Taylor Swift podziwia Sue Ticketmaster w Fiasco Tickets – Rolling Stone

więcej niż dwa tuzin Taylora Swifta Kibice z 13 krajów pozywają Mistrz biletów Następnie „Wycieczka po epokach” bilety katastrofapozostawiając wielu fanów bez biletów, podczas gdy ceny na rynku wtórnym poszybowały w górę.

Pozew został złożony w piątek w sądzie hrabstwa Los Angeles w Kalifornii, gdzie znajduje się firma macierzysta Ticketmaster Live Nation. otrzymana skarga Toczący się kamieńtwierdząc, że Ticketmaster naruszył kalifornijską ustawę Cartwright Act i kalifornijską ustawę o nieuczciwej konkurencji podczas przedsprzedaży „zweryfikowanym” fanom w dniach 15 i 16 listopada.

26 powodów oskarża Rozrywka na żywoInc. – Firmie macierzystej Ticketmaster – za ustalanie cen i oszustwa antymonopolowy naruszenia i „umyślne wprowadzenie w błąd”, wśród innych zarzutów.

„Miliony fanów czekało do ośmiu godzin i nie było w stanie kupić biletów” – czytamy w skardze. Oskarża giganta biletowego o „umyślną i umyślną dezinformację”.[ing] kupujących bilety, umożliwiając skalperom i botom dostęp do przedsprzedaży TaylorSwiftTix” – czytamy w skardze.

Oprócz kontroli Ticketmaster nad pierwotnym rynkiem biletów, pozew zarzuca jej ekspansję na wtórny rynek biletów wraz z umowami spółki ze stadionami „zmuszającymi fanów do kupowania biletów tak drogich, że Ticketmaster otrzymuje dodatkową opłatę za każdym razem, gdy bilety są odsprzedawane”.

Ticketmaster nie odpowiedział od razu Toczący się kamieńProśba o komentarz.

W pozwie oskarżono również firmę o „celowe dostarczanie[ing] kody, gdy nie możesz spełnić prośby o bilet”, problem, z którym Swift musiała się zmierzyć w następstwie chaosu związanego z biletami. „Nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać, ponieważ wiele razy pytaliśmy ich, czy mogą sobie z tym poradzić na żądanie i upewniliśmy się, że mogą”, Szybkie książki Po fiasku przed sprzedażą i jej następstwach Bilet ogólny jest w sprzedaży po anulowaniu.

Ticketmaster przeprasza do Swift i jej fanów w oświadczeniu wydanym 18 listopada, twierdząc, że nie przewidziała napływu fanów, którzy wezmą udział w Program dla certyfikowanych fanów.

READ  Już teraz możesz obejrzeć pierwsze 8 minut czwartego sezonu Stranger Things

Nowa skarga ma na celu nałożenie kary cywilnej w wysokości 2500 USD za każde naruszenie, a powodowie domagają się kosztów honorariów adwokackich oraz wszelkich dodatkowych rekompensat, które sąd uzna za stosowne.

wspólny

Na początku tego tygodnia, pośród skutków sprzedaży Swifta, Sens. Richard Blumenthal i Marsha Blackburn Poprosił Federalną Komisję Handlu o wyjaśnienie Dlaczego nie rozprawiłeś się z botami do kupowania biletów. Tymczasem Minnesota senator Amy Klobuchar i przedstawiciel Nowego Jorku Aleksandria Ocasio-Cortez Oba wzbudziły więcej obaw żywy naród Zgłoszono również rzekomy monopol na rozrywkę, a także wydział antymonopolowy Departamentu Sprawiedliwości wszcząłem śledztwo w Live Nation jeszcze przed sprzedażą Swifta.

Ten post został zaktualizowany o informacje dotyczące składania wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *