Naukowcy obawiają się, że marsjańskie skały odzyskane przez NASA mogą zawierać dziwne zarazki

Jeśli kupisz niezależnie sprawdzony produkt lub usługę za pośrednictwem linku na naszej stronie internetowej, BGR może otrzymać prowizję partnerską.

NASA planuje sprowadzić skały z Marsa na Ziemię. Agencja kosmiczna poprosiła o opinię publiczną na temat swojego planu odzyskania próbek zebranych przez Perseverance. To historyczny moment w naszych wysiłkach na rzecz zbadania Czerwonej Planety. Pomimo ekscytacji, która go otacza, niektórzy naukowcy obawiają się, że obce zarazki również mogą powrócić.

nie przegap: Środowe oferty: gry Star Wars, karta podarunkowa IHOP, Chromebook HP za 148 USD, AirPods za 99 USD, więcej

Dzisiejsze najlepsze oferty

Naukowcy ostrzegają, że próbki Marsa mogą zawierać dziwne zarazki

Koncepcja dotycząca urządzenia do pobierania próbek z Marsa, które może sprowadzać obce zarodniki na Ziemię

Koncepcja dotycząca urządzenia do pobierania próbek z Marsa, które może sprowadzać obce zarodniki na Ziemię

NASA organizuje obecnie publiczne spotkania w tym tygodniu i Proszenie o opinię O przykładowych planach pobierania. W tej chwili agencja kosmiczna planuje wylądować statek kosmiczny z próbkami Marsa w bazie sił powietrznych USA na początku lat 30. XX w. Przed nami jeszcze długa droga, ale niektórzy naukowcy ostrzegają, że NASA musi zapewnić nam ochronę przed wszelkie kosmiczne zarazki, które również mogą powrócić.

„Myślę, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że coś istnieje na Marsie” – mówi Peter Doran, geolog z Louisiana State University. „Ale jest taka możliwość”. (przez NPR)

Obecny plan NASA zakładałby umieszczenie pojemnika z przechwyconymi próbkami na orbicie z powierzchni planety. Stamtąd kolejny pojemnik odbierze pojemnik z próbką z orbity. Stamtąd próbki zostaną dostarczone z powrotem na Ziemię, aby można je było zbadać. Znowu jest to ogromny krok, na którym budujemy od dłuższego czasu. Ale co się stanie, jeśli te próbki zawierają dziwne zarazki?

Nieodpowiednie przeżycie

wędrowiec

wędrowiec

Jeśli oglądałeś dużo filmów science fiction, prawdopodobnie jesteś w obozie, o którym mowa. Chociaż może wydawać się mało prawdopodobne, że będziemy musieli się martwić o obce zarazki, które dotkną nas na Ziemi, zawsze jest to możliwe. Jednak Jim Bell, planetolog z Arizona State University, mówi, że jakiekolwiek życie na Marsie nie nadaje się do przetrwania na Ziemi.

READ  NASA otwiera właz statku kosmicznego Artemis 1 Orion (zdjęcie)

„Mówimy o zupełnie innym ekosystemie, zupełnie innej biosferze” – mówi Bell. „I oczywiście nie wiemy, czy na Marsie w ogóle istniała lub była biosfera”. (przez NPR)

W związku z tym prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek obce zarazki przetrwają w próbkach marsjańskich, jest niskie. Jednak NASA nie ignoruje niebezpieczeństwa. Agencja kosmiczna planuje przyjąć konserwatywne podejście do sprowadzania próbek z powrotem na Ziemię. NASA wysterylizuje i przechowa wszystko, co miało bezpośredni kontakt z Marsem.

Oczywiście sposób, w jaki NASA planuje wdrożyć ten plan, może ulec zmianie. A w nadchodzących miesiącach możemy zobaczyć więcej wiadomości o tym, jak NASA planuje poradzić sobie z wszelkimi dziwnymi zarazkami, które mogą zostać znalezione. Jeśli naprawdę tego chcemy Spraw, aby Mars oddychała także znalezienie sposobu na Ludzie do życia na Marsiebędziemy musieli dokładniej zbadać te próbki.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.

Wyglądać Oryginalna wersja tego artykułu znajduje się na BGR.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *