Neil Young odwołuje resztę trasy Crazy Horse z powodu choroby zespołu

Neil Young ogłosił w środę, że pozostałe daty trasy, którą odbywał ze swoją wieloletnią grupą wspierającą Crazy Horse, zostały odwołane z powodu choroby, która nęka „Two of Us” od ich ostatniego występu w maju. Nie określono, czy znalazł się wśród osób dotkniętych chorobą.

Anulowanie dotyczy występów do trzech miesięcy od teraz. Wpłynęło to na siedem występów Younga w lipcu w Kanadzie, a także trzy występy w USA zaplanowane na koniec września w Hollywood Bowl, Ohana Fest w południowej Kalifornii pod przewodnictwem Eddiego Veddera i Bourbon & Beyond Festival w Kentucky.

Młody powiedział w Oświadczenie na ich stronie internetowej Nienazwani członkowie zespołu zachorowali jakiś czas po ostatnim koncercie, który odbył się ponad miesiąc temu, 22 maja w Pine Knob Music Theatre w Clarkston w stanie Michigan.

Nie powiedział dokładnie, jak długo będzie trwała przerwa, ale wkrótce na stronach internetowych nadchodzących festiwali stało się jasne, że „nieplanowana wielka przerwa” rzeczywiście potrwa do końca września. Strona dotycząca koncertu Younga w Hollywood Bowl, który odbył się 29 września, wyświetla teraz komunikat o błędzie, a w oficjalnym kalendarzu obiektu Bowl w tym dniu jest teraz ciemny. Na stronie internetowej festiwalu Oaha w Dana Point widnieje teraz nazwa „TBA” zamiast głównego miejsca wydarzenia w sobotni wieczór w Young, a przedstawiciel festiwalu potwierdził, że szukają zastępstwa.

„Trasa Love Earth Tour była dla nas jak dotąd niesamowitym przeżyciem” – rozpoczynała się wiadomość Younga do fanów. „Świetna publiczność i muzyka, świetnie się bawiliśmy!”

Kontynuował: „Kiedy dwójka z nas zachorowała po Pine Knob w Detroit, musieliśmy zrobić sobie przerwę. Nadal nie do końca wyzdrowialiśmy, więc niestety nasza niesamowita trasa będzie obejmować dużą, nieplanowaną przerwę. Postaramy się zagraj niektóre daty, które z czasem przegapiliśmy, kiedy będziemy gotowi do grania muzyki. Znowu rock! Wiemy, że wielu z Was planowało podróż i przepraszamy za niedogodności. Dziękujemy za zrozumienie i cierpliwość.

READ  Judd Apatow nie zgadza się z „Barbie” w wyścigu o Oscara za scenariusz adaptowany

„Zdrowie jest numerem 1” – podsumował Young. Chcemy zostać i zapewnić wam więcej koncertów i więcej albumów… I dla nas…. Z wyrazami miłości i podziękowaniami dla Was wszystkich, Crazy Horse… Neil, Micah, Ralph i Billy… Kochajcie Ziemię”.

Oświadczenie Younga wydawało się pozostawiać otwartą możliwość, że bilety będą nadal ważne na niektóre daty w przełożonym terminie, ale nic w tej kwestii nie zostało potwierdzone. Przedstawiciel Young powiedział, że oczekuje na dalsze informacje dla posiadaczy biletów.

W chwili pisania tego tekstu Ticketmaster nadal posiada w sprzedaży bilety na występ w Hollywood Bowl, ale zniknięcie wydarzenia z wielu stron witryny Bowl wydaje się potwierdzać, że zniknęło ono wraz z innymi występami. Nikt nie będzie winił tych odwołań przynajmniej słabej sprzedaży: tabela miejsc, która nadal istnieje w przypadku koncertu w Bowl, pokazuje tylko pozostałe miejsca z tyłu.

Przedstawiciel Ohana Fest powołał się na oświadczenie w mediach społecznościowych, które brzmiało: „Z przykrością ogłaszamy, że Neil Young i Crazy Horse nie będą już występować na Ohana Fest 2024. Bądźcie czujni, aby skład został zaktualizowany tak szybko, jak to możliwe; Tymczasem życzymy zespołowi szybkiego powrotu do zdrowia. Firma Bourbon & Beyond opublikowała podobną wiadomość, w której napisała: „Wyczekujcie ogłoszenia o wymianie”.

Młodzi fani zasmuceni odwołaniem koncertów mogą przynajmniej pocieszyć się piątkową premierą długo oczekiwanego albumu Early Daze, będącego zbiorem niepublikowanych wcześniej nagrań, które Young nagrał z Crazy Horse w 1969 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *