NDAA: House uchwala ustawę o obronie po przyjęciu kontrowersyjnych poprawek dotyczących polityki aborcyjnej i innych kwestii

Prawdziwy kotwica / Getty Images

WASHINGTON, DC – 16 maja: Widok kopuły Kapitolu USA 16 maja 2023 r. w Waszyngtonie. Demokratyczni i republikańscy przywódcy spotkali się w Białym Domu z prezydentem USA Joe Bidenem i trwają rozmowy w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia i ratowania rządu federalnego. (Zdjęcie autorstwa True Anchorer/Getty Images)CNN

Izba Reprezentantów w piątek głosowała za przyjęciem ważnej ustawy o polityce obronnej po kontrowersyjnej debacie i przyjęciu kontrowersyjnych poprawek, które dotyczyły kwestii społecznych.

Poprawki forsowane przez konserwatywnych twardogłowych w sprawie polityki aborcyjnej i dostępu do opieki zdrowotnej dla osób niepełnosprawnych oraz programów różnorodności i integracji, które rozgniewały Demokratów i doprowadziły do ​​sprzeciwu ze strony niektórych umiarkowanych republikanów, będą teraz kolidować z Senatem.

Ustawa, która przeszła przez Izbę, musi jeszcze zostać uzgodniona z kontrolowanym przez Demokratów Senatem.

Podczas gdy ustawy o bezpieczeństwie narodowym zwykle przechodzą z szerokim poparciem ponadpartyjnym, ustawa została przyjęta w głosowaniu partyjnym 219 do 210. Czterech Demokratów głosowało po drugiej stronie przejścia wraz z Republikanami, a czterech członków GOP głosowało przeciwko ustawie.

Posunięcie mające na celu zezwolenie na głosowanie nad kontrowersyjną poprawką oznaczało duże ustępstwo przywódców Partii Republikańskiej na rzecz konserwatywnych twardogłowych – i może być zapowiedzią nadchodzących bitew legislacyjnych, w tym dalszych wysiłków na rzecz finansowania rządu.

Po raz kolejny pokazała się walka o uchwalenie ustawy o obronie przed Izbą Potęga konserwatywnych twardogłowych Z wąską większością GOP, a konserwatyści wiwatowali nad uchwaleniem ustawy.

Przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy, republikanin z Kalifornii, poparł strategię zezwalania na kontrowersyjne poprawki proponowane przez prawicę, mówiąc Manu Raju z CNN, że członkowie powinni „mieć głos w sprawie tego, jak faktycznie wygląda ustawa. Nie przesądza, co będzie zawierał rachunek.

W zjadliwym oświadczeniu trzech przywódców Demokratów w Izbie Reprezentantów zaatakowało Republikanów za przesunięcie ustawy o obronie w prawo.

READ  Pociąg wykoleił się na granicy Arizony i Nowego Meksyku, zamyka autostradę międzystanową 40

Ustawa, znana jako ustawa o zezwoleniach na obronę narodową, określa program polityczny i zezwala na finansowanie Departamentu Obrony i jest uważana za krytyczną, wymagającą uchwalenia ustawy.

Dom Głosowanie trwało prawie do północy w czwartkowy wieczór Radzenie sobie z kilkoma poprawkami, w tym programami różnorodności, równości i integracji oraz przyjęciem kontrowersyjnej zasady, która ograniczyłaby personel Departamentu Obrony, było trudną pigułką do przełknięcia dla Demokratów i zwycięstwem konserwatywnych twardogłowych.

Przedstawiciel Ralph Norman, republikanin z Południowej Karoliny, zaproponował środek, który wyeliminowałby wszystkie programy i personel Pentagonu DEI. Dramatycznie poprawka początkowo nie powiodła się 216-216, ale została ponownie rozpatrzona i przyjęta 214-213.

Kolejna głośna poprawka przyjęta przez Izbę w czwartek wieczorem zakazywałaby sekretarzowi obrony płacenia lub zwrotu kosztów związanych z usługami aborcyjnymi.

Wielu Demokratów wyjaśniło przed głosowaniem, że raczej nie poprą ostatecznego przejścia, jeśli poprawka zostanie włączona jako część ustawy o obronie.

Antyaborcyjna polityka Pentagonu została skrytykowana przez senatora GOP. Sprzeciw Tommy’ego Tuberville’a wobec tego spotkał się ostatnio z poważną uwagą. Zapobiegając nominacjom wojskowym i konfirmacjom Z szybkiej ścieżki w pokoju.

Izba przyjęła również poprawkę, która blokowałaby plan opieki zdrowotnej dla członków służby, który obejmuje leczenie hormonalne i operacje potwierdzenia płci dla osób transpłciowych.

Konserwatywny przedstawiciel Kolorado Poprawka Lauren Bobert zabrania szkołom wojskowym kupowania lub posiadania „nieprzyzwoitych i radykalnie seksistowskich książek” w swoich bibliotekach.

Izba jednogłośnie odrzuciła poprawkę zakazującą Sprzedaż lub przekazywanie amunicji kasetowej na Ukrainę. Reprezentantka GOP Marjorie Taylor Green z Georgii zaproponowała poprawkę, która nie powiodła się 147-276.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *