Netflix odrzuca twierdzenie „prawdziwej Marty” w obronie Małego Renifera

Netflix podzielił się rzadkim komentarzem Renifer, dziecko skandal po tym, jak została pozwana przez „prawdziwą Martę” – subtelnie skrytykowała kontrowersje wokół jej rzekomej roli w serialu.

W czwartek (6 czerwca) ujawniono, że szkocka absolwentka prawa Fiona Harvey, która prawdopodobnie zainspirowała postać graną przez Jessicę Gunning w przebojowym serialu Richarda Gadda, pozywa Netflix na 50 milionów dolarów (39 milionów funtów).

Wydarzenie to nastąpiło po tym, jak Harvey w zeszłym miesiącu wypowiedziała się na temat jej rzekomego udziału w kontrowersyjnym wywiadzie z Piersem Morganem.

Od czasu premiery 11 kwietnia popularnego serialu biograficznego, którego autorem jest komik Gad i w którym występuje, Netflix znalazł się pod ostrzałem, a wiele osób kwestionuje skuteczność protokołów bezpieczeństwa usługi przesyłania strumieniowego.

W miarę jak coraz więcej badaczy próbuje odnaleźć prawdziwe postacie, które zainspirowały serial, serial zyskał uznanie krytyków Renifer, dziecko Spotkał się z ostrymi reakcjami, a wiele osób zastanawiało się, czy można było zastosować więcej środków ochronnych, aby uniemożliwić widzom ich identyfikację.

Serial opowiada historię walczącego komika Donniego Dunna (Gad), który przez ponad cztery lata był nieustannie nękany i prześladowany przez Martę Scott (Jessica Gunning), a od premiery serialu stał się wirusową sensacją.

W miarę jak serial zdobywał pierwsze miejsca na listach najchętniej oglądanych w serwisie, widzowie próbowali odkryć prawdziwą inspirację stojącą za kontrowersyjnymi postaciami serialu, w tym Martą, co skrytykował sam Gad.

Gad był także zmuszony uciąć spekulacje na temat prawdziwej tożsamości bohatera, który go pielęgnował i wykorzystywał na tle seksualnym – co było traumatycznym wydarzeniem w życiu Gada – ponieważ doprowadziło to do fałszywych oskarżeń ze strony ciekawskich widzów.

READ  Harrison Ford nie planuje przejść na emeryturę

Netflix milczy w tej sprawie, ale po tym, jak Harvey złożył pozew przeciwko temu serwisowi, rzecznik powiedział: „Zamierzamy stanowczo bronić tej sprawy i podtrzymywać prawo Richarda Judda do opowiedzenia swojej historii”.

Logo Apple TV Plus

Oglądaj Apple TV+ za darmo przez 7 dni

Tylko nowi subskrybenci. 8,99 GBP/miesiąc. Po bezpłatnym okresie próbnym. Plan automatycznego odnawiania do momentu anulowania

Wypróbuj za darmo

Logo Apple TV Plus

Oglądaj Apple TV+ za darmo przez 7 dni

Tylko nowi subskrybenci. 8,99 GBP/miesiąc. Po bezpłatnym okresie próbnym. Plan automatycznego odnawiania do momentu anulowania

Wypróbuj za darmo

W innej widocznej odpowiedzi Netflix najwyraźniej subtelnie skrytykował pozew Harveya, zwiększając swoje wsparcie dla serialu, udostępniając taśmę z przesłuchaniem Gunninga do Marty.

Jessica Gunning jako Marta w „Małym reniferze”.
Jessica Gunning jako Marta w „Małym reniferze”. (Netflixa)

Harvey, która w maju ostrzegła, że ​​planuje podjąć kroki prawne przeciwko Netfliksowi, w nowo złożonym pozwie rzekomo zarzuciła, że ​​była nękana przez ludzi na całym świecie z powodu serialu i braku odpowiedniej ochrony jej tożsamości przez Netflix.

58-latka oskarża streamingowego giganta o zrujnowanie jej reputacji poprzez kreowanie Marty, argumentując w dokumentach prawnych, że nigdy nie prześladowała Gadda ani nie dopuściła się napaści na tle seksualnym i nigdy nie została skazana za prześladowanie.

Prawnicy Harveya domagają się rozprawy z ławą przysięgłych przed amerykańskim Sądem Okręgowym dla Centralnego Okręgu Kalifornii w celu odzyskania „rzeczywistego odszkodowania” w wysokości 50 milionów dolarów (39 milionów funtów) powiększonego o koszty obsługi prawnej i odsetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *