NCAA Championship: NCAA Championship na żywo wynik: UNC prowadzi Kansas na pół w Nowym Orleanie

kredyt…David J. Philip/The Associated Press

Hubert Davis z Północnej Karoliny dzieli tylko jedno zwycięstwo od zostania pierwszą osobą, która zdobyła mistrzostwo w koszykówce mężczyzn I ligi w swoim pierwszym pełnym sezonie jako trener.

W 1989 Steve Fisher został tymczasowym trenerem Michigan przed mistrzostwami NCAA i wygrał 6-0 na swojej drodze do zdobycia mistrzostwa. Jim Calhoun był w swoim 27. sezonie jako trener, kiedy wygrał Jego pierwszy tytuł, tak samo Jim Boehm w Syracuse. Roy Williams był w swoim 17. sezonie jako główny trener, kiedy zdobył swój pierwszy tytuł w Karolinie Północnej w 2005 roku. Mike Krzyowski zdobył swoje pierwsze pięć tytułów mistrzowskich w 11. sezonie w Duke i 16. jako główny trener.

51-letni Davis spędził 12 lat grając w NBA i dziewięć lat jako asystent Williamsa, zanim przejął władzę w kwietniu ubiegłego roku. poprowadził Tar Heels do zwycięstwa nad obrońcą tytułu Baylora; Kochany bohaterstwo, św. Piotr; i ich najbardziej znienawidzonego rywala, Duke’a, w ostatnim meczu Krzyżewskiego.

Dziewięciu innych pierwszorocznych trenerów było mentorem zespołu w Final Four, ostatnio Billa Guthridge’a z North Carolina w 1998 roku. Davis jest sDziewiąty trener, Tar Heels, dotarł do czwartego finału.

„Jestem przytłoczony podziękowaniami” – powiedział Davis po krajowych półfinałach. „Myślę o doświadczeniach, które mogłem mieć. Zawsze marzyłem o byciu częścią programu. Pomyślałem, że muszę dla nich zagrać, myśleć, że powinienem wrócić i zostać asystentem trenera , a teraz jestem głównym trenerem stanu Karolina Północna i gramy o mistrzostwo kraju”.

Dodał: „Kiedy spojrzysz wstecz, wszystko, co ważne, wydarzyło się w moim życiu, ponieważ dali mi tę szansę i możliwość uczestniczenia w tym programie. Moja żona i ja zakochaliśmy się tam. Pobraliśmy się tam. NBA, wróciliśmy i wychowaliśmy nasze dzieci. „Trzy są tam. Teraz jestem tam głównym trenerem. To po prostu świetna sprawa”.

READ  Draymond Green i Steve Curry podkreślają wartość Boba Myersa po zwycięstwie Warriors

Davis został zapytany, czy Michael Jordan, który grał w Karolinie Północnej w latach 80., ma być w poniedziałek w Nowym Orleanie. Jordan wziął udział w Final Four 2017 w Glendale w Arizonie, kiedy wygrał Tar Heel.

– Byłoby wspaniale – powiedział. „Nie chcę, żeby po prostu się pojawił. Chcę, żeby grał.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *