NBA Draft 2023: Pięć dań na wynos po dwóch meczach między Victorem Wimpanyamą i Scottem Hendersonem w Las Vegas

Drugi z dwóch pojedynków w tym tygodniu z detektywem nr 1 Victorem Wimpanyamą i potencjalnym nr 2 Scottem Hendersonem, dwoma wyraźnymi (jak dotąd!) trofeami w klasie Draft NBA 2023, zakończył się fiaskiem trochę późnym czwartkowym popołudniem. Henderson kontuzjowany w inningu, ja i już nie. Ale Wimpanyama zabłysnął w centrum uwagi podczas ostatniego meczu pokazowego między Mets 92 a G League Ignite, obracając 36 punktów i robiąc olśniewający pokaz w procesie, aby umocnić swoją pozycję – w pewnym sensie LeBron James może to założyć – Jak najbardziej ciekawski w przyszłorocznej kategorii draft.

Wimpanyama strzelił siedem sekund we wtorkowym pierwszym spotkaniu w drodze do 37-punktowej erupcji, a następnie strzelił tylko dwa gole w czwartkowym występie, jego drugim w historii konkursie na amerykańskiej ziemi. Ale od początku do końca był to bardziej imponujący pokaz niż pierwszy. Senny drgania, krok, zanikanie, wirujące na trybunach rzeczy – wszystko po trochu działało. Wembanyana profesjonalnie wybierał między obrońcami podczas ataku i wpływał na wszystko, co pojawiło się na jego polu w obronie. Był tak dominujący, ale wyglądał na bezwysiłkowy, przesada z pewnością osiągnie ogłuszający poziom po (kolejnym) oszałamiającym pokazie. . . Z większością trudno się nie zgodzić. Wydaje się, że jest to talent pokoleniowy, który został opisany dawno temu.

Wczesna kontuzja Hendersona w czwartek przeszkodziła mu i Wimpaniyamie w bezsprzecznie wspaniałym tygodniu, ale we wtorek spowodował też ogromne obrażenia i miał świetny start, zanim eksplodował.

Z pewnością pojawiły się pewne deklaratywne oświadczenia po tym, co widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku dni – niektóre z nich mogą być bardzo prawdziwe! Ale te oświadczenia zatrzymam na później. Mam jednak kilka punktów z tego, co zobaczyliśmy w sądzie w tym tygodniu (i co to może oznaczać w nadchodzących miesiącach). Przejdźmy więc do pięciu gotowych posiłków.

1. Henderson Deng do czwartku

G League Ignite pokonał Mets 92 we wtorek, a Henderson zdobył dziewięć asyst i 28 punktów w wysiłkach, ale nie był w stanie powtórzyć tego występu jako Wembanyama po kontuzji kolana na początku meczu. Henderson odpadł po rozegraniu zaledwie pięciu pełnych minut i wyszedł z jednym dobiciem, jednym podaniem i startem strzelania 0 na 2.

READ  Jimmy Johnson wraca do NASCAR jako właściciel części i kierowca

Dobrą wiadomością jest to, że post mecz Hendersona został wymieniony jako „dzień po dniu”. Cierpi na siniak kostny, który nie trwa długo.

Henderson dobrze sobie poradził w tym tygodniu. Jego tempo i kontrola nad meczem we wtorek były widoczne pod koniec rozgrywek i były ważnym powodem, dla którego G League Ignite było w stanie wygrać. Podkreślał zaangażowanie kolegów z drużyny, bez wysiłku kontrolowanie tempa i grę z taką wyższością i sprytem, ​​że dokładnie wiedział, kiedy jego drużyna potrzebuje go do przejęcia.

2. Atak obronny Wembanyama ➡️

To tylko próbka tego, co mobilność Wembanyamy może dodać do dynamiki zespołu. Na świecie jest tylko kilku graczy, którzy mogą zrobić coś podobnego do tego, co on robi w tej sekwencji, uderzając w jeden koniec, a następnie przesuwając drugi koniec, aby zakończyć ruch nad krawędzią.

Skończył z czterema blokami, ale chyba najbardziej imponujący był plus 26 (!) w swoim boxie.

3. Gwiazdy ważą

Jeśli w tym tygodniu grasz w NBA lub NBA, nie możesz zignorować dobra, które bezpośrednio przyszło Scottowi Wimpanyamie. Tak więc, zapytani o ich posty w tym tygodniu, w szczególności w Wimpanyamie, gwiazdy ligi podzieliły się obszernymi przemyśleniami.

Najpierw był ten od LeBrona: „Wszyscy byli jednorożcami przez ostatnie kilka lat, ale [Wembanyama] Jest jak kosmita.

Następnie w czwartek rano komisarz NBA Adam Silver: „Och, z pewnością ma wszystkie atrybuty prawdziwego zmieniacza gry. … Wiem, że wielu drużyny NBA Ślinią się na myśl, że dzięki naszej loterii prawdopodobnie to zdobędą, więc wszyscy powinni ostro rywalizować w przyszłym sezonie.

Potem ten od Stephena Curry’ego: „To jak gracz budujący 2K. Kody w rodzaju emotikonów. Jest solidnym graczem”.

W końcu było to od innego byłego zwycięzcy MVP, Giannisa Antetokounmue: „On jest wspaniałym facetem. Myślę, że w 2045 wszyscy będą wyglądać jak Victor. jego rozmiar, potrafi blokować strzały, jest niewiarygodny. Ma szansę być jednym z najlepszych graczy w tej grze. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego. Musimy się przygotować na tego dzieciaka, będzie naprawdę Dobry.”

4. Wyścig o pierwsze miejsce

Od jakiegoś czasu było jasne, że Wimpanyama był uważany za konsensus nr 1 w sprawie Hendersona, ale w tym tygodniu umocnił swoją pozycję w tym względzie. Tak, Henderson jest wielką, wspaniałą nagrodą, ale z przodu należy do klasy talentów pokoleniowych. zdarza się!

To też nie koniec, żeby było jasne. Pamiętaj: projekt jest dopiero latem przyszłego roku. Wembanyama raz po raz borykał się z uciążliwymi kontuzjami w ciągu ostatnich kilku lat, chociaż nic nie wydaje się chroniczne ani długoterminowe. Wykolejenie Wimpanyamy z pozycji numer jeden musiało być katastrofalne, ale kiedy w tym tygodniu zapytano o niego zarówno LeBrona, jak i Giannisa, warto zauważyć, że obaj w swoich odpowiedziach wyraźnie podkreślali, że życzą mu dobrego zdrowia; Długość życia nosorożca o długości 7 stóp i 4 stóp wydaje się być całkowicie nieznana. Ale teraz Imbanyama jest na swoim poziomie na szczycie, Henderson tuż za nim, a potem wszyscy inni.

5. Akrobatyka i Wimpanyama

Tylko . . . Spójrz na to.

albo to:

To zabawne, jak dobra jest Wimpanyama. Kontroluje ciało, ruch, umiejętności, wzrost i produkcję: przeprowadza inspekcje Wszystko fundusze. każdy z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *