Nastolatek twierdzi, że za korzystanie z aplikacji grozi mu kara w wysokości 580 dolarów w restauracji McDonald’s

18-latek powiedział, że został ukarany grzywną w wysokości 580 dolarów za otwarcie aplikacji McDonald’s w Kanadzie, ale policja odrzuciła jego roszczenie.

Według Station Canada Mason Prima wyjął telefon podczas poniedziałkowej wizyty w restauracji McDonald’s w Saskatoon, aby móc wymienić się na darmowy posiłek za punkty za pośrednictwem aplikacji sieci fast foodów. Wiadomości CTV. Niedługo potem pod jego okno podjechał funkcjonariusz na motocyklu.

„Ledwo mogę się poruszać. Otwieram aplikację, patrzę w lusterko wsteczne i widzę za mną policjanta na motocyklu” – Prima powiedziała CTV News. „Myślałam, że mnie wypuści, bo chcę tylko zjeść darmowy posiłek, ale nie, lunch okazał się za drogi”.

Stacja podała, że ​​Prima powiedział, że po dwóch i pół roku jazdy otrzymał tylko jeden mandat za przekroczenie prędkości. Dodał, że podczas jazdy trzyma telefon poza zasięgiem, aby się nie rozpraszał.

„Szczerze mówiąc, byłem trochę zszokowany. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem. Otwieram aplikację za każdym razem, gdy idę zamówić samochód i nigdy nie miałem takiego problemu” – powiedział.

Policja twierdzi, że przed jazdą złamał prawo

RCMP z Saskatchewan kwestionuje wersję wydarzeń przedstawioną przez Primę, która twierdzi, że nastolatek złamał prawo przed wejściem do samochodu.

„Zaobserwowano, jak ta osoba jechała drogą publiczną, korzystając z telefonu komórkowego. A więc nie na wyznaczonym pasie parkingowym” – powiedziała w piątek rzeczniczka firmy Kelly Graser w rozmowie z USA TODAY.

Graser powiedział, że kierowca wjechał na parking McDonald’s, gdzie wystawiono mu mandat za korzystanie z telefonu komórkowego na drodze publicznej.

Prima zdecydowanie sprzeciwia się naruszeniu i oświadczył, że jest gotowy walczyć z nim w sądzie przed planowanym terminem 31 lipca, podało CTV News.

Mandaty za rozproszoną jazdę w Kanadzie w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi

Kierowcy z Saskatchewan, którzy są rozproszeni podczas jazdy, mogą spotkać się z… Kara grzywny w wysokości 580 dolarów i cztery punkty karne O pierwszym przestępstwie. W przypadku drugiego i trzeciego naruszenia kara wzrasta odpowiednio do 1400 i 2100 dolarów, a w przypadku skazania następuje natychmiastowa konfiskata pojazdu na okres siedmiu dni.

READ  Jak centrum Detroit stało się modelem rewitalizacji miast

W Stanach Zjednoczonych kary za wysyłanie SMS-ów podczas jazdy mogą wynosić od 25 dolarów za pierwsze naruszenia do ponad 1000 dolarów za kolejne naruszenia w zależności od wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *