Naukowcy reinkarnują mamuta włochatego, by powrócił za 4 lata

Naukowcy reinkarnowali mamuta włochategoTheCrimsonMonkey — Getty Images

  • Colossal niedawno dodał 60 milionów dolarów na finansowanie, aby przejść do 2027 roku Zakończenie wymierania mamuta włochatego.

  • Firma z siedzibą w Dallas jest teraz w biznesie Edytowanie genów O reinkarnację ssaków.

  • Colossal planował sprowadzić mamuta włochatego z powrotem do Rosji, ale to może się zmienić.

Dawno zmarły mamut włochaty mówi, że powróci z wyginięcia do 2027 roku ogromnyfirma biotechnologiczna aktywnie pracująca nad reinkarnacją starożytnej bestii.

W zeszłym roku firma z Dallas zapewniła sobie dodatkowe 60 milionów dolarów na kontynuację ogromnej pracy nad edycją genów, którą rozpoczęto w 2021 roku. Jeśli się powiedzie, Colossal nie tylko powróci do wymarłych gatunków — jednego, który firma nazywa odpornym na zimno słoniem. — ale przywróciłoby to również mamuty włochate do tego samego ekosystemu, w którym kiedyś żyły, w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym, zgodnie z Trwać środek Poczta.

Colossal opisuje rozległe wzorce migracji mamuta włochatego jako aktywną część utrzymania zdrowej Arktyki, więc przywrócenie zwierzęcia do życia może mieć korzystny wpływ na zdrowie światowego ekosystemu. Podczas gdy Colossal początkowo miał nadzieję na ponowne wprowadzenie mamuta włochatego na Syberię, firma Może zbadać inne opcje Na podstawie aktualnych ram politycznych świata.

DNA mamuta włochatego jest w 99,6 procentach zgodne z DNA słonia azjatyckiego, dzięki czemu Colossal wierzy, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia swojego celu. „W umysłach wielu to stworzenie odeszło na zawsze” – powiedziała firma Mówi. Ale nie w umysłach naszych naukowców ani w laboratoriach naszej firmy. Jesteśmy już w trakcie deekstynkcji mamuta włochatego. Nasze zespoły zebrały żywe próbki DNA i edytują geny, które pozwolą tej wspaniałej megafaunie ponownie przejść przez Arktykę”.

Dzięki edycji genów naukowcy Colossal ostatecznie stworzą zarodek mamuta włochatego. Umieszczą płód w słoniu afrykańskim, aby wykorzystać jego rozmiar i pozwolić mu urodzić nowego mamuta włochatego. Ostatecznym celem jest ponowne zaludnienie części Arktyki nowymi mamutami włochatymi i wzmocnienie lokalnego życia roślin dzięki wzorcom migracji i zwyczajom żywieniowym bestii.

READ  Taniec połączonych galaktyk uchwycony na nowym zdjęciu z Teleskopu Webba

Jeśli Colossal odniesie sukces w reinkarnacji mamuta włochatego – jak w wilk workowatyznany również jako tygrys tasmański — spodziewaj się wielu nowości pytania etyczne o tym, jak obchodzić się ze stworzeniem i możliwymi problemami z reintrodukcją.

Może Ci się spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *