Rynek NFT wstrzymuje większość transakcji z powodu rozprzestrzeniania się fałszywych i skradzionych tokenów

firma, która w zeszłym roku pomogła Jackowi Dorseyowi na aukcji NFT za jego pierwszy tweet , wstrzymuje większość transakcji w celu rozwiązania problemu „szalejącej” sprzedaży fałszywych i skradzionych tokenów. W wywiadzie opublikowanym w piątek Cameron Hegazy, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy, powiedział Cent przestał zezwalać użytkownikom na kupowanie i sprzedawanie większości NFT 6 lutego. Biegnij dalej Marketplace, miejsce, w którym ludzie mogą kupować niezamienne tokeny z tweetów, ale to wszystko.

„Istnieje spektrum działań, które w zasadzie nie powinny mieć miejsca – na przykład z prawnego punktu widzenia” – powiedział Hegazy. Reuters. Powiedział, że Cent próbował zakazać złych aktorów, ale porównał ten wysiłek do gry w cios w kret. „Za każdym razem, gdy blokujemy jednego, pojawia się inny lub trzech innych przychodzi” – powiedział Hijazi.

W zeszłym miesiącu OpenSea, jeden z największych internetowych rynków NFT, powiedział więcej niż Ostatnio wygenerowane tokeny za pośrednictwem darmowej mennicy obejmowały plagiat, fałszywe kombinacje i spam. Akceptacja nastąpiła po tym, jak firma próbowała ograniczyć liczbę użytkowników NFT, którzy mogą bić gotówkę za darmo. Po cofnięciu decyzji firma poinformowała, że ​​pracuje nad kilkoma rozwiązaniami, które mają odstraszyć złych aktorów. Przed styczniowym ogłoszeniem artyści i fotografowie już to zrobili Przez wiele miesięcy firma nie robiła wystarczająco dużo, by uporać się z problemem plagiatu.

„Myślę, że jest to dość podstawowy problem z Web3” — powiedział Hegazy. Reuters. Powiedział, że Cent może wprowadzić scentralizowane kontrole w najbliższej przyszłości, aby ułatwić ponowne otwarcie swoich rynków. Firma może następnie zbadać dalsze zdecentralizowane rozwiązania problemu.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *