Nowe szczegóły dotyczące rosyjskiego planu „fałszywej flagi” skłaniają USA do przygotowania się na najgorsze na Ukrainie

Nowe, dokładniejsze szczegóły dotyczące planowania ataku pod fałszywą flagą na Ukrainie przez Rosję znalazły się wśród agentów wywiadu omawianych w czwartek wieczorem na spotkaniu nadzwyczajnym, potwierdzili urzędnicy amerykańscy w rozmowie z CBS News.

Te szczegóły były tylko częścią tego, co dwóch amerykańskich urzędników określiło jako ogromną mozaikę informacji gromadzonych od upadku, który skłonił administrację Bidena do zaplanowania najgorszego scenariusza jednoczesnego, wielokierunkowego ataku rosyjskiego wojska na Ukrainę.

ten Washington Post Jako pierwszy poinformował w piątek, że operacja Fałszywa flaga była jednym z punktów danych nowego wywiadu.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział dziennikarzom w piątek, że Stany Zjednoczone są w pełni przekonane, że Rosja poważnie rozważa stworzenie fałszywej operacji, aby usprawiedliwić inwazję, „coś, z czym się rodzą i próbują obwiniać Ukraińców jako motyw dla wojska”. akcja.” Sullivan powiedział, że każda kolejna ofensywa prawdopodobnie rozpocznie się od „bombardowania z powietrza i ataków rakietowych”, a następnie „ofensywa potężnych sił”.


Ukraińcy wychodzą na ulice w obronie przed wojną…

01:56

Siły rosyjskie już stacjonują, aby wysłać wojska przez północną granicę Ukrainy z Białorusią i rozpocząć ofensywę morską z Morza Czarnego. Moskwa może też wysyłać wojska przez wschodnią granicę Ukrainy.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że Rosja ma już na miejscu agentów wywiadu, którzy mogą stworzyć pretekst do inwazji, pomagając tworzyć fałszywe flagi. W zeszłym miesiącu , Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że może to obejmować rosyjskich agentów, „którzy zostali przeszkoleni w zakresie działań wojennych w miastach i używania materiałów wybuchowych do przeprowadzania aktów sabotażu przeciwko rosyjskim siłom zastępczym”.

Mroźne warunki pogodowe ułatwią posuwanie się ciężkiego rosyjskiego sprzętu wojskowego, w tym czołgów. Ale siły lądowe nie są jedyną opcją, z której mógł skorzystać rosyjski prezydent Władimir Putin.

Urzędnicy amerykańscy nie mają dowodów na to, że Putin zdecydował się rozmieścić te środki w celu rozpoczęcia inwazji, ale utrzymują, że jest teraz w stanie podjąć decyzję o egzekucji bez ostrzeżenia. Politico jako pierwszy poinformował w piątek, że Stany Zjednoczone posiadają dane wywiadowcze wskazujące, że rosyjscy przywódcy wojskowi mieli być przygotowani przez 16 lutego.


Amerykanie wezwani do opuszczenia Ukrainy

03:20

Skumulowany obraz planów Moskwy w sobotę skłonił Stany Zjednoczone do wycofania amerykańskich doradców wojskowych, wycofania części personelu ambasady z Kijowa i przeniesienia personelu na tymczasowe stanowisko konsularne we Lwowie, mieście na zachodniej Ukrainie. Sullivan powiedział w piątek, że „mądrość wymaga” planowania – chociaż Stany Zjednoczone nie wiedzą dokładnie, co się wydarzy.

Prywatnie urzędnicy amerykańscy i zachodni twierdzą, że jest całkowicie możliwe, że była to bardzo niebezpieczna i kosztowna sztuczka ze strony Putina, ale twierdzą, że to ich przywódcy są odpowiedzialni za ocenę ryzyka.

Trzech zachodnich urzędników z rządów sojuszniczych wyraziło wątpliwości, czy Putin podejmie ekstremalne środki, takie jak wyprowadzenie 100 tys. żołnierzy na marsz i ryzykowanie konfliktu międzypaństwowego lub przygotowanie się do stawienia czoła okupacji kraju, który od dawna opierał się rosyjskiej agresji osiem lat. Jednak wszyscy trzej przyznali, że wywiad wskazuje, że rosyjskie wojsko z pewnością planuje taką opcję.

Camila Schick przyczyniła się do powstania reportaży.

READ  Pożar Børsen: Dania cierpi z powodu zniszczenia Notre Dame

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *