Nashville I-40: W katastrofie małego samolotu zginęło kilka osób, a autostrada została zamknięta

Departament Policji Metro Nashville

Zniekształcona rama samolotu leży w poniedziałek wieczorem na miejscu katastrofy w pobliżu autostrady międzystanowej nr 40 w Nashville.CNN

Mały samolot zapalił się w poniedziałek wieczorem na poboczu autostrady międzystanowej nr 40 w Nashville, zabijając wszystkie pięć osób na pokładzie i powodując częściowe zamknięcie autostrady na czas dochodzenia władz – podała policja.

John C. po awarii silnika i zasilania około godziny 19:40. Rzecznik Departamentu Policji Metro Nashville, Dan Aaron, powiedział, że samolot uzyskał zgodę na awaryjne lądowanie na lotnisku Dune. Pilot wkrótce jednak powiedział kontroli ruchu lotniczego, że samolot nie poleci.

Dźwięk ze strony internetowej LiveATC.net Uchwycono komunikację między pilotem a kontrolerem ruchu lotniczego przed wypadkiem.

„Czy nadal widzisz lotnisko John Tune?” – zapytał kontroler ruchu lotniczego.

„Mój silnik się zatrzymał. Dla mnie tysiąc sześćset [feet]. Wyląduję… nie wiem gdzie – odpowiedział pilot.

Aaron powiedział, że świadkowie twierdzą, że samolot „był w oczywisty sposób w niebezpieczeństwie, gdy leciał autostradą międzystanową”, po czym uderzył w trawiaste pole za Costco w pobliżu autostrady I-40 na wschód.

„Na szczęście samolot spadł i nie uderzył w żadne budynki” – powiedział Aaron.

Rzeczniczka straży pożarnej w Nashville, Kendra Loney, poinformowała, że ​​samolot stanął w płomieniach.

„Uderzenie było druzgocące i nikt nie przeżył” – powiedział Loney.

Policja, która nie zidentyfikowała jeszcze publicznie ofiar, pracuje nad ustaleniem, skąd przybył samolot.

Dodał, że przyczyny katastrofy zostaną zbadane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Transportu i Federalną Administrację Lotniczą.

Wypadek wywołany Tymczasowy I-40 East została zamknięta na kilometrze 202, powiedziała rzeczniczka Rebecca Hammonds, Tennessee Transportation District 3. w X.

Obejrzyj tę interaktywną zawartość na CNN.com

Na nagraniu świadka widać samolot objęty płomieniami i dymem, a zdjęcia udostępnione przez policję pokazują zniekształconą ramę samolotu na trawiastej jezdni w otoczeniu służb ratowniczych.

READ  Niebezpieczne siły pożaru w Teksasie ewakuują i niszczą 50 domów

Kamery ruchu drogowego na żywo pokazały reakcję dużego pojazdu uprzywilejowanego i ciąg zatorów w ruchu, blokujących wszystkie pasy w kierunku wschodnim w pobliżu miejsca katastrofy. Dla zamkniętej części I-40 East.

„Jeśli podróżujesz dziś wieczorem, znajdź alternatywną trasę” – powiedział Hammonds, dodając, że dochodzenie będzie kontynuowane.

CNN skontaktowało się z Federalną Administracją Lotniczą w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Amanda Jackson i CNN Karola Alvarado przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *