Netflix zwolnił kolejnych 300 pracowników

Netflix zwolnił w czwartek 300 osób, ponieważ firma streamingowa zwolniła personel w obliczu spadających subskrybentów i spadających cen akcji.

„Dzisiaj niestety zwolniliśmy około 300 pracowników” – podała firma w oświadczeniu. „Chociaż nadal znacząco inwestujemy w biznes, wprowadziliśmy te zmiany w celu zwiększenia naszych kosztów zgodnie z naszym powolnym wzrostem przychodów”.

W zeszłym miesiącu, Netflix wystrzelił 150 Pracownicy, w tym pracownicy Tudum, którzy byli częścią działu marketingu firmy.

W kwietniu firma ogłosiła swoją obecność Utracono 200 000 subskrybentów, I oczekuje się, że straci kolejne dwa miliony w drugim kwartale tego roku. Ma łącznie 222 miliony abonentów. Kurs akcji spółki nieznacznie spadł w czwartek, spadając w tym roku o około 70 proc.

Aby rozwiązać problemy finansowe firmy, Netflix zapowiedział wprowadzenie taniej warstwy subskrypcji opartej na reklamach. Ta decyzja jest ważnym celem strategicznym dla firmy, która od lat nie akceptuje reklam. Szefowie firmy powiedzieli, że mają nadzieję na wprowadzenie modelu reklamowego Do końca tego rokuA Netflix prowadzi rozmowy z wieloma firmami, aby pomóc w budowaniu biznesu.

Chociaż usługa wsparcia reklam może zwiększyć przychody, niektórzy analitycy z Wall Street ostrzegają, że może zniszczyć obecną bazę użytkowników Netflix, a obecni abonenci handlują po niższych cenach.

„Dzięki zwiększeniu budżetu na przesyłanie strumieniowe i subskrybowaniu dodatkowych usług dla konsumentów we wszystkich limitach dochodów, Netflix będzie bardziej opłacalny dla swoich konkurentów niż Netflix” – napisali analitycy Bank of America w nocie. Inwestorzy w czwartek.

READ  Joe Mancin krytykuje popieranego przez Trumpa kandydata w prawyborach House GOP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *