Trump i prawicowi prawnicy byli częścią „kryminalnego spisku”, aby udaremnić wybory w 2020 r., oskarża panel z 6 stycznia

Zgłoszenie jest częścią próby przekonania sędziego, aby zezwolił panelowi na dostęp do e-maili prawnika John Eastman, Prawnik-klient ubiegający się o przywileje. Panel powiedział, że pomógł zaplanować fabułę.

6 stycznia to najbardziej wyczerpujące jak dotąd oświadczenie złożone przez Izbę Reprezentantów próbującą uzyskać e-maile Eastmana – i pojawia się przed opublikowaniem przez komisję Izby Reprezentantów końcowego raportu na temat ustaleń dotyczących Trumpa. Członkowie Izby zasygnalizowali, że mogą wydać zalecenie karne dla sądownictwa w sprawie Trumpa na podstawie ich ustaleń, a środowe argumenty mogą być postrzegane jako zapowiedź tego, co mogą zrobić prokuratorzy federalni.

Na 61-stronicowym rozprawie sądowej w środę adwokaci Izby napisali: „Dowody i informacje dostępne dla komisji potwierdzają dobrą wiarę, że pan Trump i inni mogli być zaangażowani w działalność przestępczą i / lub oszukańczą, oraz że pomoc prawna została wykorzystana w działania powoda.”

Eastman i Trump nie zostali oskarżeni o żadne przestępstwo przez prokuratorów federalnych ani stanowych, a żaden z czołowych doradców wokół Trumpa nie został oskarżony o przestępstwa związane z 6 stycznia.

Rada nie ma uprawnień do ścigania przestępców. Sędzia nadzorujący sprawę cywilną sam przejrzy e-maile i zdecyduje, czy należy je chronić.

Izba wskazała na ruch Trumpa, by sabotować wybory, argumentując, że podjął on zbrodniczą próbę uniemożliwienia Kongresowi zaświadczenia o utracie prezydentury.

„Prezydent dzwonił i spotykał się z urzędnikami państwowymi, kilkakrotnie spotykał się z urzędnikami sądowymi, tweetował i mówił publicznie o tych kwestiach, a także zaangażował się w osobistą kampanię mającą na celu przekonanie opinii publicznej, że wybory były naznaczone powszechnym oszustwem”. Napisali adwokaci rady.

„Dowody potwierdzają założenie, że prezydent Trump i członkowie jego kampanii wiedzieli, że nie uzyskał wystarczającej liczby uzasadnionych głosów w wyborach stanowych, aby zostać ogłoszony zwycięzcą wyborów prezydenckich w 2020 roku podczas wspólnej sesji Kongresu 6 stycznia, ale prezydent starał się to wykorzystać do odwrócenia decyzja wiceprezesa.

READ  Paul McCartney wydaje się wspierać Johnny'ego Deppa na koncercie w Orlando

Przytoczyli również wywiad z Keithem Kelloggiem, głównym doradcą administracji Trumpa, który zapytał, czy Trump naciskał na ówczesnego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, by zablokował głosowanie w Kongresie rano 6 stycznia 2021 r.

„Słowa – i nie pamiętam dokładnie, ale coś takiego, tak. Nie jest to dla ciebie wystarczająco trudne, aby zadzwonić” – powiedział Kellogg, powołując się na jego zeznania z Kongresu, które nie były wcześniej publikowane.

Układając swój spiskowy argument w zgłoszeniu, Komisja Izby Reprezentantów Koncentruje się na presji na Benz.

„Konspiratorzy utrudniali legalną funkcję rządu polegającą na łamaniu obowiązku wiceprezydenta liczenia świadectw wyborczych wydawanych przez niektóre stany.

„Oczywistym celem tych wysiłków jest zmiana wyniku wyborów prezydenckich w 2020 r. i ogłoszenie Donalda Trumpa zwycięzcą, a tym samym spisek mający na celu zapobieganie i ingerowanie w prawidłowe funkcjonowanie rządu USA” – dodał House.

Środowe zgłoszenie w Izbie ujawniło bardzo szczegółowo, w jaki sposób urzędnicy administracji Trumpa odrzucają nalegania ówczesnego prezydenta, aby rząd federalny zablokował wynik wyborów.

Według stenogramów przedłożonych sądowi przez House Trump osobiście naciskał na nich, aby zbadali oszustwa wyborcze i powiedział najwyższej komisji sądownictwa, że ​​nie zorganizują konferencji prasowej, której on chciał.

Richard Donoku, były zastępca prokuratora generalnego Trumpa, zeznał, że ówczesny prezydent szczególnie naciskał na sądownictwo, by nazwać całe wybory „skorumpowanymi”.

„Chciał, żebyśmy powiedzieli, że to korupcja. I to zgadza się z tym, co powiedział w innym miejscu. Departament powinien publicznie powiedzieć, że wybory były skorumpowane lub niewiarygodne. W pewnym momencie wspomniał o możliwościach. Konferencja prasowa. Powiedzieliśmy mu nie zamierzaliśmy tego zrobić. Powiedzieliśmy: „Donoku zeznawał.

A czołowy prawnik w Kancelarii Wiceprezydenta, Greg Jacob, napisał w e-mailu do Eastmana 6 stycznia, że ​​nie wierzy, by jakikolwiek sędzia Sądu Najwyższego przestrzegał zasad prawnych Eastmana „z najwyższym szacunkiem”. „Dziękuję za bzdury, jesteśmy teraz w stanie oblężenia” Jacob podpisał e-mail 6 stycznia o 12:14.

Zeznania świadków na procesie 6 stycznia zaczynają się od dźwiękowego i emocjonalnego zeznania policji Kapitolu

Jason Miller, były starszy doradca Trumpa, również złożył pozew, twierdząc, że Trump otrzymał „bardzo dosadne porady”, że przegra po wyborach.

6 stycznia Eastman, konserwatywny prawnik współpracujący z zespołem prawnym ówczesnego prezydenta Trumpa, był głównym głosem w obronie teorii, że Benz może stanąć na przeszkodzie. Joe BidenZwycięstwo w wyborach Vin. Wybitni konserwatywni prawnicy oraz Pence i jego doradcy często potępiali teorię Eastmana jako bezsensowną i niemożliwą.
House śpiewał Eastmanowi E-maile z Uniwersytetu ChapmanJego były pracodawca, w ostatnich miesiącach, ale Eastman udał się do sądu, aby zapobiec wycofaniu tysięcy dokumentów – twierdząc, że były to jego tajne kontakty prawnik-klient.

Jednym ze sposobów, w jaki Izba może próbować zająć się tym roszczeniem o zachowanie poufności, jest wykazanie, że kontakty w sądzie są w toku lub dotyczą przyszłych przestępstw lub oszukańczych działań. Ponad 100 e-maili od Eastmana, który twierdzi, że jest częścią jego reprezentacji Trumpa od 4 stycznia do 7 stycznia 2021 r., jest obecnie w tarapatach w sądzie, a łącznie ponad 10 000 próbuje trzymać się z dala od grupy Eastmana.

Sądownictwo postawiło w stan oskarżenia ponad 750 uczestników, w tym Niektórzy mówią, że był zamieszany w spiskiW pro-Trumpowych zamieszkach w amerykańskiej stolicy Kongres został zakłócony podczas sesji poświadczającej wybory.

Argument House’a w środę oskarża Trumpa o spiskowanie w celu popełnienia tego samego rodzaju przestępstw, które wielu jego zwolenników zostało uznanych za winnych naruszenia Capitol Grounds.

READ  Protesty propalestyńskie zakłócają spokój uczelni w całej Ameryce: aktualizacje na żywo

Historia została zaktualizowana w środę o więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *