Nowe zdjęcia Sen. Przedstawia przedmioty skonfiskowane z domu Boba Menendeza

Pieniądze wepchnięte w buty. Koperty z banknotami wewnątrz kurtek z inskrypcją nazwiska senatora. Bryłki złota.

W piątek senator. Prokuratorzy w sprawie przekupstwa Boba Menendeza uniewinnili ponad 100 zdjęć Gotówka i złoto skonfiskowane w domu Demokraty z New Jersey dają wyraźniejszy obraz dowodów mających wpływ na jego głośne śledztwo w sprawie przekupstwa.

Menendez jest oskarżony o przyjęcie „setek tysięcy dolarów” łapówek w zamian za oficjalne działania rządu.

FBI poinformowało, że w jego domu w Englewood Cliffs w stanie New Jersey znalazło ponad 486 000 dolarów w gotówce, które dzieli z żoną Nadine Menendez, i postawiono mu zarzuty. Stanie na rozprawie oddzielnie. Obaj nie przyznali się do winy.

Prokuratorzy z Południowego Okręgu Nowego Jorku opublikowali zdjęcia jako część dowodów procesowych. Chociaż dom Menendeza znajduje się w New Jersey, SDNY kontynuowała sprawę, ponieważ część przewinień senatora miała związek z Nowym Jorkiem.

Na kilkudziesięciu zdjęciach widać stosy banknotów w torebkach, butach i kurtkach. Zdjęcie przedstawia stos banknotów, które według prokuratorów opiewają na 4300 dolarów, a jego nazwisko jest wyhaftowane na żółto na kurtce senatora Kongresu Hiszpańskiego Klubu Latynoskiego.

Zdjęcie przedstawiało stos banknotów 100 dolarów po wewnętrznej stronie innej kurtki z wyhaftowanym napisem „Senator Menendez”.FBI

Inne zdjęcie przedstawiało stos banknotów 100 dolarów w kopercie innej marynarki z napisem „Senator Menendez”.

Podczas piątkowych zeznań prokuratorzy pytali agenta FBI o pieniądze znalezione przy ubraniu senatora.

– Jakie nazwiska były na kurtce? Prawnik zapytał agenta.

„Robert Menendez i senator Menendez” – odpowiedział agent.

– Widziałeś nazwisko Nadine na kurtce, gdzie znaleziono pieniądze? zapytał prawnik.

„Nie” – potwierdził agent.

W butach ukryto także tysiące dolarów w gotówce. Jak wynika z arkusza kalkulacyjnego zawierającego szczegółowe zeznania prokuratorów, w prawym brązowym bucie znaleziono kopertę zawierającą 7500 dolarów. Z dokumentu wynika, że ​​w lewym brązowym bucie znajdowała się koperta zawierająca 7 000 dolarów.

READ  Kluczowe ustalenia raportu Harvardu na temat jego związku z niewolnictwem
W butach ukryto także tysiące dolarów w gotówce. Jak wynika z arkusza kalkulacyjnego zawierającego szczegółowe zeznania prokuratorów, w prawym brązowym bucie znaleziono kopertę zawierającą 7500 dolarów. Jak wynika z arkusza kalkulacyjnego, lewy brązowy but zawierał kopertę zawierającą 7 000 dolarów.FBI

Inne zdjęcia na wystawie przedstawiały stosy gotówki w jednorazowych torebkach Forever 21 i Arc’teryx. Niektóre warstwy były obwiązane gumką, inne obwiązane etykietami z napisem „10 000 dolarów”.

Prokuratorzy załączyli także kilka zdjęć sztabek złota, które ich zdaniem miały stanowić część łapówki. Według prokuratorów w domu senatora znaleziono 13 sztabek złota. Dwa sztabki ważyły ​​po jednym kilogramie każdy, a pozostałe po jednej uncji każdy.

Prokuratorzy załączyli także kilka zdjęć sztabek złota, które ich zdaniem miały stanowić część łapówki. Według prokuratorów w domu senatora znaleziono 13 sztabek złota. Dwa sztabki ważyły ​​po jednym kilogramie każdy, a pozostałe po jednej uncji każdy.FBI

Adwokat Menendeza, Avi Weitzman, powiedział w środę przed sądem, że senator nie miał pojęcia, że ​​jego żona ma sztabki złota, argumentując, że przysięgli nie powinni osądzać osoby, z którą mieszkają.

Prawnik senatora powiedział, że Nadine Menendez trzymała sztabki złota w szafie, do której nie było klucza. Prawnik powiedział, że również nie wie, w jaki sposób zdobyła złoto.

Senator bronił pieniędzy znalezionych w jego domu, twierdząc, że w zeszłym roku wypłacił pieniądze osobiste. W sytuacjach awaryjnych.

„Przez 30 lat pobierałem tysiące dolarów z mojego osobistego konta oszczędnościowego, które trzymałem na wypadek sytuacji awaryjnych oraz ze względu na historię konfiskat mojej rodziny na Kubie” – powiedział w zeszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *