NASCAR próbuje czegoś nowego w tym tygodniu w Fontana

NASCAR używa innego formatu, aby zakwalifikować się na Auto Club Speedway, który ma być gospodarzem pierwszego wyścigu Cup Series od 2020 roku.

Po tym, jak ograniczenia związane z COVID-19 zlikwidowały harmonogram na 2021 r., NASCAR Seria pucharowa powróciła na Auto Club Speedway na WISE Power 400 w niedzielne popołudnie.

To może być ostatni wyścig na 4-inningu, 2,0 milę (3,219 km) owalu w Fontana w Kalifornii, z planami przekształcenia toru w krótki półmilowy tor prawdopodobnie przed 2023 rokiem. .

Ten weekend oznacza również powrót dość regularnego formatu play-off, czego seria Cup nie widziała od 2019 roku przed pandemią.

Wszystkie sesje kwalifikacyjne zostały wymazane z harmonogramu w 2020 roku po tym, jak sport powrócił z nieoczekiwanej 10-tygodniowej przerwy z powodu ograniczeń związanych z pandemią, i powróciły tylko w ograniczonej pojemności w 2021 roku.

Ale formuła kwalifikacyjna w ten weekend, która ma być używana do większości owali przez resztę sezonu 36 wyścigów, jest nowością na 2022 rok.

Kierowcy są podzieleni na dwie grupy w oparciu o końcowe wyniki poprzedniego wyścigu (zawodnicy indywidualni w jednej grupie, nawet biegacze z drugiej).

W tej sesji jednego samochodu każdy kierowca poprowadzi jednorazową rundę kwalifikacyjną, której pozycja w kwalifikacjach zostanie określona przez Ta sama skala, która została użyta do ustawienia początkowych formacji Kiedy sesje kwalifikacyjne nie odbyły się pod koniec 2020 i 2021 roku.

Następnie pięciu najlepszych kierowców z każdej grupy przejdzie do rundy finałowej. Każdy z pozostałych 10 kierowców przejedzie jeszcze jedno okrążenie tej rundy, a najszybszy kwalifikator tej rundy zajmie pierwsze miejsce.

Pozostałe wyniki z tej rundy finałowej określą pozostałą 10 najlepszych w początkowym składzie. Kierowcy zaplanowani do startu na 11. miejscu i niżej są określani na podstawie wyników obu grup w pierwszej rundzie.

Kwalifikacje WISE Power 400 mają być transmitowane na żywo w Fox Sports 1 z Auto Club Speedway od godziny 14:35 czasu wschodniego, a sam wyścig ma być transmitowany na żywo w stacji Fox od godziny 15:30 czasu wschodniego jutro po południu. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć własną Bezpłatna wersja próbna FuboTV!

READ  Caitlin Clark zdobyła 38 punktów w meczu przeciwko Maryland i zbliżyła się do rekordu DI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *