekuje się, że deszcz i burze będą liczne i rozproszone po całym regionie. Burza tropikalna Ian może nadejść Również wcześnie we wtorek wieczorem przez środkową Florydę”.

Tymczasem rakieta Space Launch System i statek kosmiczny Orion nadal znajdują się na wyrzutni w Kennedy Space Center na Florydzie.

Członkowie zespołu nadal monitorują pogodę, decydując, kiedy zwrócić zespół rakietowy do budynku montażu pojazdów Kennedy’ego. NASA otrzyma informacje od US Space Force, National Hurricane Center oraz National Oceanic and Atmospheric Administration, aby poinformować o ich decyzji.

Inżynierowie odłożyli ostateczną decyzję, kiedy się wycofać, podczas zbierania dodatkowych danych i analiz. Jeśli zespół zdecyduje się wepchnąć pocisk z powrotem do budynku, proces ten rozpocznie się późnym wieczorem w niedzielę lub wczesnym poniedziałkiem.

Przygotowania mogą skrócić zwykle trzydniowy proces, który jest potrzebny do przywrócenia statku kosmicznego z powrotem do środka. A gdy samochód porusza się powolnym wózkiem gąsienicowym, może to zająć 10 godzin lub więcej.

Stos rakiet może pozostać na platformie i wytrzymać wiatry o prędkości do 85 mil na godzinę (74,1 węzła). Jeśli stos musi zostać wycofany z powrotem do budynku, może wytrzymać utrzymujące się wiatry o prędkości mniejszej niż 46 mil na godzinę (40 węzłów).

READ  Dni Ziemi tajemniczo wydłużyły się – naukowcy nie wiedzą dlaczego

W piątek Team Artemis powiedział, że 2 października był datą uruchomienia kopii zapasowej. Ale jest mało prawdopodobne, że nowa data premiery zostanie wyznaczona do czasu podjęcia decyzji o wycofaniu się.

„Agencja stosuje stopniowe podejście w procesie podejmowania decyzji, aby umożliwić agencji ochronę swoich pracowników poprzez terminowe i bezpieczne sporządzanie dokumentacji, aby mogli zaspokoić potrzeby ich rodzin, jednocześnie chroniąc możliwość pójścia naprzód z innymi. szansa jest w bieżącym oknie, jeśli prognozy pogody się poprawią”, zgodnie z komunikatem NASA.

Obawy dotyczące składu karaibskiego systemu pogodowego doprowadziły do ​​tego, że warunki pogodowe sprzyjały wystrzeleniu tylko w 20%, według Prognozy wydane przez US Space Force Piątek.

Obowiązujące ograniczenia wymagają, aby misja Artemis I nie przelatywała przez opady. Ograniczenia wystrzeliwania mają na celu uniknięcie naturalnych i pocisków uderzeń piorunów w pociski w locie, które mogą spowodować uszkodzenie pocisku i zagrozić bezpieczeństwu publicznemu, według sił kosmicznych.

Błyskawica rakietowa tworzy się, gdy duża rakieta przelatuje przez pole elektryczne wystarczająco silne w atmosferze, więc chmura, która nie wytwarza normalnego błyskawicy, może wywołać błyskawice rakietowe, według sił kosmicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *