NBA: Detroit Pistons notują 27. serię porażek w sezonie

DETROIT (AP) – The Tłoki z Detroit kończyć NBA Historia.

Detroit stało się pierwszą drużyną w lidze, która przegrała 27 meczów z rzędu w sezonie, przegrywając we wtorkowy wieczór 118:112 z Brooklyn Nets.

The Nets pokonali Pistons Sobota na Brooklynie przyniosła im 26. porażkę z rzędu, co dało im najwięcej porażek z rzędu w sezonie z Cleveland Cavaliers z lat 2010-11 i Philadelphia 76ers z lat 2013-14.

Detroit nie będzie już udostępniać zbędnego tagu.

Następna w kolejce jest seria 28 porażek Philadelphia 76ers, trwająca od końca sezonu 2014/15 do początków 2015/2016.

Przynajmniej rekord można pobić w czwartkowym meczu z czołową drużyną NBA Boston Celtics.

Mecz z Brooklynem, podobnie jak cały sezon, rozpoczął się z pewnymi nadziejami.

Detroit prowadziło 9-1 i miało 14-punktową przewagę w pierwszej kwarcie, po czym słabe strzały, obrona i straty utorowały Brooklynowi drogę do przedłużenia nieszczęść Motor City.

Nets wyprzedzili Pistons 13 runami w drugiej kwarcie i do przerwy objęli prowadzenie 61-54.

Cate Cunningham zdobył 18 ze swoich 41 punktów w trzeciej kwarcie, a na początku czwartej kwarty trafił za trzy punkty i dał Detroit prowadzenie 97-92.

Nets prowadzili 13:0 w chwili, gdy kibice, którzy prawie wypełnili Little Caesars Arena, zaczęli wiwatować z pasją słyszaną w meczu play-off.

Cunningham zrobił, co w jego mocy, aby poprowadzić zespół do zwycięstwa.

Bojan Bogdanovic zdobył 23 punkty, po czym faulował, a po tym, jak Cam Johnson trafił szeroko za trzy punkty, Brooklyn objął sześciopunktowe prowadzenie na 1:40 przed końcem. Jaden Ivy, który w zeszłym roku zajął 5. miejsce, nie trafił 9 z 12 strzałów, gdy Nets powitali go z powrotem w roli strzelca.

W ostatniej chwili „Sprzedaj zespół! Sprzedaj zespół!” Właściciela Pistons, Toma Korsa, nie było w budynku, aby to usłyszeć.