– poinformował trener Brooklyn Nets, Jack Vaughn Simmons jest zamknięty w tym sezonie.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak Vaughn powiedział, że Simmons w praktyce nadal ogranicza się do pracy solo. W zeszłym tygodniu Nets ogłosili, że zdiagnozowano u niego neuropatię w plecach i będzie poza grą na czas nieokreślony.

Według The Athletic Shams Al-ShaaraniyyahSimmons rozpoczyna program rehabilitacji kręgosłupa.

Kontuzjowany obrońca Brooklyn Nets, Ben Simmons, nie zagra już w tym sezonie. (Brad Penner – USA Today Sports)

Simmons zagrał w 42 meczach podczas swojego pierwszego aktywnego sezonu w Nets. Zdobył średnio 6,9 punktu, 6,3 zbiórki i 6,1 asysty, wszystkie najniższe wyniki w karierze po tym, jak opuścił cały poprzedni sezon z powodu kontuzji pleców.

W sumie opuścił 33 mecze z powodu kontuzji. Były pierwszy wybór również miał w tym sezonie problem z lewym kolanem Płyn został usunięty z okolicy przed wstrzyknięciem osocza bogatopłytkowego (PRP). w lutym

On był Rose została wygwizdana w Barclays Center w swoim ostatnim występie z Nets, wygrywając 116-105 z Miami Heat przed przerwą All-Star. Simmons zanotował dwa punkty, cztery zbiórki i cztery asysty w ciągu 20 minut gry.

26-latek rozstał się ze swoją reprezentacją, Clutch Sports Group, na początku tego miesiąca. Jest w trzecim roku pięcioletniego kontraktu o wartości 177 milionów dolarów.

The Nets (40-35) zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, a do końca sezonu zasadniczego pozostało siedem meczów. Brooklyn przegrał sześć z ostatnich siedmiu meczów.