Pitani wzywa do cofnięcia zamrożenia 3,5 miliarda dolarów dla ofiar afgańskiego Karzaja 9/11

NowyMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Hamid KarzajByły prezydent AfganistanW niedzielę prezydent Biden zażądał wycofania swojej decyzji o zamrożeniu 3,5 miliarda dolarów aktywów Acon w Stanach Zjednoczonych dla rodzin ofiar 11 września.

Karzaj, który pełnił funkcję prezydenta kraju przez 13 lat po obaleniu pierwszych talibów po atakach z 11 września, powiedział dziennikarzom w Kabulu, że ludność Afganistanu również padła ofiarą terroryzmu.

Prezydent Biden przemawia podczas wydarzenia 10 lutego 2022 r. w German Community College w Calpe. Wirginia. (Zdjęcie Vin McNami / Getty Images)
(Autor: McNamee / Getty Images)

Zamówienie Bidena ma na celu łącznie 7 miliardów dolarów w afgańskich aktywach i wymaga, aby banki wypłaciły 3,5 miliarda dolarów z zamrożonej kwoty organizacjom humanitarnym na pomoc i podstawowe potrzeby Afganistanu. Pozostałe 3,5 miliarda dolarów będzie zależało od Stanów Zjednoczonych, aby zapłacić za przypadki ofiar terroryzmu.

Były prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przemawia na spotkaniu z członkami Klubu Dyskusyjnego Wałdaj, 19 października 2017 r. w Soczi w Rosji.  (Zdjęcie: Michael Svetlov / Getty Images)

Były prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przemawia na spotkaniu z członkami Klubu Dyskusyjnego Wałdaj, 19 października 2017 r. w Soczi w Rosji. (Zdjęcie: Michael Svetlov / Getty Images)

„Nikt nie karze ofiary”, powiedział Karzaj, według Afganistanu Wiadomości Dolo. Karzaj powiedział, że fundusze nie powinny być przekazywane islamskiemu emiratowi talibów, ale powinny być chronione dla przyszłych pokoleń Afgańczyków.

Dzieci z Afganistanu są widziane z matkami 16 stycznia 2022 roku w Kabulu w Afganistanie.  W Afganistanie dzieci nie mogą stać na nogach pomimo swojego wieku;  Powodem jest głód.  (Zdjęcie: Syed Kothaiberti Sadat / Agencja Anatolia za pośrednictwem Getty Images)

Dzieci z Afganistanu są widziane z matkami 16 stycznia 2022 roku w Kabulu w Afganistanie. W Afganistanie dzieci nie mogą stać na nogach pomimo swojego wieku; Powodem jest głód. (Zdjęcie: Syed Kothaiberti Sadat / Agencja Anatolia za pośrednictwem Getty Images)
(Syed Kothaiberti Sadat / Agencja Anatolia przez Getty Images)

„Rozkaz ten ma na celu dotarcie do ludności Afganistanu, poza zasięgiem rąk talibów i złośliwych aktorów” – powiedział Biały Dom w oświadczeniu. Stany Zjednoczone nie uznają rządu talibów.

Administracja Bidena odrzuciła wszelką krytykę, że wszystkie 7 miliardów dolarów – głównie z darowizn dla Stanów Zjednoczonych i innych krajów dla Afganistanu – powinno zostać wydane do Afganistanu, argumentując, że pretendenci do 11 września mają prawo do życia zgodnie z amerykańskim prawem system. Sąd.

READ  Dion Sanders: Nick Saban nie rozmawiał ze mną i Jimbo Fisherem, Saban rozmawiał ze swoimi dopalaczami

Afgańczycy stanęli w obliczu jednego z najgorszych kryzysów humanitarnych na świecie po katastrofalnym odwrocie USA zeszłego lata. Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju szacuje, że milion dzieci poniżej piątego roku życia umrze z głodu do końca tego roku, według UNICEF, według ABC News. Raport.

Pobierz aplikację Fox News

Protestujący zebrali się w sobotę przed Wielkim Meczetem Eid w Kabulu, domagając się, aby Stany Zjednoczone zapewniły rekompensatę finansową za dziesiątki tysięcy Afgańczyków zabitych podczas ostatnich 20 lat wojny w Afganistanie.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *